عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ باغ های خلیج سنگاپور

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ باغ های خلیج سنگاپور

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

در میان ابرها راه بروید

عکس امروز وبسایت نشنال جئوگرافیک تصویری از «گاردنز بای دِ بِی» یا باغ‌های کنار خلیج در سنگاپور است. در این تصویر ابرهایی را می‌بینیم که در باغی سرپوشیده درختان را محاصره کرده‌اند. در این مکان مسیری بالارونده وجود دارد که به وسیله آن می‌توان در ارتفاعات مختلف از یک کوه مصنوعی، پوشش‌های گیاهی مختلفی را تماشا کرد.

باغ‌ های کنار خلیج

 باغ‌های کنار خلیج نام یک پارک طبیعی است که در کنار خلیج مارینا در جنوب سنگاپور واقع شده است. این مجموعه در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و یکی از کامل‌ترین و زیباترین باغ‌های گیاه‌شناسی دنیا به حساب می‌آید. در این باغ درخت‌های تاریخی نیز یافت می‌شوند که معروف‌ترین آن‌ها «تمبوسو» است. باغ‌های کنار خلیج سنگاپور که پرطرفدارترین جاذبه گردشگری این کشور کوچک به شمار می‌رود، در جهان زبانزد است و تا کنون نیز جوایز متعددی به این مجموعه اهدا شده است. این باغ که در سال 2005 افتتاح شده است سه بخش مرکزی، شرقی و جنوبی دارد که هرکدام ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. بخش جنوبی بزرگترین قسمت است که سازه‌هایی شبیه به درخت دارد و باغ ارکیده که معروف‌ترین و زیباترین مکان مجموعه است نیز در این بخش واقع شده. در این منطقه امکانات تفریحی مختلفی همچون یک پارک آبی مجهز و مرکز خرید نیز وجود دارند. همچنین معماری سازه‌ها و فضای باغ‌ها زیبایی خاصی به آن بخشیده‌اند.

این مجموعه با هدف توسعه علمی فضای سبز در آسیا ساخته شده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط