سیلیکون ولی کجاست؟

سیلیکون ولی کجاست؟

اغراق نیست اگر بگوییم که بسیاری از اتفاقات مهم جهان در یک دره در سانفرانسیسکوی آمریکا در حال رخ دادن است. این دره که سیلیکون ولی نام دارد محل اجماع مهم‌ترین شرکت‌های آی تی جهان‌ است و شهرتش را هم از همین اجتماع کسب کرده است. با فلایتیو همراه باشید تا درباره تاریخچه این منطقه و فعالیت‌هایش بیشتر بدانید.

(برای خرید بلیط اینترنتی هواپیما و خرید بلیط هواپیما آمریکا به سایت flightio مراجعه کنید.)

تاریخچه سیلیکون ولی

اگرچه فعالیت اصلی سیلیکون ولی در واقع از 1971 آغاز شده اما ریشه این فعالیت –گرچه جسته و گریخته- به پیش از قرن بیستم و جایگذاری اولین پایگاه تلگراف در آمریکا باز می‌گردد. پس از این آغاز در قرن بیستم بود که سیستم رادیو و سیستم‌های مخابراتی نظامی آمریکا با تحقیقات دانشگاه استنفورد در این منطقه به وجود آمدند و سیلیکون ولی به سوی مهم شدن گام برداشت. در نیمه‌های قرن بیستم بود که پایه‎های اصلی اینترنت یا همان «آرپانت» در این دره شکل گرفتند. نام سلیکون ولی از قطعات سیلیکونی می‌آید که اولین بار در این منطقه برای به کار گرفته شدن در تکنولوژی به کار برده شدند. پس از جنگ جهانی دوم و اوایل دهه هفتاد ذره ذره شرکت‌های برنامه نویسی و ارائه دهنده خدمات کامپیوتری در این منطقه شکل گرفتند و توسعه پیدا کردند و به جایگاهی رسیدند که امروز بیشتر تولیدات مهم دنیای تکنولوژی در این منطقه از جهان صورت می‌پذیرند.

جایگاه کنونی سیلیکون ولی

این منطقه امروزه خانه غول‌های بزرگ دنیای تکنولوژی، آی تی و اینترنت است. شرکت‌های گوگل، اپل، مایکروسافت، اینتل، یاهو، اچ پی، نوکیا، سامسونگ، سونی، ای ام دی و بسیاری شرکت مهم دیگر در این منطقه به فعالیت مشغولند. سیلیکون ولی این روزها با حفظ موقعیت تولید و خدمات خود به مرکز تولید، شکل‌گیری و سرمایه‌گذاری برای ایده‌های تکنولوژیکی جهان نیز بدل شده است. این سرزمین مدینه فاضله بسیاری از صاحبان ایده است چرا که آن‌ها می‌توانند ایده‌های خود را در آن‌جا با سرمایه‌گذارها مطرح کنند و آن را در دنیای واقعی رشد و توسعه دهند.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط