عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ خرس شکارچی در آلاسکا

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ خرس شکارچی در آلاسکا

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

شکار روز

عکس منتخب امروز نشنال جئوگرافیک یک خرس قهوه‌ای آلاسکایی را در حال شکار ماهی سالمون به تصویر کشیده است. نیک دیل عکاس انگلیسی این عکس می‌گوید که ماهی‌ها برای سفر به بالای رودخانه باید از روی آبشار بپرند و اگر خرس‌های قهوه‌ای در ان زمان آن‌جا حضور داشته باشند، غذایشان حاضر است.

آلاسکا؛ ایالت خرس‌های قهوه ای

آلاسکا در شمال کشور آمریکا و بزرگترین ایالت این کشور به حساب می‌آید. این منطقه از منابع طبیعی سرشار است. بلندترین قله‌های آمریکا یعنی مک کینلی، لوگان و سن الیاس، هزاران دریاچه و رودخانه، آبشار، یخچال‌های طبیعی و کوه‌های آتشفانی سرتاسر این منطقه را پوشانده‌اند. در برخی از نقاط آلاسکا اسکیموها زندگی می‌کنند و در برخی از نقاط دیگر آن همزمان هوای بهاری جریان دارد. آلاسکا مناطق حفاظت شده زیادی را در خود جای داده است.پارک‌های ملی و مناطق حفاظت شده دنالی، سن الیاس، دروازه‌های شمالگان، دریاچه کلارک، خلیج گیشر و دره کوباک از جمله آن‌ها هستند.

اما طبیعت کم‌نظیر آلاسکا ویژگی دیگری نیز دارد که بسیار مهم است؛ حیات وحش و پوشش جانوری این منطقه بسیار غنی و متنوع است. انواع پستانداران، پرندگان و حیوانات دریایی در این منطقه زیست می‌کنند. خرس مهم‌ترین حیوان آلاسکا است که در انواع قطبی، سیاه و قهوه‌ای دیده می‌شوند. کاریبو یا گوزن کانادایی، آهو، بز کوهی، گاومیش، قوچ، شیر دریایی، کایوت، طوطی دریایی شاخدار (پافین) و ماهی‌هایی همچون سالمون و بسیاری دیگر حیات وحش آلاسکا را تشکیل داده‌اند.

در آلاسکا همچنین تفریحات زمستانی، دریایی، کوهنوردی و طبیعت‌گردی بسیار رایج است و یکی از مقاصد مهم سفر در آمریکا به حساب می‌آید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط