عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ سرخپوست‌های سیاتل

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ سرخپوست‌ های سیاتل

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

مردمان خورشید

عکس امروز نشنال جئوگرافیک تصویری از سرخپوستان شهر سیاتل در ایالت واشنگتن آمریکا را نشان می‌دهد که در حال اجرای مراسمی برای سال نو «آزتِک» ها هستند. رایان تی.بل عکاس درباره این عکس می‌گوید: «نام سیاتل که می‌آید اکثر مردم یاد استارباکس، مایکروسافت و بویینگ می‌افتند، اما سیاتل برای جامعه سرخپوستان آزتک نیز یک خانه محسوب می‌شود.»

علامت این سرخپوست‌ها پنج خورشید دارد که تداعی‌گر زندگی است. به همین سبب به آن‌ها مردمان خورشید می‌گویند.

آزتک ها چه کسانی هستند؟

جامعه این سرخپوست‌ها در قرن سیزدهم میلادی در قاره آمریکا به وجود آمد. خاستگاه‌ آزتک‌ها مکزیک بوده و مکزیکو سیتی نیز روی ویرانه‌های پایتخت آن‌ها «تنوچتیتلان» شکل گرفته است. از این گروه به عنوان یک تمدن پیشرفته و جلوتر از زمان خود در تاریخ نام برده می‌شود؛ آن‌چنان که نوشته‌اند، وقتی مکزیکی‌ها به آن‌جا مهاجرت کردند با تمدنی روبه‌رو شدند که در متمدن شدن آن‌ها نیز بسیار نقش داشت. آن‌ها از نظر سیاسی، مذهبی، فرهنگی و اقتصادی بسیار سازماندهی شده بودند. علم نجوم داشتند و در هنر صاحب سبک‌های پیچیده بودند. این تمدن با حمله اسپانیایی‌ها در سال 1519 نابود شد و در حال حاضر تنها نوادگان آن‌ها بر جای مانده‌اند که در جای‌جای قاره آمریکا اجتماع‌های کوچک تشکیل داده‌اند. یکی از معروف‌ترین محل‌های زندگی آن‌ها سیاتل است.

فستیوال سال نو

طبق تقویم سرخپوستان آزتک سال در دوازدهم مارچ نو می‌شود. آن‌ها رسیدن سال نو را با برگزاری مراسمی جشن می‌گیرند. آزتک‌ها در روز سال نو لباس‌های سنتی‌شان را بر تن می‌کنند و آوازهای محلی دسته‌جمعی می‌خوانند. آتش‌بازی و نواختن سازهای سرخپوستی نیز در این مراسم نقش اصلی را ایفا می‌کند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط