عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ غار سون دونگ

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ غار سون دونگ

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

بزرگترین غار جهان

عکس امروز نشنال جئوگرافیک از عکاسی به نام دنیس کوتسوالف منتشر شده و تصویری از بزرگترین غار جهان را نشان می‌دهد که در ویتنام واقع شده است. غار «سون دونگ» در اوایل دهه 1990 میلادی به دست یک کشاورز محلی کشف شد اما اکتشاف کامل و اصلی آن در سال 2009 صورت گرفت. این غار در پارک ملی فونگ نها که بانگ در استان کوانگ بین قرار دارد و طول آن 9 کیلومتر است. این غار شرایط آب و هوایی مخصوص به خود را دارد. یک جنگل و آبشار در داخل غار قرار گرفته‌اند و حیوانات زیادی در آن زندگی می‌کنند. سون دونگ در نظر طبیعت‌گردان و زمین‌شناسان بسیار جالب توجه است و کشف فسیل‌ها، گونه‌های گیاهی، جانوری و سنگ‌های موجود در غار همچنان ادامه دارد. بلندترین چکیده سنگ دنیا نیز در این غار واقع شده است.

پارک ملی فونگ نها که بانگ

این پارک ملی در ویتنام که در فهرست میراث یونسکو نیز ثبت شده، یکی از بزرگترین مناطق دارای سنگ آهک و کارست‌های جهان است. همچنین غارهای تراشیده شده به دست انسان که گروتو نام دارند نیز در این پارک به وفور یافت می‌شوند. این پارک با وسعت 2000 کیلومتر مربع حدود 300 غار را در درون خود جای داده است که هرکدام از منظر زمین شناسی و اکوسیستمی ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. فسیل‌های کشف شده در این منطقه به 400 میلیون سال پیش باز می‌گردند و رودخانه‌های زیرزمینی شگفت‌انگیزی در جای جای آن مثل چشمه از زمین می‌جوشند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط