عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ بوران در کانادا

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ بوران در کانادا

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

برف و باد اکتبر

عکسی که امروز وبسایت نشنال جئوگرافیک منتشر کرده اثری از کارمن هوتر عکاس اهل نیوزیلند است. این عکس از دریاچه لوییس در پارک ملی «بنف» که در آلبرتای کانادا قرار دارد، گرفته شده است. در تصویر می‌بینیم که برف زیبای اکتبر بر اطراف دریاچه لوییس نشسته و ترکیبی چشم‌نواز را به وجود آورده است.

پارک ملی بنف

از این منطقه به عنوان معروفترین پارک ملی جهان یاد می‌شود و در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. پارک ملی بنف سرشار از جاذبه‌های طبیعی است. یکی از ویژگی‌های مهم این منطقه وجود دریاچه‌های یخی است. این دریاچه‌ها به رنگ سفید و فیروزه‌ای در سراسر این پارک ملی خودنمایی می‌کنند. دیگر جاذبه طبیعی بنف، رشته کوه راکی است که از نظر پوشش گیاهی و جانوری و همچنین مواد معدنی بسیار ارزشمند است و دامنه‌ها و قله‌های پر برف آن تصویری کم‌نظیر به فضای منطقه بخشیده‌اند. در این منطقه یک معدن نقره قدیمی نیز وجود دارد که بقایای آن همچون یک موزه از نقاط جذب توریست به شمار می‌آید. گوزن شمالی و آهو در بهار و تابستان در این پارک به وفور دیده می‌شوند و بسیاری از گردشگران برای عکاسی از آن‌ها در بنف حضور پیدا می‌کنند.

تفریح در بنف

در این منطقه چندین هتل با درجات و امکانات مختلف حضور دارند که پذیرای مسافران از سراسر جهان هستند. اما علاوه بر هتل جاذبه‌های تفریحی مختلفی نیز در بنف وجود دارند که سالانه گردشگران بسیاری را به سوی خود می‌کشانند. اسکی، یخ‌نوردی، قایقرانی بر روی دریاچه، غارنوردی، سورتمه‌سواری، پیاده‌روی، کوهنوردی و تماشای حیات وحش از جمله این تفریحات هستند.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط