عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ دریاچه نمک در کالیفرنیا

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ دریاچه نمک در کالیفرنیا

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

دریاچه صورتی کالیفرنیا

عکس منتخب امروز وبسایت نشنال جئوگرافیک تصویری را از یک دریاچه نمک در شمال کالیفرنیا نمایش می‌دهد که صورتی رنگ است. این پدیده در برخی نقاط دائمی است و در برخی نقاط دیگر نیز تنها در زمان‌هایی از سال رخ می‌دهد و به شرایط آب و هوایی بستگی دارد. دلیل صورتی شدن آب دریاچه ترکیب نمک با نوعی باکتری است که وقتی در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرد رنگدانه قرمز تولید می‌کند و در نتیجه دریاچه به این رنگ در می‌آید. عکس امروز نشنال جئوگرافیک را آندره دومان عکاس آمریکایی ثبت کرده است.

دریاچه‌های صورتی در سراسر جهان

غیر از شمال کالیفرنیا و شمال آمریکا که دریاچه نمک صورتی و همچنین بزرگترین دریاچه نمک دنیا را در خود جای داده، در سال‌های اخیر دریاچه ارومیه و نیز تالاب لیپار در چابهار این پدیده صورتی رنگ را تجربه کرده است. در واقع این اتفاق در نقاط دیگر جهان نیز رخ می‌دهد. دریاچه هیلیر در استرالیا، دریاچه رتبا در سنگال، مرداب هات لاگون در استرالیا، دریاچه صورتی استرالیا، دریاچه تورویخا در اسپانیا، دریاچه داستی رز در کانادا، دریاچه ماسازیر در آذربایجان، مرداب کلرادا در بولیوی، دریاچه کودریدینگ در استرالیا، دریاچه شامپاین در نیوزیلند از جمله این دریاچه‌ها هستند.

رنگ این دریاچه‌ها با تغییر آب و هوا تغییر می‌کنند. برای مثال در روزهای ابری و بارانی کمرنگ‌تر و در نزدیکی غروب به بنفش شدن می‌روند. در چنین دریاچه‌هایی غلظت نمک بسیار بالا است اما نمک و جلبک‌هایش برای انسان ضرر ندارند و روند شنا را تسهیل می‌کنند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط