عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ پلنگ امپومالانگا

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ پلنگ امپومالانگا

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است که در کشورهای مختلف فعال است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما امروز در فلایتیو به سراغ عکس نشنال جئوگرافیک فارسی رفته‌ایم و آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید بلیط اینترنتی هواپیما و رزرو هتل خارجی به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

امپومالانگا کجاست؟

عکس امروز نشنال جئوگرافیک فارسی یک پلنگ را در منطقه حفاظت‌شده «مالا مالا» نشان می‌دهد که در حال استراحت است. امپومالانگا یکی از استان‌های شرق آفریقای جنوبی است و به معنای مشرق است و جایی که خورشید از آن طلوع می‌کند. این استان از نظر منابع طبیعی و محیط زیست بسیار غنی است و چمن‌زارهای وسیعی دارد. بخشی از پارک ملی کروگر که از منابع طبیعی شناخته‌ شده دنیا است در این منطقه قرار دارد. کوه‌های لبومبو نیز از شرق امپومالانگا نمایان هستند. اما یک بخش مهم این استان سرسبز، منطقه‌ حفاظت‌شده مالا مالا است که یکی از بزرگترین مناطق حفاظت‌شده در آفریقای جنوبی به شمار می‌رود. در مالا مالا گونه‌های نادری از حیواناتی چون ببر، پلنگ، یوزپلنگ آفریقایی، کل یالدار، گورخر، کفتار، اسب آبی، زرافه، سگ وحشی آفریقایی و سایر حیوانات زیست می‌کنند.

حیات وحش آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی همچون جواهر منابع طبیعی در دنیا شناخته می‌شود و حجم عظیمی از ماجراجویان طبیعت را هرساله به سوی خود روانه می‌کند. این بخش از آفریقا زیستگاه حیوانات زیادی اعم از پستانداران اهلی و وحشی، پرندگان و خزندگان است و مناطق حفاظت‌شده و پارک‌های ملی مهمی را در خود جای داده است. از پارک‌های ملی آفریقای جنوبی می‌توان پارک فیل‌های ادو، پارک آبشارهای آگرابیس، پارک ملی گلدن گیت، پارک کروگر، منطقه گورخرها، پارک ملی پیلانسبرگ و بسیاری دیگر را نام برد.

(فلایتیو امکان رزرو پرواز خارجی را برای شما فراهم کرده است.)

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط