عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ ماهیگیر چینی

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ ماهیگیر چینی

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

کار در میان باد

عکس امروز نشنال جئوگرافیک ماهیگیری چینی را در شهر «نینگده» نشان می‌دهد که تورهای ماهیگیری‌اش را در ساحل آویزان کرده است. نینگده در استان فوجیان واقع شده است و ماهیگیری بخش مهمی از اقتصاد آن منطقه به شمار می‌آید. این تصویر را دنی وونگ عکاس چینی ثبت کرده است.

فوجیان؛ شهری با اقتصاد قدرتمند

فوجیان یکی از مهمترین استان‌های چین است که در جنوب شرقی آن واقع شده است و به تایوان بسیار نزدیک است و دریای چین و تنگه تایوان آن را احاطه کرده‌اند. فوجیان استانی است که سطح بالایی را در اقتصاد دارد و بسیاری از کمپانی‌های مهم دنیا در آن‌جا فعالیت می‌کنند.

فوجیان منطقه‌ای خوش آب و هوا است که در کنار دریا قرار دارد و کوهستانی نیز است. به همین سبب در طول تاریخ بسیاری از نقاط مختلف به آن‌جا مهاجرت کرده‌اند و منطقه‌ای چند فرهنگی را تشکیل داده‌اند که مردمش در هر نقطه آن به گویش‌ها و زبان‌های مختلف حرف می‌زنند.

از مهمترین جاذبه‌های گردشگری فوجیان می‌توان به «تالو» اشاره کرد که شهرکی قدیمی است که ساختمان‌های بزرگ مستطیلی و دایره‌ای شکل دارد که از دور شبیه به استادیوم هستند. این شهرک در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. جاذبه دیگر معبد «کاوویان» است که عبادتگاه تاریخی بوداییان است و عمری بیش از 1000 سال دارد. کوه‌های «وویی» نیز از جاذبه‌های طبیعی فوجیان هستند که از نظر پوشش گیاهی و جانوری بسیار تنوع دارند و زیبایی‌شان چنان منحصر به فرد است که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط