با جاذبه‌های گردشگری پراگ آشنا شوید

پراگ، مرکز جمهوری چک، از نظر جاذبه‌های توریستی، تاریخی و هنری بهشت گردشگران و مسافران است. این شهر که عصاره‌ای از تمام دیدنی‌های جمهوری چک را در خود جای داده، سرشار از موزه‌ها، گالری‌ها و مکان‌های دیدنی شگفت‌انگیز است.

پراگ از جمله شهرهایی است که حال و هوایی متفاوت از دیگر شهرهای اروپایی دارد. انگار روح این شهر هنوز در دوران سیتره شوروی سابق بر جمهوری چک باقی مانده و تنها جسم آن شبیه به دیگر کشورهای اروپایی شده است. اگر دوست دارید از این شهر زیبا دیدن کنید با ما همراه باشید تا با جاذبه‌های گردشگری آن آشنا شوید.

رودخانه ویتاوا و پل چارلز

شاید بتوان گفت این رودخانه و پل چارلز که روی آن قرار گرفته، هویت شهر پراگ است. این پل که ساخت آن در سال ۱۳۵۷ میلادی توسط امپراطور چارلز چهارم آغاز شد و در اوایل قرن پانزدهم پایان یافت، تا 450 سال تنها پلی بود که دو ساحل رود ولدآوا را به هم متصل می‌کرد.

این پل که طولی بیش از ٦٢٠ متر و عرض 10 متر دارد، سی مجسمه‌ سبک باروک در کناره‌های آن قرار گرفته و سه منطقه‌ شهر قدیم، شهر کوچک و محله‌ قلعه را به هم وصل می‌کند.

ساعت نجومی

قدمت ساعت نجومی پراگ به دوران قرون وسطی می‌رسد. این ساعت که علاوه بر زمان، اطلاعات نجومی مثل موقعیت دایره‌البروج خورشید، اندازه و موقعیت ماه را هم نشان می‌دهد، بالای برج عمارت شهرداری در شهر قدیم نصب شده و روزانه توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کند.

این ساعت از نظر قدمت سومین ساعت نجومی جهان است و راس ساعت دوازده، از درگاه بالای آن، مجسمه دوازده تن از حواریون بیرون می‌آید.

علاوه بر این، چهار مجسمه در کنار آن قرار گرفته‌اند که یکی نماد غرور، یکی نماد خساست، یکی نماد مرگ و دیگری نماد خوشگذرانی است. برجی که ساعت روی آن نصب شده، آسانسور دارد و بازدیدکنندگان می‌توانند با آسانسور تا بالای آن بروند.

قلعه پراگ

این قلعه در قرن 9 میلادی ساخته شده و جایگاه رسمی شاهان بوهم، شاهان امپراتوری مقدس روم و رئیس‌جمهور چکسلواکی بوده است.

قلعه پراگ بزرگترین قلعه جهان است و حدود ۷۰٫۰۰۰ متر مربع مساحت دارد. این قلعه از چند کلیسا، باغ، تالار و کاخ تشکیل شده که هر یک جاذبه‌ای توریستی و تاریخی محسوب می‌شوند.

کلیسای ویتوس مقدس

این کلیسا که مقر اسقف اعظم و آرامگاه شاهان چک بوده است، مهم‌ترین کلیسای واقع شده در قلعه پراگ است. کلیسای ویتوس مقدس 3 برج دارد که ارتفاع برج‌های جلو 82 متر و ارتفاع برج جنوبی آن حدود 96 متر است.

در برج جنوبی ۷ ناقوس نصب شده که بزرگترین آن زیکموند نام دارد و در سال ۱۵۴۹ میلادی ساخته شده. این ناقوس ۱۳،۵ تن وزن دارد و بزرگترین ناقوس در جمهوری چک است.

بلیط هواپیما خارجی

خرید از فلایتیو

پراگ قدیمی

شهر قدیمی پراگ، بازمانده از دوران قرون وسطی است و شامل آثار و بناهای تاریخی آن دوره می‌شود. این بخش از شهر در سال 1992 در لیست میراث جهانی فرهنگی و طبیعی یونسکو ثبت شد. بخش قدیمی پراگ بر روی سواحل دو طرف رود ولداو (‏Vltava‏) واقع شده و از ۶ قسمت تشکیل شده است. میدان شهر قدیمی و ساعت نجومی از مکان‌های مورد علاقه توریست‌ها در این بخش از شهر است. ‏ ‏ ‏ ‏‏

میدان ونسسلاس (Wenceslas)

بزرگترین مجموعه مغازه‌های مدرن را می‌توان در اطراف میدان ونسسلاس و میدان جمهوری یافت.

علاوه بر این، این میدان‏ یکی از مهمترین میدان‌های شهر پراگ است که تاریخی غنی و پرحادثه داشته و محل اکثر جشن‌ها و اعتراضات شهر بوده است.

از دیگر جاذبه‌های توریستی شهر پراگ می‌توان به موزه کافکا، موزه کمونیسم، باغ‌وحش پراگ، موزه هنرهای معاصر دوکس و گالری ملی اشاره کرد.

 

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*