عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آبزیان خلیج تایلند

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آبزیان خلیج تایلند

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

زندگی در زیر خلیج

عکسی که وبسایت نشنال جئوگرافیک به عنوان عکس روز انتخاب کرده، تصویر یک وال است که در خلیج تایلند خلوت انبوهی از ماهی‌ها را به هم زده و از میان‌شان می‌گذرد. این عکس را «دن چریتی» عکاس انگلیسی وقتی که به غواضی مشغول بوده، شکار کرده است. خلیج تایلند یا همان خلیج سیام یک زیست‌بوم خارق‌العاده برای آبزیان است و به همین سبب بسیار مورد توجه غواصان مختلف از سراسر دنیا قرار گرفته است. در اعماق این خلیج آبزیان مختلفی از گونه‌های میکروسکوپی تا نهنگ‌های غول‌پیکر در کنار یکدیگر زیست می‌کنند. وال‌های این خلیج از گونه‌های نادر آسیایی هستند و مرجان‌ها و صخره‌های این زیست‌بوم نیز در کنار آبزیان طبیعتی خارق‌العاده پدید آورده‌اند و سوژه عکاسان دریایی قرار گرفته‌اند.

گردشگری در خلیج آبی تایلند

خلیج تایلند که شاخه‌ای دریای چین است در جنوب تایلند قرار دارد. این خلیج بزرگ، جزیره‌ها و خلیج‌های کوچک بسیاری را در خود جای داده است. جزیره ساموی که از جزایر شناخته‌شده است، پها نگان، تائو، پالوای و ده‌ها جزیره دیگر نیز از خشکی‌های این خلیج هستند. ساحل لامای در کرانه این خلیج طرفداران بسیاری دارد و معبد بودا نیز در لیست بازدید بسیاری از گردشگران است. صخره‌های پدربزرگ و مادربزرگ، باغ استوایی نونگ نوچ، پارک ملی آنگ تهونگ، آبشار نا موانگ، جزیره کرال با آب فوق‌العاده شفاف از دیدنی‌های این خلیج پهناور هستند. اطراف این خلیج امکانات مختلفی برای غواصی و لذت بردن از تماشای آبزیان در نظر گرفته شده است که مجهزترین و معروف‌ترین آن در ساحل ساموی قرار دارد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط