سفرهای روزانه از آنکارا

بهترین سفرهای روزانه از آنکارا، ترکیه

آنکارا که در مرکز ترکیه قرار دارد، محلی عالی برای اجاره‌ی یک ماشین و سفر روزانه برای اسکی، تماشای مناظر، یا حتی حمام کردن در یکی از چشمه‌های آب گرم طبیعی است. این‌ها چند مورد از مقاصد محبوبی هستند که با ماشین تنها چند ساعت از آنکارا فاصله دارند.

برای خرید بلیط هواپیما مشهد به فلایتیو مراجعه کنید.

هاتوسا

هاتوسا (خاتوشا) که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، پایتخت امپراتوری هتیت بود که 1600 سال پس از میلاد بر شمال و مرکز آناتولی حکمرانی می‌کردند. امروزه، از دیوارهای بازسازی‌شده‌ی شهر تا کنده‌کاری‌های دروازه‌ی شیر (Lion)، بقایای شهر همچنان نشان‌دهنده‌ی عظمت امپراتوری هستند.

کارتال کایا

کارتال کایا که در کوه کوراوغلو در ایالت بولو قرار دارد، یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای اسکی‌بازی در ماه‌های زمستانی است. پیست اسکی برای اسکی آلپی و همچنین اسکی صحرایی مناسب است؛ توصیه می‌کنیم که در روزهای وسط هفته از آن دیدن کنید تا به شلوغی برنخورید.

کونیا

قدمت معماری تاریخی زیبای کونیا به روزهایی که پایتخت سابق سلطنت سلجوقیان آناتولی بود برمی‌گردد. همچنین این شهر به خاطر موزه‌ی مولانا، که آرامگاه عارف و شاعر صوفی، جلال‌الدین محمد رومی است، نیز شهرت دارد.

بورسا

بورسا که جزو فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، اولین پایتخت امپراتوری عثمانی بود و به همین خاطر دیدنی‌های تاریخی آن آن‌قدر زیاد است که بازدیدکنندگان را به اندازه‌ی یک روز کامل مشغول می‌کند. بورسا با داشتن مکان‌هایی مثل مسجد سبز و آرامگاه اورهان قاضی (پایه‌گذار سلسله‌ی عثمانی)، یک مقصد عالی برای دوستداران تاریخ به حساب می‌آید.

صفران بولو

صفران بولو که در منطقه‌ی دریای سیاه ترکیه قرار دارد یکی دیگر از مکان‌هایی است که به خاطر بناهای تاریخی متعدد خود، که معمولاً مربوط به دوره‌ی عثمانی هستند، در فهرست مکان‌های میراث جهانی یونسکو قرار دارد. خانه‌های چوبی تاریخی و همچنین حمام قدیمی، مسجد قدیمی، و مدرسه‌ی سلیمان پاشا از جمله مکان‌هایی هستند که حتماً باید به آن‌ها سر بزنید.

بی پازان

بی پازان که یک مکان عالی برای دور شدن از شلوغی شهر است و بیشتر جو روستایی دارد، خانه‌های عثمانی، مناطق صخره‌ای در اطراف، و غذاهای خوش طعم آن تمام بازدیدکنندگان را مجذوب خود می‌کند. این شهر کوچک به خاطر تولید تقریباً 60 درصد هویج ترکیه و همچنین نقره‌کاری و آب معدنی طبیعی خود نیز مشهور است.

اسکی شهیر

اسکی شهیر با داشتن دو دانشگاه بزرگ ترکیه (دانشگاه‌های آنادولو و عثمان قاضی) یک شهر بسیار جوان و آزادی‌خواه است، ولو اینکه نام آن به معنی "شهر قدیمی" است. در امتداد رودخانه‌ی پرسوک که از وسط شهر عبور می‌کند قدم بزنید، و با وجود پارک‌ها، پل‌ها، مجسمه‌ها و ترامواها، از جو اروپایی اسکی شهیر لذت ببرید.

کیزیلجا حامام

یکی دیگر از مکان‌های عالی برای دور شدن از زندگی شهری، شهر ساکت و بازاری کیزیلجا حامام است که به خاطر گیاهان و جانوران و نیز چشمه‌های شفابخش و آب معدنی خود شهرت دارد. می‌توانید در یکی از هتل‌های اسپا برای خودتان جا رزرو کنید یا یک مسیر 16 کیلومتری را که به پارک ملی باشکوه سوغوک سو منتهی می‌شود، پیاده طی کنید.

 

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط