عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ میمون‌های ژاپنی

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ میمون‌های ژاپنی

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

لحظه‌ای ثبت‌ شده از میمون‌ های برفی

عکسی که امروز در وبسایت نشنال جئوگرافیک منتشر شده است، تصویری جالب از دو «ماکاک» را نشان می‌دهد که میمون‌هایی از گونه شبیه به انسان هستند. از آن‌جا که این میمون‌ها در شمال ژاپن و مناطق سردسیری زیست می‌کنند به آن‌ها میون‌های برفی می‌گویند.  این عکس را آکیهیتو شیباتا عکاس ژاپنی گرفته است.

ویژگی های ماکاک

این میمون‌ها که از میان همسانان خود بیش‌ترین شباهت را به انسان دارند و به همین سبب برای آزمایش‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود. البته ماکاک‌ها معمولا گیاهخوارند و از میوه‌ها تغذیه می‌کنند. این گونه از میمون بیش‌تر در مناطق ژاپن و شبه قاره هند یافت می‌شوند اما در نقاط دیگر دنیا هم زیست می‌کنند. 22 گونه از ماکاک‌ها تا کنون شناخته شده‌اند و نوع ژاپنی، بارباری، رزوس و تیبتان از معروف‌ترین این گونه‌ها هستند. گونه‌ای که تصویر آن مورد توجه نشنال جئوگرافیک قرار گرفته، ماکاک‌ ژاپنی است. این گونه در دو رنگ خاکستری و قهوه‌ای یافت می‌شود و صورتی قرمز رنگ دارد. دم ماکاک ژاپنی کوتاه و کلفت و از آن‌جا که در مناطق سردسیری زیست می‌کنند، آستانه تحمل آن‌ها برای سرما بسیار بالا است تا آن‌جا که بعضی از آن‌ها خود را در آب‌های سرد می‌اندازند و تا پای یخ زدن پیش می‌روند. آن‌ها تقریبا 30 سال عمر می‌کنند و عمر نرها از ماده‌ها بیش‌تر است. نکته جالب در مورد این گونه از میمون‌ها این است که معمولا ماکاک‌های نر پس از رسیدن به سن بلوغ از خانواده خود جدا می‌شوند اما ماده‌ها کنار مادرانشان می‌مانند.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط