راهنمای سفر به مراکش

مراکش یکی از شهر های مهم کشور المغرب است که به دلیل اهمیت بالای تاریخی و فرهنگی، معمولا مردم جهان المغرب را با عنوان مراکش می شناسند. این شهر با داشتن غذاهای متنوع بین المللی و معماری های بی نظیر اسلامی مکانی مناسب برای دوست داران غذا و ماجراجویی است. برای سفر به این شهر بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما برخی نکات ضروری مربوط به فرهنگ مراکشی را در نظر داشته باشید.

راهنمای سفر به مراکش

کشور المغرب در شمال غربی قاره افریقا واقع شده است و مهمترین شهر آن با نام مراکش، عروس آفریقا لقب گرفته است. 90 درصد مردم مراکش مسلمان هستند و زبان رسمی این کشور عربی، فرانسه و آمازیغی است ولی در سال های اخیر جوانان مراکشی در مناطق توریستی به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند.

گشت و گذار در مراکش

برای سفر های داخل شهری می توانید علاوه بر تاکسی، اتوبوس از قطار نیز استفاده نمایید. همچنین امکان اجاره اتومبیل برای گردشگران خارجی در مراکش وجود دارد ولی به دلیل شلوغی بسیار زیاد و عدم رعایت قوانین راهنمایی رانندگی توسط موتور سواران و رانندگان محلی توصیه می کنیم تا از اجاره ماشین بدون راننده و رانندگی در جاده ها و خیابان های مراکش خودداری کنید.

فرهنگ مراکشی

مردم مراکش بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند، در این شهر مذهبی بیشتر خانم های جوان حجاب ندارند ولی از الگوی خاصی برای پوشش خود استفاده می کنند. مردم مراکش علی رغم احترام فراوانی که به سایر عقاید قائلند، برخی عقاید خاص دارند که ممکن است عدم توجه گردشگران به این موضوع، آنها را دچار دردسر کند.

یکی از این حساسیت ها پوشش است، بهتر است خانم ها به هنگام سفر به مراکش از پوشیدن لباس های تنگ و کوتاه خودداری کنند. این کار علاوه بر اینکه آنها را از برخی آزارهای کلامی مصون می دارد، نوعی احترام به تفکر و اعتقادات مذهبی مردم مراکش محسوب می شود.

غذا در مراکش

مراکشی ها تقریبا تمام غذاهایشان را با نان می خورند و همیشه از ادویه های متفاوت برای طبخ غذا استفاده می کنند. طاجین نوعی وسیله برای طبخ غذا در مراکش است که برای پخت و پز غذا در مراکش طرفداران زیادی دارد. غذاهای پر طرفدار و بسیار خوش طعم مراکشی شامل، طانجین، سوپ حریره، ماهی چرمولا، ماکودا و زالوک می باشند. پس از سرو غذا نوشیدن چایی به همراه نعنا از اهمیت خاصی در مراکش برخوردار است.

جاذبه های توریستی مراکش

علاوه بر غذا، مراکش دارای خانه هایی با معماری اسلامی، فرانسوی، پرتقالی است که سالانه گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می کند. برخی از این جاذبه ها شامل قصر باهریه، مسجد کتیبه، بیابان و تپه های شنی، باغ ماژورل، بازارها، مدرسه علی ابن یوسف، مقبره سعدیان و باغ های مناره می باشد.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*