موزه اتریش

۷ موزه در اتریش که باید آنها را ببینید!

تاثیر فرهنگی اتریش بسیار بیش‌تر از مساحت کوچک این کشور است. از قرن ۱۸ تا ۲۰ میلادی اتریش زادگاه و خانه‌ی بزرگترین و مشهورترین هنرمندان و موزیسین‌ها بوده‌‌است. بزرگانی مانند موتزارت، بتهوون و گوستاو. شکوفایی هنر در این دوره تا حد زیادی مدیون حمایت بزرگ سلسله پادشاهان هابزبورگ (Habsburg) از هنرمندان است و علاقه و عشق زیاد این پادشاهان نسبت به معماری، موسیقی و هنر اتریش و به خصوص شهر وین را به یک پایتخت و مرکز فرهنگی تبدیل کرد.

خوشبختانه بسیاری از آثار هنری بزرگ از جنبش‌های هنری آن زمان در موزه‌های اتریش نگهداری شده و در معرض دید عموم قرار دارد. علاوه بر هنرهای بصری، بسیاری از موزه‌های اتریش میزبان کلکسیون‌های بزرگی از تاریخ طبیعی هستند.

با وجود چندین گزینه عالی، انتخاب یک یا دو موزه برای علاقه مندان به موزه بسیار سخت خواهد بود. بنابراین چه شما برای چند روز در اتریش هستید یا برای چند ماه، در اینجا درباره‌ی ۷ موزه‌ای که اصلا نباید از دست بدهید می‌توانید بخوانید.

موزه تاریخ هنر، وین

اگر از علاقه‌مندان به هنر باشید، اصلا دوست نخواهید داشت بازدید از این موزه و جواهر تاج سلطنتی موجود در این موزه را از دست بدهید. موزه‌ای با نمای داخلی‌ای به زیبایی کلکسیون‌هایی که در آن وجود دارد. موزه تاریخ هنر وین که به موزه هنرهای زیبا نیز شناخته می شود برای نمایش مجموعه آثار هنری باشکوه هابزبورگ در سال ۱۸۹۱ میلادی بنا نهاده شد.

ساختمان این موزه که به دستور شاه فرانتس ژوزف اول ساخته شده اکنون میزبان نمایش دائمی آثار برجسته‌ای از میکل آنژ، روبنز، رمبراندت، دورر و رافائل است. همچنین این موزه به نگهداری مجموعه بزرگی از آثار نقاش هلندی دوره رنسانس پیتر بروگل معروف است.

دیگر مجموعه‌های برجسته به نمایش گذاشته شده در موزه تاریخ هنر وین شامل عتیقه‌جات، سکه‌ها و سازهای موسیقی قدیمی هستند.

موزه تاریخ طبیعی، وین

این موزه بسیار دیدنی و جذاب دقیقا روبری موزه تاریخ هنر قرار گرفته‌است. این موزه که به تاریخ طبیعی اختصاص داده شده‌‌، همزمان با موزه تاریخ هنر افتتاح شده است و دربرگیرنده‌ی بیش از ۳۰ میلیون شی است که تاریخ، سیر تکاملی و تنوع حیات در زمین را نشان می‌دهند.

موزه تاریخ طبیعی وین که دارای یک آسمان‌نما و گونه‌های حیوانی غنی است، بهشت علاقه‌مندان به طبیعت است که در محیطی مجلل قرار دارد.

این موزه به داشتن مجموعه‌ی بزرگی از استخوان‌های دایناسور و یک اسکلت کامل از دایناسور و همچنین بزرگترین نمایشگاه شهاب سنگ معروف است. علاوه بر اینها مجسمه ۲۸۰۰۰ ساله‌ی ونوس ویلندورف یکی از مشهورترین مجسمه‌های ماقبل تاریخ از دیگر آثار برجسته این موزه است.

موزه جنگ و تاریخ نظامی، وین

موزه تاریخ نظامی وین به عنوان یکی از مهمترین موزه های تاریخ جهان شناخته می شود و همیشه با نمایش با ارزش ترین مصنوعات نظامی تاریخ این شهرت خود را حفظ می کند.

در داخل این موزه شما شاهد همه چیز از نقاشی های دیواری که استادانه جنگ های مختلف اتریش را به تصویر کشیده تا ماشینی که فرانتس فردیناند در آن ترور شد و باعث روشن شدن آتش جنگ جهانی اول شد، خواهید بود.

در فضای بیرونی این موزه، حیاطی وجود دارد که مملو از تانک های جنگی مربوط به دوره شوروی سابق تا به امروز است. اگر شما در تابستان به وین سفر کنید و به این موزه سر بزنید، می توانید شاهد نمایش زنده این تانک ها نیز باشید.

موزه جنگ وین علاوه بر نمایش مجموعه چشمگیری از تسلیحات، جنگ افزارها، مدال ها و نشان های افتخار نمایشگاهی از صحنه های دلخراش جنگ را نیز در خود دارد. یونیفرم های خونی، کلاه های جنگی تیر خورده و بقایای خشونت نازی ها و میراث جنگ اتریش همه و همه در این موزه در معرض دید قرار دارند.

 

مجموعه موزه های وین

دیگر جایی که شما حتما باید در سفر خود به وین از آن بازدید کنید یک موزه‌ی تنها نیست. این مجموعه یک محیط فرهنگی است. این مجموعه تلفیقی از ساختمان‌های با سبک باروک و معماری معاصر است و چندین موزه را در خود جای داده است. از موزه‌های واقع در این مجموعه موزه لئوپلد Leopold است که بزرگترین کلکسیون آثار ایگون شیله Egon Schiele و دیگر اساتید اتریشی مانند گوستاو کلیمتGustav Klimt  را دربردارد. یکی از معروف ترین دارایی‌های موزه‌ی لئوپلد اثر مرگ و زندگی گوستاو است.

در مجاور لئوپلد موزه هنر مدرن لودویگ وین قسمت دیگری از این مجموعه قرار دارد که بزرگترین موزه هنر مدرن اروپای مرکزی است و همچنین سالن هنر وین که هنر معاصر در آن به نمایش در آمده است.

در این مجموعه شما علاوه بر هنرهای بصری شاهد دیگر تجربه‌های فرهنگی خواهید بود. پرفورمنس های رقص و نمایشگاه‌های معماری از جمله این تجربه‌های جذاب خواهند بود.

زادگاه موتزارت، سالزبورگ

اگر شما از علاقه‌مندان موسیقی باشید هرگز فرصت بازدید از این مکان را از دست نخواهید داد. جایی که یکی از بزرگترین موسیقی‌دانان تاریخ در آن به دنیا آمد و زندگی می‌کرد. واقع در یکی از کوچه‌های شهر سالزبورگ اتریش، زادگاه موتزارت هم اکنون یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین موزه‌های جهان است.

این موزه بسیاری از قسمت‌های مختلف زندگی موتزارت از کودکی و نبوغ او در ویولن تا رسیدن به دوران حرفه‌ای موسیقی او و آثارش در اپراها را به نمایش می‌گذارد.

اگر هم طرفدار موسقی کلاسیک نیستید، پیشنهاد ما به شما این است که همچنان سری به این موزه بزنید چرا که خانه موتزارت به خودی خود نمایشگر سبک زندگی در قرن ۱۸ام است.

 

موزه فضای باز اشتوبینگ اتریش، گراتس

این موزه که واقع در منطقه روستایی نزدیک دومین شهر بزرگ اتریش یعنی گراتس است، بزرگترین موزه در نوع خود به شمار می‌آید. موزه‌ای با فضای باز که شامل بیش از ۱۰۰ ساختمان تاریخی بوده در میان مناظر، جنگل‌ها، مزارع و مراتع این روستا قرار گرفته است.

موزه فضای باز اتریش مانند معبدی از زندگی سنتی روستایی و فرهنگ صنایع دستی است.

همراه با تور از خانه‌های قدیمی اینجا بازدید کنید که قدیمی‌ترین آن‌ها مربوط به قرون وسطی می‌باشد. همچنین بازدید از باغ‌های گیاهان دارویی نیز توصیه می‌شود. نمایشگاه‌های این موزه نمایشگر زندگی روستایی در اتریش است که شامل عکس های ۳۶۰ درجه، مدل هایی از انسان ها در ابعاد واقعی و معرفی سنت ها و لباس های مردمان  قدیم و کار در مزارع است و به طور کلی درگاهی به سال های گذشته به حساب می آید.

  

خانه هنر، گراتس

اگر برای بازگشت به زندگی شهری آماده هستید، بازدید یکی از معروف ترین شگفتی های معماری اتریش را فراموش نکنید. خانه هنر گراتس یک موزه هنر واقع شده در ساختمانی عجیب غریب و زیبا است که به Friendly Alien معروف است. سازه این ساختمان یک اثر شاهکار در هنر معاصر به شمار می‌رود که از سلول‌های خورشیدی برای تولید برق و صفحه نمایشی بزرگ تشکیل شده است.

این موزه دارای نمایشگاه دائم نیست اما مجموعه‌ای از فیلم‌ها، رسانه‌های جدید و آثار مختلف دیگری از هنر معاصر را به نمایش می‌گذارد. موسسین این موزه اعتقاد دارند که این ساختمان و موزه ابزار و محلی برای ارتباطات هنری می‌باشد که دائما در حال تغییر است.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط