عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ دره یوسیمیتی در کالیفرنیا

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ دره یوسیمیتی در کالیفرنیا

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

طلوع درخشان

عکس منتخب امروز وبسایت نشنال جئوگرافیک را اریک هریس از طلوع خورشید در دره یوسیمیتی در کالیفرنیا ثبت کرده است. او می‌گوید صبح با آدرنالینی که در ارتفاع 1000 پایی درون او به وجود آمد، از خواب بیدار شده است.

دره و پارک ملی یوسیمیتی

دره یوسیمیتی یک دره یخچالی است که در غرب رشته‌کوه نوادا در شمال کالیفرنیا واقع شده است. رودخانه مرسد از میان این دره عبور می‌کند و حدود 13 کیلومتر طول آن است. جنگل‌های کاج در اطراف این دره منظره‌ای خارق‌العاده ساخته‌اند. منظره این دره از تونل جانبی‌اش بسیار معروف است و خود به تنهایی به عنوان جاذبه توریستی آن منطقه به حساب می‌آید. جنس کوه‌های دره یوسمیتی از گرانیک است در این دره یک آبشار بزرگ نیز وجود دارد که بزرگترین آبشار شمال آمریکا و بیستمین آبشار بلند جهان به شمار می‌آید. کوهنوردی در یوسمیتی طرفداران بسیاری دارد و یکی از کارهای دیگری که در آن‌جا انجام می‌شود استخراج طلا است و به گردشگران فرصت کشف و استخراج داده می‌شود.

پارک ملی یوسمیتی اولین پارک ملی در آمریکا است و ثبت میراث جهانی یونسکو شده است. کوه‌، دره، آبشار و جنگل طبیعت این پارک ملی را تشکیل داده‌اند. جز آبشار یوسمیتی آبشارهای ریبون، رویال آرک، نوادا و سیلور استرند از آبشارهای این منطقه به شمار می‌آیند. یوسمیتی از اولین زیستگاه‌های آمریکا است و اولین گروه از سرخپوست‌ها در آن‌جا زندگی می‌کردند و سابقه زندگی قبایل آن‌ها به هشت هزار سال نیز می‌رسد. بیش از 400 گونه ماهی و 270 نوع پرنده، سه گونه خرس گریزلی، گونه نادری از قورباغه به نام پا قرمز، قوچ، روباه قرمز، گوزن، خفاش و بسیاری دیگر از گونه‌های جانوری یوسمیتی هستند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط