عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چوپان رومانیایی

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چوپان رومانیایی

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

هدایت گله در کاراپتیان

عکس منتخب امروز در وبسایت نشنال جئوگرافیک تصویری از یک چوپان رومانیایی است که در اطراف شهر ترانسیلوانیا و دامنه کوه کاراپتیان به چرای گوسفندانش مشغول است. این چوپان تن‌پوشی از پشم گوسفند بر تن دارد.

ترانسیلوانیا؛ شهری در اعماق تاریخ

ترانسیلوانیا یک منطقه تاریخی در بخش مرکزی کشور رومانی است. این شهر در میان کوه کارپتیان قرار دارد و به شهر زوزه گرگ مشهور است. ترانسیلوانیا با کوه‌ها، قلعه‌ها، کلیساها، صخره‌ها و در کل طبیعت کم‌نظیرش شناخته می‌شود. شغل بیشتر مردم این منطقه کشاورزی و چوپانی است. نام این شهر به معنای هفت قلعه است و معروفترین قلعه آن سبوس است که مردم منطقه آن را به عنوان شهر خون‌آشام‌ها می‌شناسند. همین ویژگی‌ها این شهر را به شهری افسانه‌ای که در قصه‌ها نیز از آن یاد می‌شود، بدل کرده است. خاستگاه شخصیت داستانی «دراکولا» نیز همین شهر ترانسیلوانیا است و قلعه‌ای به نام خانه دراکولا در دامنه کوه قد علم کرده است. این شهر در زمان کمونیستی و دیکتاتوری چائوشسکو افت و خیز و ویرانی بسیاری را تجربه کرد.

مهم‌ترین جاذبه ترانسیلوانیا طبیعت آن است. مراتع وسیع و سبزی که گوسفندان در آن‌ها پراکنده شده‌اند و صدای زنگوله‌هایشان در اطراف می‌پیچد یکی از بهترین چشم‌اندازهایی است که هر مسافری می‌تواند با آن روبه‌رو شود. همچنین حیات وحش ترانسیلوانیا نیز بسیار غنی است و به عنوان بزرگترین زیستگاه خرس‌های قهوه‌ای در دنیا شناخته می‌شود. در این منطقه قله‌ها و دامنه‌های بکر بسیاری وجود دارند که مورد توجه گردشگران بسیاری از سراسر جهان قرار گرفته‌اند؛ قله کارای مان با یادبود جنگ جهانی که در فرازش به کار گذاشته شده است، قله موادووینو که بسیار شهرت دارد و کوه آپوسنی با چشم‌انداز مرموز اماکنی هستند که در کنار نام ترانسیلوانیا جاودانه شده‌اند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط