بزرگ‌ترین پیکره‌های دنیا را بشناسید

بزرگ‌ترین پیکره‌های دنیا را بشناسید

ساخت مجسمه‌های بزرگ از زمان باستان رواج داشته است. مجسمه ابوالهول که توسط پادشاهان مصر باستان ساخته شده، ۲۰ متر ارتفاع داشته و همچنان یکی از بزرگ‌ترین پیکره‌های دنیا محسوب می‌شود. دنیا در طول ۳۰ سال گذشته شاهد ساخت مجسمه‌هایی بزرگ‌تر و مرتفع‌تر نیز بوده است. فلایتیو به سراغ ۷ پیکره بزرگ دنیا رفته است. با ما همراه باشید.

برای خرید بلیط ارزان هواپیما  و رزرو هتل خارجی از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

رودینا مت | ارتفاع: ۱۰۲ متر

مجسمه رودینا مت در شهر کیف اوکراین، از روی یک سمبل نمادین به‌منظور بسیج نیروهای مردمی اتحاد جماهیر شوروی در خلال جنگ جهانی دوم، ساخته شد. ساخت این تندیس فلزی از جنس فولاد ضدزنگ در سال ۱۹۸۱ به پایان رسید. طول مجسمه به‌تنهایی ۶۲ متر است، اما پس از قرار گرفتن بر بالای ساختمان یک موزه، ارتفاع آن به ۱۰۲ متر می‌رسد.

امپراتوران یان و هوانگ | ارتفاع: ۱۰۵ متر

تندیس امپراتوران یان و هوانگ بر روی کوهی حکاکی شد و کار آن پس از ۲۰ سال و در سال ۲۰۰۷ به پایان رسید. این مجسمه ۱۰۵ متر ارتفاع داشته و دو تن از امپراتوران اولیه چین (یان دی و هوانگ دی) را به تصویر می‌کشد. کوه راش مور در چین و در کنار رودخانه تماشایی زرد میزبان این پیکره غول‌آسا است.

گوان یین | ارتفاع: ۱۰۸ متر

مجسمه بودی‌ساتوا گوان یین (شخصى‌ كه‌ از راه‌ پارسايى‌ به‌ مدارج‌ رفيع‌ روحانى‌ رسيده‌ است‌ و امكان‌ بودا شدنش‌ وجود دارد) در جنوب سواحل جزیره هاینان چین واقع شده است. این مجسمه دارای سه وجه بوده که یکی از صورت‌های آن به سمت جزیره و دو صورت دیگر آن به سمت دریای جنوبی چین است. ساخت این پیکره ۱۰۸ متری ۶ سال به طول انجامید و در سال ۲۰۰۵ به پایان رسید.

کریستو رِی | ارتفاع: ۱۱۰ متر

کریستو ری که از مجسمه مسیح منجی در ریودوژانیرو الهام گرفته شده، پس از ۱۰ سال زمان برای ساخت، در سال ۱۹۵۹ افتتاح شد. این پیکره هم‌اندازه‌ی نمونه مشهور برزیلی خود با ۲۸ متر ارتفاع است، اما بر روی سازه‌ای به ارتفاع ۸۲ متر و به شکل یک دروازه بنا شده و ارتفاع کلی آن به ۱۱۰ متر می‌رسد. بازدیدکنندگان می‌توانند از سازه بالا رفته و در پای مجسمه به تماشای شهر لیسبون بپردازند.

یوشیکو دایبوتسو | ارتفاع: ۱۲۰ متر

یوشیکو دایبوتسو در شهر یوشیکو در ژاپن واقع شده است. ساخت این مجسمه که سومین پیکره بزرگ دنیا محسوب می‌شود در سال ۱۹۹۵ به پایان رسید. بازدیدکنندگان مجسمه بودا می‌توانند سوار بر آسانسور شده و به سکوی محل قرارگیری مجسمه بروند. این پیکره با روکش برنزی نمادی از بودای آمیتابها است که به نام یوشیکو آرکادی نیز شناخته می‌شود.

لایکیون ستکیار | ارتفاع: ۱۳۰ متر

لایکیون ستکیار دومین مجسمه بزرگ دنیا با ارتفاع مجموع ۱۳۰ متر همراه با یک تاج ۱۳.۵ متری است. این بنا در بالای تپه‌های پو کوانگ در نزدیکی شهر مونیوا در مرکز میانمار قرار دارد. در زیر پای این مجسمه، بزرگ‌ترین مجسمه بودای خوابیده دنیا قرار گرفته است. ساخت لایکیون ستکیار و بودای خوابیده به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۸ و ۱۹۹۱ به پایان رسید.

بودای معبد بهار | ارتفاع: ۱۵۳ متر

بودای معبد بهار بزرگ‌ترین پیکره در دنیا محسوب می‌شود. ارتفاع کلی این بنا ۱۵۳ متر همراه با یک تاج ۲۰ متری است. ساخت بودای معبد بهار خیلی زود و پس از تخریب مجسمه بودای بامیان در افغانستان توسط طالبان در دستور کار قرار گرفت. این پیکره در سال ۲۰۰۸ تکمیل شد و بودای وایروکانا را به تصویر کشید.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط