با طاق‌های دریایی خارق‌العاده در سراسر جهان آشنا شوید

با طاق‌های دریایی خارق‌العاده در سراسر جهان آشنا شوید

طاق‌های دریایی پدیده‌هایی تماشایی هستند که توسط مادر طبیعت و البته کمک اندکی از سوی اقیانوس خلق شده‌اند. آن‌ها معمولا از جنس صخره‌های نرم هستند که در طی میلیون‌ها سال برخورد امواج فرسایش یافته‌اند. برخی از طاق‌ها در هنگام پایین بودن مد دریا، به ساحل دسترسی دارند، درحالی‌که دسترسی به برخی دیگر از آن‌ها تنها از طریق قایق امکان‌پذیر است. فلایتیو به سراغ تعدادی از این طاق‌های زیبا آمده تا شما را با آن‌ها آشنا کند. با ما همراه باشید.

برای خرید بلیط هواپیما استانبول و رزرو هتل استانبول به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

1- ساحل کلِفتیکو

ساحل کلفتیکو در جزیره میلوس یونان، فرصتی استثنایی برای مشاهده طاق‌های دریایی چندگانه در اختیار شما قرار می‌دهد. برخی از آن‌ها به حدی بزرگ هستند که قایق‌ها از آن‌ها برای جهت‌یابی استفاده می‌کنند. این طاق‌های تودرتو در داخل دریا بوده و در ابعاد و اندازه‌های مختلف هستند. دسترسی به آن‌ها تنها از طریق قایق امکان‌پذیر است. اکثر قایق‌ها در این مکان برای شنا و غواصی توقف می‌کنند. بر طبق افسانه‌های محلی،‌ برخی از دزدان دریایی از غارهای ساحلی و دریایی برای مخفی شدن استفاده می‌کرده‌اند.

2- لا پورتادا

طاق لا پورتادا (به معنای دروازه) در اقیانوس آرام و منطقه آنتوفاگاستا شیلی ۴۳ متر ارتفاع دارد. این طاق از سنگ اندزیت، سنگ‌های ته‌نشین شده و ماسه به همراه فسیل‌های متعلق به میلیون‌ها سال پیش تشکیل شده است. لا پورتادا فاصله زیادی از ساحل ندارد. با یک نگاه از ساحل می‌توان به زیبایی این پدیده طبیعی پی برد. گردشگران ممکن است علاقه‌مند به آوردن دوربین‌های دوچشمی باشند، زیرا این ساحل مکانی محبوب برای تماشای فوک‌های دریایی، کرکس و دیگر جانوران دریایی است.

3- صخره‌های کبوتر

صخره‌های کبوتر از دو صخره غول‌آسا در راس غربی بیروت تشکیل شده است. این نگهبانان غول‌آسا مقصد جذابی برای گردشگران محلی و خارجی هستند. یک تفرجگاه ساحلی دقیقا در مقابل صخره‌ها واقع شده و نمایی زیبا در اختیار گردشگران قرار می‌دهد؛ اما یکی از بخش‌های جذاب سفر به این منطقه قایق‌سواری و رفتن به پایین صخره‌ها است.

4-  طاق پولت بزرگ

طاق پولت بزرگ در نزدیکی ساحل کانتی دانگال در ایرلند واقع شده است. این طاق که در شبه‌جزیره فاناد قرار گرفته، یک صخره بزرگ است که محلی مناسب برای عکاسی در هر ساعتی از روز به شمار می‌آید. این طاق براثر حرکت امواج اقیانوس اطلس شکل گرفته است. این یکی از نمونه‌های مطرح فرسایش دریایی است. طاق پولت با صخره‌های کوچک‌تر و حوضچه‌های جزر و مدی احاطه شده است.

5- باتو بولونگ

پورا باتو بولونگ یک معبد کوچک در نزدیکی معبد مشهور تاناه لات بالی است. این معبد در منتهی‌الیه یک دماغه سنگی قرار گرفته که به‌سوی اقیانوس هند متمایل است. این صخره یک سوراخ طبیعی است، ازاین‌رو نام آن باتو بولونگ یعنی «صخره‌ای با سوراخ» است.

6- طاق صخره‌ای

طاق صخره‌ای با ارتفاع ۱۲ متر یکی از چندین پل طبیعی بر روی جزیره آناکاپا است. این جزیره در مجمع‌الجزایر کانال در نزدیکی کالیفرنیا قرار دارد. این منطقه یک زیبایی طبیعی واقعی است و معمولا به‌عنوان تصویری از جزایر کانال به نمایش درمی‌آید. در کنار این طاق، ویژگی‌های جذاب دیگری نیز در جزیره دیده می‌شود.

7- صخره‌های هوپ ول

صخره‌های هوپ ول یک مکان زیبا برای لذت بردن از طاق‌های دریایی است. این صخره‌ها که در خلیج کانادایی فاندی قرار دارند، در نزدیکی ساحل قرار داشته و گردشگران می‌توانند در هنگام پایین بودن مد با پای پیاده به دیدن این طاق‌ها بروند. این خلیج دارای بلندترین مدهای جهان است، ازاین‌رو زمانی که مد بالا می‌آید، گردشگران می‌توانند با قایق به دیدن این طاق‌ها بروند.

8-  طاق هونوپو

طاق هونوپو بلندترین طاق‌ هاوایی است. این طاق در ساحل ناپالی در جزیره کائوای قرار دارد. طاق هونوپو که در بخش مجزایی از جزیره قرار گرفته، دسترسی به آن تنها از طریق قایق میسر است. ازآنجایی‌که قایق‌ها نمی‌توانند در کنار طاق پهلو بگیرند، گردشگران باید فاصله باقی مانده تا آنجا را شنا کنند. این طاق شبیه به یک پل طبیعی است، زیرا یک آبشار در قسمت خشک آن وجود دارد که از زیر طاق عبور می‌کند. یک منطقه ساحلی کوچک نیز در هر طرف طاق وجود دارد. این منطقه در فیلم کینگ کونک و ۶ روز و ۷ شب دیده می‌شود.

9- پنجره آزور

پنجره آزور یک طاق آهکی طبیعی با یک سقف صاف است و از جاذبه‌های برتر گردشگری مالت محسوب می‌شود. این طاق در بسیاری از فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی دیده شده و یک نماد مشهور برای مالت است. یک دهکده توریستی در نزدیکی این طاق قرار داشته و اقلام موردنیاز گردشگران برای غواصی، شنا و قایق‌سواری در اطراف این پدیده طبیعی را تامین می‌کند. این طاق از فاصله دور نیز قابل‌مشاهده است. اکثر مردم برای کوهنوردی به اینجا آمده و از منظره خارق‌العاده این مکان لذت برده و برای خنک شدن وارد آب‌های اطراف می‌شوند.

10- طاق کلیسا

طاق کلیسا که دسترسی به آن تنها از طریق قایق و پای پیاده میسر است، یکی از جاذبه‌های گردشگری برتر در شبه‌جزیره کوروماندل در نیوزیلند محسوب می‌شود. این منطقه دارای دو ساحل زیبا است که به‌وسیله یک طاق صخره‌ای بزرگ از هم جدا شده‌اند. این طاق که شباهت زیادی به سقف کلیساها دارد به مناطق اطراف حال و هوایی باشکوه بخشیده است. ساحل این منطقه ماسه‌ای است و با درختان فراوان احاطه شده است. این طاق محلی جذاب برای گردش و شنا است.

11- ال آرکو

ال آرکو یک طاق دریایی طلایی‌رنگ در کنار شبه‌جزیره باخا در نزدیکی کابو سن لوکاس است. این منطقه همچنین انتهای زمین نامیده می‌شود زیرا اگر فردی یک خط مستقیم به‌طرف جنوب رسم کند، محل بعدی برای برخورد این خط، قطب جنوب خواهد بود. ال آرکو از بالای کابو قابل‌مشاهده است، اما گردشگران می‌توانند برای دیدن این پدیده از نزدیک با قایق به اینجا سفر کنند. ال آرکو در تلاقی اقیانوس آرام و دریای کورتز قرار دارد.

12- پلایا د لاس کتدرالس

پلایا د لاس کتدرالس یا ساحل کلیساها در نزدیکی ریبادئو در اسپانیا قرار داشته و به نام ساحل آب‌های مقدس نیز شناخته می‌شود، زیرا شکل سنگ‌های این طاق‌های دریایی شبیه به مناره کلیساها است. برخی از این طاق‌ها و غارها تنها به هنگام پایین بودن مد دریا قابل‌مشاهده هستند. دسترسی با پای پیاده به طاق در خلیج بیسکی در هنگام پایین بودن مد امکان‌پذیر است. بااین‌حال زمانی که مد دریا بالا است، آب دریا رفتاری دوستانه با گردشگران ندارد.

13- ساحل واراریکی

ساحل واراریکی جواهر منطقه تاسمانی است. این ساحل که در شمالی‌ترین نقطه از جزیره ساوت نیوزیلند قرار گرفته، به‌اندازه سواحل کیوی گردشگران را به خود جذب نمی‌کند. شاید دلیل این اتفاق نیاز به عبور از میان جنگل‌ها و تپه‌های ماسه‌ای با پای پیاده باشد. بااین‌حال افرادی که این سختی را به جان می‌خرند، درنهایت سواحلی تماشایی و طاق‌هایی دریایی در اقیانوس را مشاهده خواهند کرد. این ساحل محلی جذاب برای اسب‌سواری و مشاهده جانوران دریایی نظیر فوک است.

14- ساحل لگزیرا

ساحل لگزیرا خاص‌ترین ساحل مراکش محسوب شده و دلیل آن نیز وجود طاق‌های دریایی غول‌آسا در ساحل است. آن‌ها به حدی بزرگ هستند که وقتی یک فرد در زیرشان قرار می‌گیرد، شبیه به یک عروسک کوچک می‌شود. این طاق‌ها در هنگام غروب آفتاب به رنگ قرمز درخشان هستند و منظره‌ای تماشایی را خلق می‌کنند. این ساحل برای گلایدر سواری محلی مناسب است، اما مکانی خوب برای نشستن و لذت بردن از طاق‌های دریایی نیز به شمار می‌آید.

15- درگاه دوردل

درگاه دوردل یک طاق دریایی است که از ساحل ژوراسیک دورست در انگلیس سر برآورده است. این منطقه کاملا شخصی است، اما بازدید از آن برای عموم نیز آزاد است. این طاق که از سنگ‌آهک تشکیل شده است، از طریق یک باریکه به طول ۱۲۰ متر به ساحل وصل می‌شود. دسترسی به این طاق دریایی با پای پیاده امکان‌پذیر است، هرچند رسیدن به این مکان نیازمند طی یک مسیر شیب‌دار همراه با عبور از خلیج لول‌وُرث است. این درگاه ۱۴۰ میلیون ساله یکی از نقاط محبوب ساحل ژوراسیک برای عکاسی به شمار می‌آید.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط