game-of-thrones-locations

به محل فیلمبرداری فیلم «بازی تاج و تخت» سفر کنید!

برای طرفداران دو آتیشه فیلم «بازی تاج و تخت» (Game of thrones) چیز دور از ذهنی نیست که به خاطر دیدن محل فیلمبرداری فیلم مورد علاقه‌شان کلی هزینه کنند و با طی کردن مسافتی طولانی خودشان را به یک کشور دیگر برسانند!

به خاطر همین بعضی از شرکت‌های گردشگری در اروپا و آمریکا اقدام به برگزاری تورهای مخصوص سریال «بازی تاج و تخت» برای معرفی محل فیلمبرداری این سریال می‌کنند.

این سریال که بسیاری از صحنه‌های آن در مکان‌های تاریخی و بکر فیلم‌برداری شده است، از آپریل سال 2011 پخش آن آغاز شده و فصل‌ بعدی آن در راه است.

ایرلند شمالی (جزایر آهن)

جزایر آهن که محل فیلمبرداری خیلی از صحنه های فیلم «بازی تاج و تخت» است، در شمال غربی اروپا واقع شده و آب و هوایی سرد و مرطوب دارد، چیزی شبیه همان آب و هوایی که در صحنه های برفی فیلم نشان می دهد.

این منطقه که در نزدیکی تپه‌‌ های قلعه‌ Knockdhuدر شمال بلفاست، پایتخت ایرلند شمالی، واقع شده، جایی است که ادارد استارک در اولین قسمت از سریال، یک فراری از نگهبانان نایت واچ را دستگیر و اعدام می‌ کند.

اسپانیا

سرزمین پادشاهی دورن (Dorne) در اسپانیا همانجایی است که ملکه مارجری و مادربزرگش توصیف زیبایی های رویایی آن را می کنند.

این صحنه های فیلم در قصری باستانی به نام قصر سویل فیلمبرداری شده که توریست ها می توانند در باغ های سرسبز اطراف آن، کنار گیاهان و آبراه های رویایی آن قدم بزنند.

کرواسی

با سفر از سرزمین های وستروس به سمت شرق به شهر Essos، محل قلعه Kliss می رسید. جایی که اهرام افسانه ای Meereen در سریال در آنجا قرار دارد.

بخش دیگری از سریال هم در کاخ دیوکلسین در شهر اسپلیت در کرواسی فیلم برداری شده است. جایی که کالیسی اژداهاهای تازه بالغ شده خود را در دخمه های آن نگهداری می کند.

یونان

سرزمین پادشاهی خاندان آرین در فیلم که بخش مهمی از آن به وسیله جلوه های کامپیوتری خلق شده، در اصل در صومعه های واقع شده بر روی صخره های یونان فیلم برداری شده است.

این صومعه ها بر روی صخره های بسیار بلند، بر فراز کوهستان قرار دارد و یکی از جاذبه های توریستی یونان است.

اگر قصد سفر به این کشورهای زیبا را دارید برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما می توانید به فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط