عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ مراسم مقدس در فیلیپین

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ مراسم مقدس در فیلیپین

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

یک تشییع جنازه نمادین

عکس منتخب امروز به روایت نشنال جئوگرافیک را عکاسی فیلیپینی به نام بنجو سالواتیرا برداشته است که یک مراسم مذهبی مسیحیان را در شهر «لوکبن» در فیلیپین نشان می‌دهد. نام این مراسم «تشییع جنازه لُرد» است که درواقع یک تشییع جنازه نمادین برای حضرت مسیح است. در این مراسم پیروان مسیح در روز جمعه نیک که همان سالگرد به صلیب کشیده شدن مسیح است، مجسمه او را درون تابوتی شیشه‌ای قرار می‌دهند و اطراف آن را با گل تزیین، درونش را با شمع روشن و سپس تابوت را تا کلیسا حمل می‌کنند. این مراسم عجیب مثل یک جاذبه توریستی هرسال در جمعه نیک بسیاری را به لوکبن می‌کشاند تا شاهد این مراسم باشند.

در آدینه نیک هرسال زنان مجسمه را با پارچه‌ای نخی تمیز می‌کنند و سپس روی آن پتویی طلادوز شده می‌اندازند که مخصوص همین مراسم است و در صندوقچه‌ای ارزشمند نگهداری می‌شود. در این مراسم تشییع‌کنندگان نیز لباس‌هایی سفید بر تن می‌کنند که تصویر مسیح با صورتی خونین روی آن نقاشی شده است.

لوکبن در کجا واقع شده است؟

این شهر در استان کزون در شمال فیلیپین واقع شده است. این شهر در جریان جنگ جهانی دوم به دست ژاپنی‌ها اشغال شده بود و با پایان جنگ آزاد شد. این شهر مردمی بسیار مذهبی دارد که مراسم مذهبی مختلفی را در طول سال برگزار می‌کنند. غیر از مراسم آدینه نیک و تشییع جنازه مسیح، مراسم مهم دیگری نیز در این شهر برگزار می‌شود که بزرگداشتی است برای سن ایسیدور قدیس حامی کشاورزان و کارگران که در این روز تمام خانه‌ها با محصولات کشاورزی تزئین می‌شوند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط