سفر به پرو

۷ تجربه باور نکردنی در سفر به پرو که زندگی شما را متحول می‌کند

سفر به پرو پر از تجربه‌های فراموش نشدنی ارزشمند است: از جستجو در کوه‌های رنگین کمانی و شهرهای باستانی تا مشاهده پرواز کردن کرکس آند.

برای خرید بلیط هواپیمای پرو به فلایتیو مراجعه کنید.

۱.غرق شدن در رنگ‌های کوه رنگین کمان

"این واقعی است؟" هر فردی که برای اولین بار عکس‌های کوه رنگین کمان در پرو را مشاهده می‌کند، این سوال را می‌پرسد. قابل درک است چون شبیه این است که این رنگ‌ها توسط یک غول با یک جعبه بزرگ از رنگ‌های مختلف به صورت راه‌راه بر روی این کوه نقاشی شده است.

این کار، کار مادر طبیعت یا همانطور که در پرو می‌گویند "پاچاماما" می‌باشد. دلیل این رنگ‌های راه‌راه زیبا‌، فعالیت‌های زمینی‌، ترکیبات مختلف مواد معدنی‌، اکسایش و تاثیرات آب و هوایی میباشد.

قله‌های زیادی در کوه‌های "اوسانگیت" ۱۰۰ کیلومنر دورتر از "کوسکو" وجود دارند که دارای رنگ‌های زیادی هستند اما کوه رنگین کمان که به "وینیکانکا" نیز معروف است، شناخته شده‌تر و معروف‌تر است. کمترین دلیل این معروفیت برای داشتن ظاهر اینستاگرامی، کوه بزرگی از صخره‌های راه‌راه و رنگ‌های متنوعی از قرمز و صورتی به بنفش و فیروزه ای است. برای رسیدن به ارتفاعات بالاتر‌، پیاده روی زیادی لازم است اما تنها زمانی چشم‌انداز کوه بهتر می‌شود که از بالا به آن نگاه کنید.

۲.قدم  به عقب در زمان "کارل"

در دره سوپ در ساحل اقیانوس آرام پرو، باستان شناسان در سال ۱۹۷۰ زمانی که فکر می‌کردند اشکال شکل گرفته بر روی زمین کار طبیعت است، اهرام غول پیکری را در همان جا در زیر زمین کشف کردند. زمانی که حفاری‌های قابل توجهی در آنجا انجام شد، در جهان به نام "کارل، شهر اهرام‌های پنج هزار ساله" نامیده شد.

کارل یکی از هجده شهرک (زیستگاه) قدیمی کشف شده در منطقه است. گروه باستان شناسی هکتور-۶۲۶‌، ۶ اهرام بزرگ یا تپه‌های شکل گرفته را پیدا کردند. همچنین تنها شهری در آمریکا است که آثار باستانی زیادی دارد و پایتخت تمدن نورته چیکو و بر اساس میراث جهانی یونسکو بازتابی از پدید آمدن تمدن آمریکا می‌باشد. به همین دلایل است که گنجینه باستان شناسان، تاریخ شناسان و مسافران کنجکاو نیز هست.

جستجو در این شهر که به طور قابل توجهی حفظ شده است، شما را در زمان به عقب می‌برد و به هیچ تپه‌ای آنطور که به این مکان نگاه کرده‌اید، نگاه نخواهید کرد.

۳.غذاهای سطح جهانی در لیما (چنگالتان را با غذاهای سطح جهانی در لیما پرکنید.)

زمانی که صحبت از غذاهای تحسین شده می‌شود‌، پرو مانند کشورهای ژاپن و فرانسه در بالای لیست بهترین‌ها قرار می‌گیرد. لیما پایتخت کشور پرو نه تنها به عنوان مرکزی برای آشپزی بلکه به عتوان "پایتخت غذا و خوراک در جتوب آمریکا" نیز شناخته شده است که جای کوچکی برای آشپزان معروفی چون "گاستون آکوریو" یک آشپز درجه یک بین المللی دارای رستوران "آسترید گاستون" و "ویرجیلیو مارتینز" دارای رستوران تحسین شده مرکزی نیست. رستوران‌های آن‌ها در رتبه‌های جهانی به طور مکرر جزو بهترین‌های جهان هستند.

از اقیانوس تا دشت‌های حاصلخیز آندین، "پاجاماما" (مادر طبیعت) عناصر طبیعی و تازه از ماهی و غذاهای دریایی برای غذای معروف پرویی "کویچ" (غذایی با ماهی و سبزیجات) تا کینوآ‌، خوکچه هندی و سیب زمینی‌های رنگی فراهم کرده است. تمام مواد غذایی را می‌توان در بازارهای رنگارنگ پایتخت مانند "بارانکو" و "سارکوئیلوس" خریداری کرد.

 

۴.پیاده‌روی در راه سالکانتی

ماچو پیچو دقیقا مکانی است که در لیست بیشتر مسافران برای سفر قرار دارد. اما بسیاری از خوانندگان علاقه مند به سفر میدانند که همیشه مقصد مهم نیست، مهم سیاحت و گشت و کذار است. راه‌های زیادی برای رسیدن به قلعه باستانی "اینکا" وجود دارد. از جمله راه قدیمی و کلاسیک که به راه لارس معروف است. به دلیل گوناگونی زمین و ناحیه ها، انتخاب من راه سالکلتنی است.

قله بلند سالکانتی در دامنه کوه "ویلکابامبا" قسمتی از کوه‌های آند پرو است. شما از آن قله و قله‌های دیگر مانند "هامانتای" چشم انداز خوبی خواهید داشت. این مسیر چند روزه از دره‌های سبز آفتابی شروع و به طرف بالا با برف و یخ در ارتفاع ۱۵۲۵۳ فوتی سالکانتی همراه می‌شود و دوباره در سرازیری گرم جنگل‌های زمینی، زمین‌های کشاورزی و مزرعه‌های قهوه فرود می‌آید. در مسیر همچنین Llactapata، یک سایت باستان شناسی کشف "هیرام بینگام" که ماچو پیچو را کشف کرده، نیز وجود دارد.

در مسیر نیز امکان کمپ زدن هر شب وجود دارد، با این‌حال لژهای راحتی برای استراحت در طول مسیر نیز وجود دارد.

۵.تماشای پرواز کرکس‌ها در دره عمیق کولکا

تماشای کرکس غول‌پیکر آندیایی در سراسر دره عمیق کولکا از آن دسته تجربه‌هایی است که یک مسافر- نه فقط فردی که عاشق پرنده هاست – همیشه در خاطرش می‌ماند. کرکس۲ها سنگین‌ترین پرنده‌ها با طول بال‌هایی بالغ بر ۳٫۲ متر هستند. آن‌ها در فرهنگ آندیانی مقدس شمرده می‌شوند و با نام‌های "آپو" به معنی خدا یا پیام آور دنیایی دیگر از آن‌ها یاد می‌شود.

رود بزرگ این دره عمیق که به فاصله سه ساعت رانندگی با منظره‌های زیبا از "آرکیپا" در جنوب پرو می‌باشد، بهترین مکان برای پیدا کردن آن‌ها است. مکانی که مردم پرو و توریست‌ها با دوربین‌های دوچشمی، دوربین‌های عکاسی، موبایل‌ها و چشم‌های خود هر روز صبح سحر شاهد پرواز و بالا آمدن پرنده‌ها تا زمانی که دره گرم و پر حرارات است‌، خواهند بود.

ژئوپارک یونسکو مکانی است که دلایل فراوانی برای دیدن از دره کولکا شامل پیاده روی در راه‌های اطراف این دره عمیق وجود دارد.

۶.سفر در آب‌های دریاچه بزرگ تیتیکاکا

بر اساس افسانه ها، امپراطور اینکان در دریاچه تیتیکاکا متولد شده بود. در ادامه دریاچه، فرهنگ بزرگ و مهم مردم آندیایی مانند اینکایی، یرویی و آیمارایی وجود دارد.

دریاچه تیتیکاکا با طول ۱۶۵ کیلومتر و عرض ۶۰ کیلومتر، بزرگترین دریاچه جنوب آمریکا می‌باشد و با وجود ۳۸۱۰ متر از سطح دریا، بلندترین ارتفاع برای کشتیرانی در دنیا است.

بیشتر کشتی‌ها بندرگاه "پونو" را ترک و در آب‌های جزیره‌های یرو شناور می‌شوند و توقف می‌کنند. در آن‌جا همه چیز از خانه‌ها تا کشتی‌های توریست‌ها از نی ساخته شده است.

دیگر جزایر تیتیکاکا مانند فرهنگ قدیمی اینکان‌، هنوز کلبه‌های کنار مزارع کشاورزی را حفظ کرده‌اند. ماندن در یکی از این جزایر مانند مهمترین آن‌ها "آمانتانی" به این شکل است که در آن محلی‌ها در خانه هایشان از مسافران استقبال می‌کنند. (خانه هایشان را برای ماندن آن‌ها خالی می‌کنند)

در روز، دریاچه عمیق آبی زیر نور آفتاب می‌درخشد اما در شب در این جزیره مرتفع و دور از تمدن، ستاره‌ها درخشان و آنقدر نزدیک به نظر می‌رسند که انگار می‌شود آن‌ها را لمس کرد.

۷.گردش در کایلپ (kuelap)

کایلپ به عنوان " ماچو پیچوی جدید" بوده اما کایلپ تا ۲۰۱۷ در شمال منطقه آمازونی پرو کمی شناخته شده بود. امسال یک تله کابین در این منطقه راه اندازی شد که دسترسی به این قلعه کوهستانی چشمگیر را آسان کرد.

این مکان در جنگل ابرها، ۳۰۰۰ متر بالاتر از سط دریا و مشرف به دره "آتکابامبا" ساخته شده است. این دیوار قدیمی اینکایی، بزرگترین شهر ساخته شده از سنگ در جنوب آمریکا می‌باشد که از دوران پیش از کلمبیا باقی مانده است. این شهر از فرهنگ "چاچاپویوس" که به عنوان "جنگجویی از میان ابرها" نیز معروف است ساخته شده و ۳ برابر قدمت بیشتری از ماچو پیچو دارد.

 

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط