عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آبزیان فیلیپین

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آبزیان فیلیپین

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

بادی گارد دریایی

عکس انتخابی امروز وبسایت نشنال جئوگرافیک تصویر یک عروس دریایی بزرگ است که یک ماهی کوچک را احاطه کرده است و به نظر می‌آید که دارد از او محافظت می‌کند. در واقع ماهی به این عروس دریایی پناه برده است که از گزند آبزیان دیگر در امان باشد. این عکس را هنلی اسپیرز در دریای فیلیپین گرفته است.

دریای فیلیپین

این دریا در بخش غربی اقیانوس آرام شکالی واقع شده است و فیلیپین، تایوان و ژاپن آن را احاطه کرده‌اند. این دریا موقعیتی بسیار استراتژیک دارد و از نظر جغرافیایی نیز دارای ویژگی‌های منحصر به فرد است. اسکله‌های جنگ جهانی، هزاران جزیره بکر و صفحه‌ زمین ساخت جغرافیای این منطقه را ساخته‌اند.  اما جدای از ویژگی‌های جغرافیایی زندگی‌ای که در زیر آب‌های دریای فیلیپین وجود دارد بسیار جالب توجه است. هزاران نوع ماهی، دوگانگ، لاکپشت دریایی، اسب آبی، اختاپوس و بسیاری دیگر گونه‌های آبزی این دریا را تشکیل می‌دهند.

 

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط