دریاچه هیلیر (Hillier) ، دریاچه صورتی رنگ

دریاچه هیلیر (Hillier) ، دریاچه صورتی رنگ

دریاچه هیلیر (Hillier) یک دریاچه صورتی رنگ از مجموعه جزایر Recherche، بزرگترین جزیره از جزایر استرالیای غربی است که گردشگران زیادی فقط برای دیدن آن به استرالیا سفر می‌کنند.

این دریاچه که یکی از عجیب‌ترین پدیده‌های طبیعی جهان است، به گل رز صورتی معروف است چرا که از بالا، شبیه به یک گل رز صورتی خودنمایی می‌کند.

این دریاچه کم عمق، طولی حدود 600 متر دارد و توسط یک ساحل از شن و ماسه و زمین‌های جنگلی متراکم و درختان اوکالیپتوس احاطه شده و نواری باریک از پوشش گیاهی آن را از اقیانوس جنوبی به سمت شمال جدا می‌کند.

جالب است بدانید که جز دریاچه هیلیر، دریاچه‌های صورتی رنگ دیگری هم در جهان وجود دارند. اما هیچ یک از آنها مانند این دریاچه کاملا صورتی یکنواخت نیستند.

برای مثال دریاچه رتبا در آفریقا و حوضچه‌های نمک در خلیج سانفرانسیسکو با وجود صورتی رنگ بودن، بعضی از قسمت‌هایشان آبی رنگ است و مانند دریاچه هیلیر به صورت یکدست صورتی نیستند.

اما علت صورتی بودن آب این دریاچه چیست؟

برخی بر این باورند که این رنگ می‌تواند از رنگ ایجاد شده توسط ارگانیسم‌‌های گونه‌ای از خزه‌ها و رنگدانه باکتریایی به وجود آمده باشد.

عده‌ای دیگر نیز معتقدند که آب این دریاچه به خاطر باکتری‌های قرمز نمک دوست در پوسته نمک صورتی شده است.

اما به صورت کلی، دانشمندان بر این اعتقادند که غلظت‌های کم مواد مغذی و انواع مختلف باکتری‌ها و جلبک‌ها با رنگ دانه‌های آلی باعث به وجود آمدن این پدیده شده‌اند.

دریاچه هیلیر یکی از شگفتی‌های طبیعی استرالیاست که شما می‌توانید با سفر به استرالیا و رفتن به شهر اسپرانس (نزدیک‌ترین شهر به این دریاچه) از آن دیدن کنید.

(اگر قصد سفر به استرالیا و دیدن این دریاچه زیبا را دارید برای خرید بلیط هواپیما خارجی، رزرو هتل و بلیط چارتر هواپیما می‌توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید.)

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط