برلین

پنج دیدنی شهر برلین

برلین تاریخ غنی و پر از حادثه‌ای دارد و شهری است که با شخصیت خاص خودش. در سفر به اروپا مطمئنا یکی از بهترین مقصد‌ها برلین خواهد بود و در فلایتیو قصد داریم ۵ مقصد در برلین را به شما معرفی کنیم که حتما باید به آن‌ها سر بزنید.

 

موزه نایس

برلین مقصدی است که انسان رویاها و آرزوهایش را بر روی سنگ و آجر و بتن بنا نهاده است. البته این یک شهر باستانی نیست. مانند لندن خرابه‌های رومی و مانند پاریس کاتاکومب ندارد. این نسل جوان برلین بوده که همیشه یک انرژی تازه را در شهر نگه داشته است و همچنان گذشته‌ای دارد که نمی‌توان به سادگی از آن گذشت. این گذشته باعث شده تا ساختمان‌های جذاب و چشم‌نواز ساخته شوند. موزه نایِس که به معنای موزه جدید است در سال ۱۹۴۵ بمباران شد و حدودا دوازده سال پیش توسط آرشیتکت بریتانیایی آقای دیوید چیپرفیلد بازسازی شد و در سال ۲۰۰۹ بازگشایی شد. این موزه پر شده از آثار تاریخی که توانایی مردم در ساخت تاریخ بزرگ بشریت را نشان می‌دهد. توانایی که از آثار مصری گرفته تا تکه‌های تاریخی کمی متاخر همگی در قلب این موزه قرار گرفته‌اند.

برگهاین

برگهاین را به جرات می‌توان پایتخت تکنوی جهان دانست. برگهاین یک کلاب شبانه است که در ساختمان پیشین اداره برق تاسیس شده و فضایی فوق‌العاده محشر دارد. خود ساختمان بسیار زیبا و جذاب است. سقف ساختمان ۱۸ متر طول دارد و این کلاب توانایی جا دادن ۱۵۰۰ مهمان را دارد. موزیک با یک بیس فوق‌العاده بالا پخش می‌شود و تن و بدن شما را به لرزه درمی‌آورد و هنگامی که موزیک متوقف شود متوجه خواهید شد که بدن شما در چه فشاری بوده است. حتما با خود یک سری گوش‌بند همراه داشته باشید تا اگر صدا فوق‌العاده بالا بود از گوش خود محافظت کنید؛ نگران نگاه دیگران هم نباشید اکثر مردم استفاده خواهند کرد. همچنین این کلاب تازه ساعت ۴ صبح است که شلوغ خواهد شد و در آن جان دمیده می‌شود.

کافه آم نوین زی (کافه‌ای بر روی دریاچه تازه)

بعد از سر زدن به برگهاین با آن همه شلوغی و صدا مطمئنا نیازمند یک مکان برای آرامش یافتن و ریلکس کردن خواهید بود. کافه آم نوین زی دقیقا مقصد شما خواهد بود. این کافه همانطور که از نامش پیداست در کنار یک دریاچه بنا شده و دور و برش پوشانده شده با درختانی که این کافه را از ازدحام شهر دور می‌کند. خود کافه یک ساختمان نسبتا بزرگ است که دیوارهایش تماما شیشه‌ای هستند و هنگام عصر زیباترین صحنه‌ها را برای شما خلق خواهند کرد. بیرون ساختمان نیز میزهای بزرگ و چوبی متعددی چیده شده تا همه مردم بتوانند در این کافه چیزی میل کنند و از طبیعت لذت ببرند. منوی سفارشات هم فوق‌العاده است و همه‌جور میان‌وعده خوشمزه‌ای اینجا یافت خواهد شد. قهوه نیز قوی است و خوردنی‌ها را خواهد شست. بعد از صرف میان‌وعده می‌توانید یک قایق از کنار دریاچه کرایه کنید و چند دقیقه در رود نوین زی به پارو زدن و لذت بردن از آرامش بی‌بدیل طبیعت بپردازید.

موزه یهود برلین

برلین شهری عجیب است. تاثیرات جنگ بر این شهر و کشور آلمان باعث شده تا برلین تبدیل به شهری شود که با نگاهی جذاب و روشن به آینده گذشته تاریک را پاک کند. برلین زمانی بزرگ‌ترین شهر یهودی‌نشین روی زمین بود. حجم بزرگی از مردم یهودی در این شهر بودند اما اتفاقات ناگوار باعث شد تا یهودیان از شهر بیرون شوند و سرنوشت بدی منتظرشان باشد. همچنین این باعث شد تا حجم بزرگی از ثروت از شهر خارج شود. آلمانی‌ها از گذشته خود فرار نمی‌کنند و تلاش دارند تا این موزه را به یادمان آن روزها زنده نگه‌دارند. این موزه ابتدا در سال ۱۹۳۳ ساخته شد اما با روی کار آمدن حزب نازی، چند سال بعد گشتاپوها این موزه را بستند. ۱۹۹۲ اما دنیل لیبسکیند طرح موزه تازه را داد و ساخت موزه تاریخ یهود شروع شد. در این موزه فضایی جذاب و مدرن پیش روی شما خواهد بود و تورهای مختلفی برای درک بهتر تاریخ یهود موجود است.

یادبود دیوار برلین

خیابان برناور استراسه خیابانی بود که دقیقا در جایگاه دیوار برلین قرار داشت. این خیابان یک سری از تراژیک‌ترین اتفاقات تاریخ آلمان را شاهد بوده است. مردمی که از پنجره خانه‌ها خود را به بیرون پرت می‌کردند، ماشین‌هایی که با سرعت به دیوار کوفته می‌شدند و تونل‌هایی که زیرزمین کنده شده بودند و همگی راهی بودند برای مردم شرق که به آزادی غرب برسند. یادبود دیوار برلین در این خیابان قرار گرفته و یکی از بخش‌های دیوار است که تخریب نشده است. موزه‌ای فوق‌العاده در این بخش از شهر بنا شده و همه چیز به گونه‌ای ساخته شده تا یاد و خاطره سال‌های سخت بعد از جنگ حفظ شود. این قسمت از شهر را حتما بازدید کنید چون بسیار تاثیرگذار خواهد بود و با سال‌های سرد جنگ آشنا خواهید شد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط