30 جزیره در کره جنوبی را بشناسید

30 جزیره در کره جنوبی را بشناسید (قسمت دوم)

کره جنوبی علاوه بر داشتن جاذبه های مدرن گردشگری از جاذبه های طبیعی بسیار زیادی برخوردار است. این کشور زیبا دارای 30 جزیره است که معمولا این جزایر جز املاک شخصی افراد سرشناس کره جنوبی محسوب می شوند. در مقاله قبل به معرفی 13 جزیره زیبا در این کشور پرداختیم و در اینجا قصد داریم به معرفی ادامه جزایر خارق العاده کشور کره جنوبی بپردازیم.

(اگر قصد سفر به کره جنوبی را دارید می توانید برای تهیه بلیط پرواز و یا اطلاع از قیمت بلیط پرواز به سایت فلایتیو مراجعه نمایید.)

جزایر کره جنوبی را بشناسید

 1. بوگیلدو (bogildo)

این جزیره نسبتا دور افتاده از خاک کره جنوبی مهد فرهنگ و ادبیات در دوران چوسان باستان کره بوده است. در این جزیره کلبه هایی قرار دارد که به اشعار شاعر معروف کره "یون سون" مزین شده است. همچنین هنرمندان خوشنویس در اطراف کلبه های تاریخی این جزیره غرفه هایی دارند که می توانند اسامی گردشگران را با خط سنتی کره بر روی کتیبه های قدیمی خطاطی کنند.

 1. جوموندو (Geomundo)

این جزیره فوق العاده زیبا مکان بسیار مناسبی برای ماهیگیران با تجربه است. جزیره جوموندو از یک سری سواحل سنگی تشکیل شده است که گردشگران می توانند در این منطقه علاوه بر داشتن اقامتی چند روزه از دیدن دریا و شنا در اقیانوس لذت ببرند.

 1. ایچئونگدو (Eocheongdo)

معنی ایچئونگدو در زبان کره ای " آب آیینه نما" است. به دلیل شفافیت بیش از اندازه آب اقیانوس در ساحل این جزیره این نام را برای آن انتخاب کرده اند. وجود گونه های نادر پرندگان این منطقه را به یکی از زیباترین و جذاب ترین مناطق کره جنوبی برای گردشگران فراهم کرده است.

 1. گوانمیدو (Gwanmaedo)

در داخل این جزیره 3 روستا قرار گرفته است که 300 سکنه در آن وجود دارد. وجود ساحل سفید و کم عمق سبب شده است تا این مکان به مکانی مناسب برای خانواده ها جهت شنا در اقیانوس تبدیل شود. همچنین در داخل این جزیره سنگی قرار دارد که به گونه ای معجزه آمیز بر روی قاعده ای کوچک سالیان سال تعادل خود را حفظ کرده است. بر اساس باور قدیمی، مردم معتقدند این سنگ زنان نابارور را شفا دهد. بنابراین سالانه از سرتاسر کره، زنان زیادی برای زیارت به این جزیره سفر می کنند.

 1. بیکیونگدو (Baeknyeongdo)

این جزیره علاوه بر اینکه یکی از زیبایی های طبیعی کره جنوبی محسوب می شود، از مناطق استراتژیک نظامی کره نیز می باشد. ساحل این جزیره متشکل از باندهای فرودگاهی برای فرودهای ناگهانی و فوری است.

 1. دکدو (Dokdo)

تاریخچه مالکیت این جزیره به قرن 15 میلادی باز می گردد، به دلیل قرار گرفتن این جزیره در مرزهای آبی کره و ژاپن، در نهایت کشور کره جنوبی موفق به تصاحب آن می شود. این جزیره علاوه بر طبیعت فوق العاده زیبایی که دارد، یک پایگاه نظامی مهم و استراتژیک برای کشور کره جنوبی به شمار می رود.

 1. هیوکساندو (heuksando)

هیوکساندو به معنی "جزیره سیاه و سفید" است. این جزیره در زمان های گذشته مکان بسیار معروفی برای تبعید افراد سیاسی بوده است. امروزه گردشگران زیادی به دلیل اهمیت بالای استراتژیک این منطقه به این جزیره سفر نمی کنند.

 1. جیندو (jindo)

این جزیره جز جزایر محبوب کره جنوبی به شمار می آید. آهنگ معروف Arirang نشات گرفته از اینجا می باشد. یکی از پدیده های خارق العاده این جزیره جزر و مد و بیرون آمدن بخش گم شده آن در هر سال است که با جشنواره ای بزرگ و با حضور هزاران بازدیدکننده برگزار می شود.

 1. جیسیمدو (jisimdo)

این جزیره در دریای جنوب قرار گرفته است و یکی از جنگل های شناور در جزایر کره جنوبی به شمار می آید. درختان این جنگل از انواع نادر درختان ژاپنی هستند و به دلیل قرار گرفتن این جنگل در زیر آب، سالانه گردشگران زیادی برای دیدن این منظره طبیعی به جیسیمدو سفر می کنند.

 1. اویندو (Oeyeondo)

نزدیکی این جزیره به چین و دوری از آن به کره جنوبی باعث شده است تا طبیعت آن نسبتا دست نخورده باقی بماند. مردم ساکن در این جزیره معتقند صبح ها صدای خروس را از سرزمین چین بشنوند!

 1. سادو (sado)

سادو متشکل از هفت جزیره وابسته به هم است که به دلیل نوسانات جزر و مد برخی از این جزایر در زیر آب پنهان می شوند. یکی از جاذبه های بی نظیر این جزیره وجود گونه ای نادر از لاک پشت به نام "کشتی لاک پشت" است.

 1. آنمیوندو (Anmyeondo)

این جزیره به عنوان ششمین جزیره بزرگ در کره جنوبی شناخته شده است که بیشترین صد ماهی در این منطقه انجام می پذیرد. قدمت زندگی در این جزیره به دوران چوسان باز می گردد.

 1. پالمیدو (palmido)

این جزیره تا سال 2009 به دلیل حساس بودن از نظر استراتژیک و نظامی بسته بوده و امکان بازدید از آن برای هیچ گردشگری امکان پذیر نبوده است. از آن زمان به بعد به دلیل فیلمبرداری سریال "پسران فراتر از گل" پالمیدو به عنوان یکی از معروف ترین جزایر شناخته شده است.

 1. مارادو (Marado)

این جزیره که مانند یک سیب زمینی شیرین است در جنوبی ترین قسمت کره جنوبی واقع شده که مملو از غارها و صخره های ساحلی بسیار چشم نواز است.

 1. ایمجدو (Imjado)

این جزیره طولانی ترین ساحل ماسه ای در کره جنوبی را دارد. به همین دلیل این منطقه مکانی بسیار مناسب برای ورزش کردن و فعالیت های ورزشی گردشگران است.

 1. سئواندو (soando)

این جزیره یکی دیگر از مکان های مناسب ماهیگیری محسوب می شود که در اینجا صیادان خیارهای دریایی بسیاری صید می کنند. همچنین، سئواندو به دلیل ساکنان بسیار شجاعی که در قرن های گذشته داشتند، شهرت افسانه ای دارد.

 1. هیوجادو (hyojado)

این جزیره به نام افسانه آقای چوی معروف است که پای خود را برای برطرف کردن گشنگی پدر و مادرش قطع کرده است. علاوه بر پیشینه تاریخی، این جزیره مکان بسیار مناسبی برای صید خرچنگ می باشد.

برای خرید بلیط چارتر می توانید به سایت فلایتیو که نماینده رسمی فروش بلیط هواپیما می باشد، مراجعه نمایید.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط