۱۰ تفریح مخصوص کودکان در شهر آتن

با ۱۰ تفریح مخصوص کودکان در شهر آتن آشنا شوید

علیرغم اینکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند آتن مناسب افراد بزرگ‌سال است، ما ثابت می‌کنیم که این شهر همچنین مقصد محبوبی برای تفریحات مخصوص کودکان به شمار می‌آید. ما را باور کنید و برای آگاهی از این تفریحات همراه فلایتیو شوید.

برای رزرو بلیط هواپیمای پونان به فلایتیو مراجعه کنید.

موزه کودکان هِلِنیک

این موزه مخصوص کودکان است و به آن‌ها کمک می‌کند تا دنیا را به شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده بشناسند. برای مثال آن‌ها می‌توانند با استفاده از مواد ساختمانی خانه بسازند، مفهوم عرضه و تقاضا در بازار را درک کرده یا حتی با مواد اولیه خوراکی آشپزی کنند.

موزه تاریخ ملی گولاندریس

این موزه تمامی کودکان در هر سنی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. آن‌ها می‌توانند حیوانات مصنوعی در اندازه‌های واقعی را تماشا کنند و با نگاه به گونه‌های مختلف گیاهان جذاب در مورد سازوکار اکوسیستم جهان بیاموزند. به‌علاوه در «مرکز گایا» نیز یک نمایشگاه جذاب وجود دارد که اطلاعات کافی در مورد شیوه کارکرد سیاره ما و نقش بشریت در آن را تشریح می‌کند.

پِلَنِتاریوم | بنیاد اوگِنیدس

این جاذبه گردشگری را نباید فراموش کرد. در وهله اول کودکان و نوجوانان عاشق سالن کنفرانس بزرگ و گنبدی شکل آن می‌شوند. در وهله دوم فرصت خوبی برای آشنا کردن بچه‌های کوچک‌تر با مفاهیم دشوارتر با روشی جذاب و تعاملی پدید می‌آید.

زاپیو | باغ ملی

این منطقه شهری در مرکز آتن واقع شده (در مجاورت میدان سینتاگما) و محل مناسبی برای کودکان است. آن‌ها می‌توانند در اطراف پارک بدوند و در دو زمین بزرگ بازی کنند، حیوانات را در مینی باغ‌وحش زاپیو ببینند و به اردک‌ها در دریاچه غذا بدهند. می‌توان از دیدن مجسمه‌های زیبا نظیر مجسمه نجار، مجسمه کوچک کشاورز و مجسمه ساتیر، اسطوره یونانی، متحیر شد.

مرکز فرهنگی کاسموس هلنیک

مرکز فرهنگی کاسموس روشی عالی برای درک تاریخ یونان از طریق تورها و اجراهای مجازی است. شما در زمان سفر کرده و با مکان‌ها و بناهای یادبود شگفت‌انگیزی که دیگر وجود ندارند روبرو می‌شوید.

باغ‌وحش آتیکا

چرا نباید برای دیدار از این باغ‌وحش زیبا زمان گذاشت؟ وقتی‌که وارد باغ‌وحش آتیکا شوید، عاشق دلفین‌های بازیگوش آن، فلامینگوهای صورتی‌رنگ و خرس‌های قهوه‌ای تنبل خواهید شد. قبل از حرکت نقشه راهنمای اطراف باغ‌وحش را تهیه کنید، زیرا اینجا بسیار بزرگ است و از بیش از ۳۵۰ گونه جانوری میزبانی می‌کند. نیمی از این جانوران در معرض خطر انقراض قرار دارند.

کوه لیکابتوس

تپه‌های لیکابتوس می‌تواند تفریحی مناسب برای نوجوانان و بزرگ‌سالان باشد. این تپه‌ها در مجاورت منطقه مشهور کولوناکی واقع شده‌اند و به خاطر چشم‌انداز حیرت‌انگیز خود شهرت فراوان دارند. بچه‌ها از سوار شدن به تله‌کابین برای رفتن به بالای کوه شگفت‌زده خواهند شد.

زمین بازی پارک فلویسوُس

اگر می‌خواهید تا چیزی فراتر از مرکز شهر آتن را تماشا کنید و چیزی متفاوت به کودکان خود نشان دهید، به پارک فلویسوس بروید. این پارک در جنوب آتن واقع شده و در مجاورت بندر زیبای فلویسوس قرار دارد. اینجا بزرگ‌ترین زمین بازی در آتن محسوب شده و دارای بازی‌های خلاقانه متناسب با تمامی گروه‌های سنی است.

آرچلون | انجمن حمایت از لاک‌پشت‌های دریایی

یکی از فعالیت‌های جذاب برای کودکان در آتن می‌تواند دیدار از انجمن حمایت از لاک‌پشت‌های دریایی باشد. کودکان شما عاشق دیدن لاک‌پشت‌ها در هر اندازه‌ای خواهند شد و درعین‌حال در مورد زندگی دریایی لاک‌پشت‌ها، عادت‌های غذایی و نحوه تولیدمثل آن‌ها خواهند آموخت. کودکان در این مکان با لاک‌پشت دریایی مشهور «کارِتا کارِتا» روبرو می‌شوند.

تفریح در ساحل همراه با خانواده

سواحل آتن به‌مانند کارت‌پستال‌های موجود در بازار زیبا و دل‌فریب هستند. مهم‌تر از آن که می‌توان همراه با اعضای خانواده به سواحل شهر رفت و روزی به‌یادماندنی را تجربه کرد. شما خواهید یافت که وجود سواحل آتن در این فهرست بی‌دلیل نبوده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط