عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ شیرهای زامبیا

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ شیرهای زامبیا

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

شیرها در صف

در عکس امروز نشنال جئوگرافیک توری هیلی عکاس آمریکایی تصویری را از شیرهای زامبیا در تور سافاری ثبت کرده است که  در دو صف منظم پشت هم در حال حرکتند. هیلی می‌گوید احتمالا آن‌ها برای این‌که علف‌های بلند به صورتشان نخورد پشت سر هم راه می‌روند.

زامبیا؛ سرزمین طبیعت و حیات وحش

زامبیا کشوری است که در بخش جنوبی قاره آفریقا واقع شده و به حیات وحش متنوع و گسترده معروف است. بزرگترین تورهای سافاری جهان در این کشور برگزار می‌شوند و پارک‌‌های ملی و طبیعی متعددی در آن‌جا وجود دارند. کافه، کاسکانا، لوچینوار، لوور زامبزی، لیووا پلینز، لانگوا، نسومبو، سیوما و ده‌ها پارک ملی دیگر مناطق طبیعی زامبیا را تشکیل داده‌اند. در این پارک‌ها گونه‌های مختلف جانوری از جمله فیل، زرافه، شیر، بوفالو، گورخر، ببر، چیتا و سگ وحشی زندگی می‌کنند.  

زامبیا به سرزمین آبشار نیز معروف است و یکی از پرآب‌ترین کشورهای آفریقایی به شمار می‌رود. «آبشار ویکتوریا» عریض‌ترین آبشار جهان در این کشور واقع شده است. علاوه بر آبشار ویکتوریا آبشارهای بزرگ نگونیه، لومانگوه، کوندالیلا و کالامبو نیز در زامبیا قرار دارند. اما آب‌های زامبیا به آبشارهای فراوانش محدود نمی‌شوند و دریاچه‌های متعدد و رودخانه‌های طویل و پرآبی که در زامبیا وجود دارند نیز هم به منابع آبی کشور یاری می‌رسانند و هم  گردشگران زیادی را به سوی خود می‌کشانند. مهم‌ترین رودخانه زامبیا، رود زامبزی است است که آبشار ویکتوریا نیز روی آن واقع شده است. دریاچه‌های بانگولوو و تانگانیکا نیز از دریاچه‌‌های مهم آن‌جا هستند که منظره بسیار زیبایی را پیش چشم می‌آورند.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط