عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ دریای تورها

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ دریای تورها

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

خانواده ماهیگیر در تایلند

عکس منتخب امروز در وبسایت نشنال جئوگرافیک زنان یک خانواده ماهیگیر را در شهر ناخون سی تاممارات در جنوب تایلند به تصویر کشیده است. در این تصویر زنان در میان انبوهی از تورهای آبی رنگ نشسته‌اند و مادر خانواده در حال آموزش ترمیم تورها به فرزندانش است.

ناخون سی تاممارات

این شهر مرکز استان ناخون سی تاممارات در جنوب بانکوک است. ناخون سی تاممارات در ساحل شبه جزیره مالایا واقع شده و دارای دو بخش شهر قدیمی و شهر جدید است. قدمت این شهر به زمان امپراتوری سریویجایا بازمی‌گردد که یک مرکز مهم برای توسعه آیین بودا بود.

از جاذبه‌های گردشگری ناخون سی تاممارات می‌توان به معبد «وت فرا ماهاتهات» اشاره کرد که معبد بودایی‌های شهر است و در قرن سیزدهم میلادی ساخته شده. علاوه بر آثار تاریخی ناخون سی تاممارات طبیعت بسیار بکری نیز دارد؛ ساحل خانم، پارک ملی نامتوک یونگ، ساحال هین نگام، آبشار فروم لوک، پارک ملی خائو لوانگ و خلیج کوانگ پائو بی از آن جمله هستند. در ناخون سی تاممارات همچنین به سبب ساحلی بودن، ماهیگیری بسیار رواج دارد. شغل بسیاری از مردم ماهیگیری است و جز آن تورهای ماهیگیری تفریحی نیز در منطقه فعالند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط