st-petersburg-tourist-attractions

جاذبه های گردشگری شهر سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه و پرجمعت ترین شهر اروپا پس از لندن، پاریس و مسکو است. این شهر که با عنوان پنجره ای رو به اروپا ساخته شد، از نظر تاریخی و فرهنگی یکی از مهمترین شهرهای روسیه محسوب می شود.

سنت پترزبورگ در سال 1703 به دستور و با نظارت پتر کبیر ساخته شد و از زمان ساخته شدن تا سال 1918 با عنوان «پتروگراد» پایتخت روسیه بود.

اما پس از نابودی فرمانروایی تزارها، به افتخار نام رهبر نظام کمونیستی شوروی، سنت پترزبورگ به نام «لنین گراد» خوانده شد و با فروپاشی شوروی دوباره نام پیشین آن بر آن نهاده شد.

این شهر که صحنه وقوع انقلاب 1917 روسیه و پایگاه دفاع سرسختانه در برابر آلمان نازی بوده، از جایگاهی مهم و نقشی حیاتی در تاریخ روس‌ها برخوردار است و به مرکز فرهنگی روسیه نیز شهرت دارد.

اما شهرت و اعتبار این شهر به چه چیز برمیگردد؟

این شهر مرکز تقاطع راه های زمینی و بندری و از بندرگاه های مهم این جمهوری است. پتر کبیر علاقمند بود روسیه هر چه بیشتر به اروپا نزدیک شود و چون میخواست این شهر پایتخت روسیه باشد دستور ساخت پایتخت جدیدی را صادر کرد. بنای شهر سنت پترزبورگ با همکاری معماران روسی ایتالیایی و فرانسوی بر روی جزیره زایاچی در دلتای رودنوا ساخته شد. این شهر مجموع بیش از 100 جزیره بود که با کارهای مهندسی، تعدادشان به 42 عدد کاهش یافت.

با جاذبه های این شهر زیبا بیشتر آشنا شوید.

اگر قصد سفر به این شهر زیبا را دارید برای خرید بلیط هواپیما خارجی و رزروبلیط هواپیما خارجی به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

موزه آرمیتاژ

موزه آرمیتاژ یکی از بزرگترین و قدیمی ترین موزه های تاریخ و فرهنگ بشری در جهان است. این موزه با داشتن 3 میلیون اثر هنری، مجموعه ای عظیم را در 6 بنا به نمایش گذاشته است.

بنای اصلی این موزه کاخ زمستانی نام دارد که در گذشته محل سکونت رسمی تزارهای روسیه بوده و مجموعه ای از نشان‌ ها، لباس ‌ها و جواهرات سلطنتی مربوط به این خاندان در آن نگهداری می شود.

کاخ این موزه نیز که در در سواحل رودخانه نوا قرار دارد، محل اقامت امپراتور و کاترین کبیر بوده است و در 3 طبقه از آن طیف گسترده ای از هنر جهان در زمان باستان، آثار قرن بیستم روسیه و اروپا، مجموعه افسانه ای نقاشی های امپرسیونیسم و پست امپرسیونیسم، سقف طلایی، طلا و نقره، جواهرات سلطنتی، چلچراغ های کریستال و موزاییک هایی که استادانه طراحی شده اند دیده می شود.

کاخ پترهوف

کاخ پترهوف مجموعه ای از عمارت ها و کاخ های مجللی است که به دستور پتر کبیر ساخته شده و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند.

این کاخ که به آن ورسای روسیه می گویند، به خاطر چشمه‌ ها و عظمت آن از شهرتی جهانی برخوردار است. یکی از مشهورترین فواره های آن نیز پلکان عظیم یا گرند کاسکید نام دارد که از نمای شمالی کاخ تا کانال مارین امتداد دارد و از ۶۴ فواره مختلف با بیش از ۲۰۰ مجسمه برنزی تشکیل شده است.

کلیسای سنت اسحاق

کلیسای سنت اسحاق سنت پترزبورگ موزه ای است که بنای با عظمت آن گردشگران را شیفته خود می کند. این کلیسا به سبک کلاسیک روسی ساخته شده است و گنبد طلایی رنگ آن، از تمام نقاط شهر قابل مشاهده است.

کلیسای سنت اسحاق که یکی از جالب ترین دیدنی های سن پترزبورگ است، به یاد اسحاق مقدس و به همین نام نامگذاری شده است.

ارتفاع کلیسا حدود 5/101 متر و طول آن 114 متر است و در اطراف آن 48 ستون از سنگ گرانیت وجود دارد.

این کلیسا بزرگترین کلیسای روسیه است و ظرفیت 14 هزار عبادت کننده را دارد.

کاخ کنگره ملی (کاخ کنستانتین)

کاخ کنگره ملی زمانی محل اقامت شخصی شاهزاده کنستانتین بود، کسی که برای حمایت از برادرش، نیکولای اول استعفا داد. اما در حال حاضر این مجموعه به نهاد ریاست جمهوری تعلق دارد.

معماری زیبای داخلی و بیرونی این کاخ به همراه‌ محوطه‌ بزرگ اطراف کاخ به اندازه‌ کافی جذاب هستند تا شما را به بازدید از این مجموعه ترغیب کنند.

خیابان نوسکی

خیابان نوسکی یکی از خیابان های اصلی و شناخته شده در سن پترزبورگ است که مرکز تاریخی شهر به شمار می رود و می توان از آن به نماد قدرت روسیه یعنی صومعه الکساندر نوسکی رسید. قدم زدن در این خیابان به هنگام شب زیبایی شهر را به رخ شما می کشد. معماری خیره کننده، کاخ باشکوه، موزه های مشهور دنیا را در این مسیر خواهید دید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط