عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ طوفان در آمریکا

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ طوفان در آمریکا

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای سفر به امریکا می‎‌توانید جهت خرید بلیط هواپیما امریکا و رزرو هتل خارجی با کارت شتاب به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

پدیده ای فراتر از طوفان

عکس منتخب امروز وبسایت نشنال جئوگرافیک لحظه طوفان را در «دشت بزرگ» در آمریکا نشان می‌دهد. ویل ایدس عکاس استرالیایی این عکس را ثبت کرده است و درباره آن می‌گوید که از قاره‌ای در آن سر دنیا به آمریکا رفته بود تا از این دشت بزرگ عکاسی کند اما با طوفانی بزرگ که شبیه به یک رویا بود، روبه‌رو شده است.

دشت بزرگ؛ سرزمین بادها

دشت بزرگ به یک گستره وسیع در آمریکا می‌گویند که از مرکز آمریکای شمالی آغاز شده و تا کانادا ادامه دارد. آب و هوای این منطقه بسیار متغیر است و زمستان‌هایی سخت و تابستان‌هایی بسیار داغ دارد. طوفان مشخصه بارز این منطقه است و طوفان‌های تندری همراه با رعد و برق و بارش بسیار در آن‌جا بسیار رخ می‌دهند. دشت بزرگ از منظر طبیعی نیز بسیار متنوع است. گندمزارها، مراتع، کوه، صخره، دریاچه و بسیاری دیگر از نمادهای طبیعت در دشت بزرگ گرد هم آمده‌اند. در گستره درشت بزرگ رودخانه میزوری و انشعاباتش جریان دارند. دریاچه‌های وینیپگ، آتاباسکا، گریت اسلیو و گریت بییر نیز در دشت بزرگ واقع شده‌اند.

علاوه بر این‌ها پوشش گیاهی و جانوری دشت بزرگ بسیار غنی و متنوع است؛ هرچند که در سال‌های اخیر گیاهان این منطقه در راستای رونق و گسترش زمین‌های کشاورزی از میان رفته‌اند. گوزن, بوفالو، کایوت، گرگ، انواع پرندگان و بسیاری حیوانات دیگر حیات وحش دشت بزرگ را تشکیل داده‌اند. البته باید گفت که زندگی انسان‌ها نیز در دشت بزرگ جریان دارد. علاوه بر زندگی و کشاورزی بومیان و سرخپوستان در این منطقه چند شهر بزرگ همچون ادمونتون، کالگاری، رجینا و اوکلاهاما نیز در دشت بزرگ واقع شده‌اند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط