10 شهر زیبا در کِبِک

ده شهر زیبا در کِبِک

کِبِک، بزرگ‌ترین ایالت کانادا، به جغرافیای طبیعی خیره‌کننده‌ی خود که کوه‌ها، جنگل‌ها، دره‌ها، و چشم‌اندازهای دریایی را شامل می‌شود مشهور است. با وجود تاریخ بومی دیرینه و اسکان نژادهای مختلف، شهرها و روستاهایی که در این ایالت پراکنده شده‌اند معماری قدیم و جدید آن را به نمایش می‌گذارند. برای اینکه شما را از دیدنی‌های معمول مونترال و شهر کِبِک فراتر ببریم، فهرست ده شهر زیبای کِبِک را برای شما آماده کرده‌ایم.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

نوتر-دام-دو-پورتاژ

نوتر-دام-دو-پورتاژ که در منطقه‌ی با-سن-لوران شهر کِبِک قرار دارد، یکی از اعضای انجمن زیباترین روستاهای کِبِک است. این روستای زیبا با معماری و طبیعت زیبای اطراف خود سال‌هاست که از مکان‌های تفریحی محبوب کِبِک به حساب می‌آید.

سن پاکوم

سن پاکوم که  مهد رمان کارآگاهی نیز نامیده می‌شود، یکی دیگر از روستاهای دیدنی با-سن-لوران است که در کوهپایه‌های Haut-Pays (آپر کانتری) و رودخانه‌ی پر پیچ و خم Ouelle قرار دارد. در این روستا چشم‌اندازهای خیره‌کننده‌ای وجود دارد که بهتر است از بالای کوه‌ها یا مکان‌های خاصی که تعبیه شده است، آنها را تماشا کنید. ویژگی متمایز روستا معماری تاریخی آن است، که مسیرهای راهپیمایی اطراف آن بازدیدکنندگان را بیشتر با حومه‌ی شهر و روستاییان آشنا می‌کند. کاموراسکا و کاکونا دو روستای زیبای دیگر در همین منطقه هستند.

استنسد

استنسد که درست در مرز میان کِبِک و ورمونت در بخش شرقی کانادا قرار دارد، توسط پیشگامانی از انگلیس نو در دهه‌ی 1790 بنا نهاده شد. پیش از ورود اروپایی‌ها، ابناکی ها در این منطقه ساکن بودند. با ورود هواداران امپراتوری متحد و توسعه‌ی صنعت گرانیت در قرن نوزدهم این شهر رشد زیادی داشت. در نتیجه ساختمان‌های تاریخی زیبایی در شهر بنا شد. مسیر اصلی یعنی خیابان دافرین به خاطر کلیساهای متعدد و ساختمان‌های تاریخی دیگری مثل کالج استنسد (1873)، کالج اورسولینز (1881) و اداره‌ی پست سابق، "موزه‌ی آزاد" نامیده می‌شود.

له ابولمان (سن خوزه دلا ریو)

له ابولمان (نام آن از زمین لغزه ای که بعد از زلزله‌ی سال 1663 رخ داد گرفته شده است) که در یک گودال شهابی به عرض 100 کیلومتر در منطقه‌ی Charlevoix قرار دارد، از سال 1900 یکی از مکان‌های گردشگری محبوب به حساب می‌آید. در این شهرستان که 200 متر بالاتر از رودخانه‌ی سن لارنس قرار دارد، چند گالری هنری و مهمانسرا وجود دارد که تجربه‌ی بازدید از یکی از خیره‌کننده‌ترین چشم‌اندازهای کِبِک را ارتقا می‌بخشند. این منطقه مشرف به رودخانه‌ای که در آن کشتی‌ها به سمت اقیانوس حرکت می‌کنند، فلات آپالاچ، دماغه‌ی Charlevoix، و Île aux Coudres است.

سن-میشل-دو-بلشاس

در فاصله‌ی تقریباً 30 کیلومتری شهر کِبِک در ساحل رودخانه‌ی سن لارنس، شهرستان سن-میشل-دو-بلشاس قرار دارد که نمای زیبایی از دهانه و کانال رودخانه ارائه می‌کند، و جزیره‌ی اورلئانز در مقابل کوه‌های لارنتیان دیده می‌شود. این شهرستان حدود 1800 نفر جمعیت دارد، و در محله‌ی قدیمی سن میشل خانه‌های چوبی سفید و جالبی که از سبک نئوکلاسیک قرن نوزدهم تأثیر گرفته‌اند، همراه با یک خانقاه و کلیسا، شورای کلیسایی (1739)، عبادتگاه نوتردام دو لوردس (1879) و کتابخانه‌ی بنویت لاکرویکس (1850) دیده می‌شوند. بازدیدکنندگان می‌توانند از قدم زدن در میان میراث روستا، کارگاه‌های هنرمندان، و موزه‌ی Musée le Voiturier (سازنده‌ی کالسکه‌ی مینیاتوری)، و یک تماشاخانه‌ی تابستانی لذت ببرند.

متیس-سور-مر

متیس-سور-مر در دروازه‌ی گاسپ پنینسولا، نام خود را از کلمه‌ی Mi’kmaq به معنی محل ملاقات گرفته است. این منطقه که توسط مهاجران اسکاتلندی در سال 1850 پایه‌گذاری شد، در قرن نوزدهم به اقامتگاهی برای اشراف‌زاده‌های انگلیسی تبدیل شد. آنها خانه‌های تابستانی و باشکوه ویکتوریایی و چهار کلیسای مختلف به نام‌های کلیسای پرسبیترین (1847)، کلیسای یونایتد (1866)، کلیسای متدیست (1883) و کلیسای تابستانی انگلیکان (1905)، و یک فانوس دریایی در سال 1909 را بنا کردند. متیس-سور-مر با جمعیت حدود 600 نفری خود در 30 کیلومتری شهر کِبِک واقع شده است و به چشم‌اندازهای دریایی بسیار زیبای خود مشهور است.

Percé & L’Anse-à-Beaufils

پرس نیز که در منطقه‌ی گاسپ قرار دارد، ابتدا یک روستای ماهیگیری کوچک بود. در این منطقه که چشم‌اندازهای دریایی زیبایی دارد، ساختمان‌های ماهیگیری تاریخی، خانه‌های اجدادی، یک موزه، گالری‌های هنری، و چندین ساحل وجود دارد. برخی از عوارض جغرافیایی متمایز آن شامل صخره‌ی پرس می‌شود، که شبیه به یک کشتی شکسته‌ی غول‌پیکر، با صخره‌های بلند و پرشیب در هر دو طرف است و هنگام جزر می‌توان به آن دسترسی داشت. همچنین جزیره‌ی بوناونچر، که یک پارک محلی که پناهگاه تابستانی بیش از 250 هزار پرنده‌ی مهاجر است، در این منطقه قرار دارد.

له-ایل-دو-لا-مادلن (Havre-Aubert)

جزیره‌ی Havre-Aubert بزرگ‌ترین جزیره‌ی مجمع‌الجزایر له-ایل-دو-لا-مادلن در نزدیکی دهانه‌ی رودخانه‌ی سن لارنس است. شش مورد از این جزیره‌ها با حدود 100 کیلومتر تپه‌های شنی طلایی که از نظر رنگ با صخره‌های سرخ، دریا و تالاب‌های سبز-آبی، و خانه‌های رنگارنگ در تضاد هستند، به هم متصل شده‌اند. در این منطقه ماهیگیری (عمدتاً لابستر، خرچنگ، و صدف اسکالوپ) برای گذران زندگی رواج دارد. جزیره‌ی Havre-Aubert مکان‌های باستان‌شناسی بومی و محله‌ی تاریخی La Grave را در خود دارد که بناهای ماهیگیری تاریخی، یک آکواریوم، یک موزه‌ی دریایی، کافه‌ها و بوتیک‌های مختلف در آن قرار دارند.

شامپلن

شهرستان شامپلن در جاده‌ی Chemin du Roy – که اولین جاده‌ی فرانسه‌ی جدید (1737) در امتداد ساحل شمالی رودخانه‌ی سن لارنس در نزدیکی ترویس ریویرس است، یکی از قدیمی‌ترین زیستگاه‌های کِبِک است: اولین مهاجران فرانسوی در سال 1664 تا 1665 وارد این منطقه شدند. در قرن نوزدهم این منطقه به یک اقامتگاه تفریحی تبدیل شد. امروزه بیش از 200 ساختمان تاریخی از جمله کلیسای شگفت‌انگیز (Notre-Dame de la Visitation)، یک ساختمان قرن نوزدهمی که برخی از اجزای کلیسای اولیه‌ی 1671 را در خود دارد، در این منطقه قرار دارند.

لانز-سن-ژان

لانز-سن-ژان که در یک دره‌ی پهن در دهانه‌ی رودخانه‌ی سن ژان و خلیج سگینای قرار دارد، یکی دیگر از روستاهای دیگر با مناظر طبیعی خیره‌کننده است. در این روستا بازدیدکنندگان می‌توانند از کایاک سواری در اقیانوس، قایقرانی در بندرگاه، اسب‌سواری، پیاده‌روی در دماغه‌ی پارک سگینای، ماهیگیری، و یک سمپوزیوم هنری در ماه اکتبر (Villages en couleurs) لذت ببرند. در زمستان، امکان اسکی کراس کانتری و اسکی آلپی در کوه ادوارد، و نیز ماهیگیری در یخ در خلیج وجود دارد.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط