عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ بنگلادش

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ بنگلادش

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

نماز جماعت در داکا

عکس امروز منتشر شده در وبسایت نشنال جئوگرافیک مردم شهر داکا پایتخت بنگلادش را نشان می‌دهد که مشغول خواندن نماز جماعت روز جمعه هستند. عظیم خان عکاس بنگلادشی این عکس را با سرعت شاتر پایین گرفته است و به همین سبب تصویری محو با خطوطی در هم تنیده از نمازگزاران بنگلادشی ثبت شده است.

داکا؛ شهر مسجدها

این شهر به مرکز فرهنگی بنگلادش شهره است و این شهرت را از مراسم و فستیوال‌های مختلفی که در طول سال برگزار می‌کند وام گرفته است. برای مثال بنگلادشی‌ها و به خصوص مردم داکا در جشن سال نو سنتی‌شان که در فصل بهار و ماه آوریل است فستیوال‌های خیابانی مختلفی برگزار می‌کنند که در واقع تجمع هزاران رنگ در کنار یکدیگر است.

در شهر داکا همچنین موزه‌ها، زیارتگاه‌ها و مساجد بسیاری وجود دارند. این شهر به دلیل داشتن مساجد زیاد (حدود 300 مسجد) به شهر مسجدها معروف است و مسجد بیت‌المکرم و مسجد ستاره از معروف‌ترین‌ آن‌ها هستند. داکا مردمی بودایی و مسیحی نیز دارد اما دین اکثریت مردم اسلام است. از موزه‌های داکا می‌توان به موزه استقلال، موزه ملی بنگلادش، کاخ موزه احسن، قلعه لال باغ یا اورنگ آباد و مجموعه سونارگائون اشاره کرد.

اما داکا تنها شهر مساجد، موزه‌ها و فرهنگ نیست. طبیعت داکا نیز حرف بسیاری برای گفتن دارد. این شهر پارک‌های ملی، دریاچه‌ها و حیات وحش را در خود جای داده است که از آن جمله می‌توان دریاچه گلشن و باغ ملی بوتانیکال را نام برد.

این شهر در میراث یونسکو به ثبت رسیده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط