با ۷ تفریح رایگان در استانبول ترکیه آشنا شوید

با ۷ تفریح رایگان در استانبول ترکیه آشنا شوید

استانبول، عنوان «پایتخت فرهنگ دنیا در سال ۲۰۱۰» را با خود به یدک می‌کشد. این شهر از جاذبه‌های فراوانی برخوردار است، اما فلایتیو این بار به سراغ شماری از تفریحات استانبول رفته است که به جیب شما فشار مالی وارد نمی‌کند. با ما همراه باشید تا با ۷ تفریح رایگان در استانبول آشنا شوید.

(آیا می‌دانستید که می‌توانید بلیط رفت و برگشت به استانبول و همچنین هتل خود را با ضمانت بهترین قیمت از فلایتیو خریداری نمایید؟)

1- در بازار بزرگ این شهر چای ترک بنوشید

فرش‌های بازار بزرگ استانبول رایگان نیستند، اما تعداد زیادی فروشنده مشتاق در صورت تماشای شما از اجناسشان به شما چای رایگان تعارف می‌کنند.

2-  به دیدار بخش قدیمی شهر بروید

برای گردش، به منطقه سلطان احمد با ساختمان‌های تاریخی و معماری ظریف و پیچیده سفر کنید.

3- به یک پیاده‌روی زمستانی در پارک ییلدیز بروید

پارک ییلدیز (yildiz park) که زمانی بخشی از کاخ ییلدیز به شمار می‌آمد، حالا یک جنگل در وسط شهر با گل‌های فراوان، دریاچه‌ها و عمارت‌های کلاه‌فرنگی است. اگر احساس سرما کردید، خودتان را با لوازم ورزشی رایگان در پارک گرم کنید.

4- از موزه هنر مدرن شهر دیدن کنید

بازدید از موزه هنر مدرن استانبول در روزهای پنج‌شنبه رایگان است. می‌توان در این موزه به تماشای پیکره‌ها، عکس‌ها، فیلم و چیزهای دیگر مشغول شد. چه چیزی از این بهتر؟

5- به یک مسجد سر بزنید

یکی از مشهورترین نمادهای استانبول از بالا، مسجد آبی است، که درب آن هر روز به روی گردشگران باز است (با این حال پذیرش مسجد در هنگام برگزاری نماز محدود می‌شود). مسجد زیبای دیگر و البته کمتر شناخته شده‌ی استانبول، مسجد سلیمانیه نام دارد که دیدار از آن هر روز امکان پذیر است.

6- به تماشای فیلم‌های رایگان بنشینید

فستیوال بین‌المللی فیلم کوتاه استانبول هرساله در ماه نوامبر برگزار می‌شود. گردشگران می‌توانند به تماشای رایگان فیلم‌های خلاقانه با زیرنویس انگلیسی بنشینند.

7- از رقص دراویش لذت ببرید

رقص عرفانی سماع از صوفیان در مرکز فرهنگی مولانا هر پنج‌شنبه از سال ۷:۳۰ بعدازظهر برگزار می‌شود. تماشای این مراسم رایگان است.

آیا شما هم تفریحات رایگانی می‌شناسید که بتوان در استانبول به سراغ آنها رفت؟ در بخش نظرات آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

تعداد کل نظرات : 1 : امتیاز کاربران

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

نظرات کاربران

محمد جواد 1396/10/22 - 14:39
بازدید از مسجد آبی بازدید از جزایر پرنسس بازدید از بازار بسیار جذاب مصریها

مطالب مرتبط