عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ گوزن های شمالی

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ گوزن های شمالی

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

جاده برفی زیر پای گوزن ها

شهر «اینوویک» یکی از مناطق قطب شمال است و در کشور کانادا واقع شده است. این شهر یکی از جاذبه‌های طبیعت‌گردی کانادا نیز به شمار می‌رود. در تابستان محلی برای کوهنوردی، ماهیگیری، قایق سواری و شکار و در زمستان اسکی، پاتیناژ، ماهیگیری در یخ، سورتمه‌سواری و تفریحات و گشت و گذار زمستانی است. تماشای گونه‌های مختف جانوری در فصول مختلف نیز یکی دیگر از دلایل مهمی است که بسیاری را  رهسپار ایوونیک می‌کند. این شهر چندین هتل و مرکز تفریحی دارد.

عکس امروز نشنال جئوگرافیک نیز به دو گوزن شمالی در اینوونیک مربوط است که در حال دویدن روی برف‌های قطب شمال به قصد کوچ تعادل خود را از دست داده‌اند و لحظه افتادن‌شان ثبت شده است. ورونیکا ماری عکاس این عکس می‌گوید که حیوانات آن منطقه چندان هم به کوچ به منطقه گرم‌تر راغب نیستند اما چون مقصد آن‌ها محلی برای تولید مثل است، با اجبار چوپانان و برای کسب درآمدشان تن به این مهاجرت می‌دهند.  

گوزن های شمالی کانادا

گوزن‌ شمالی یا به آمریکایی کاریبو گونه‌ای از گوزن است که اساسا با نام کشور زیست‌بوم‌اش خوانده می‌شود و در شمال آمریکا، کانادا، اروپا و روسیه یافت می‌شود. گوزن‌های شمالی کانادا بین 90 تا 150 کیلوگرم وزن دارند و نه تنها یکی از نمادهای کشور کانادا هستند، بلکه یکی از مهم‌ترین منابع درآمد شمال این کشور نیز به شمار می‌آیند. آن‌ها شناگران قهاری هستند و توانایی دویدن تا سرعت 80 کیلومتر بر ساعت را دارند. از این گوزن‌ها برای باربری، نمایش، غذا و چرم استفاده می‌شود.

فلایتیو امکان رزرو هتل در همه جای دنیا از جمله کانادا را برای شما فراهم کرده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط