بهترین سفرهای روزانه از ازمیر ترکیه

بهترین سفرهای روزانه از ازمیر ترکیه

ازمیر، شهری در حاشیه دریای اژه، امکان سفرهای روزانه فراوانی را برای گردشگران فراهم می‌آورد. توریست‌های شهر ازمیر می‌توانند از این مکان به برخی از محوطه‌های تاریخی شگفت‌انگیز دسترسی داشته باشند. بهترین سفرهای روزانه از ازمیر تنها با یک یا دو ساعت رانندگی امکان‌پذیر هستند.

برای خرید بلیط هواپیمای ترکیه به فلایتیو مراجعه کنید.

چشمه و آلاچاتی

چشمه یکی از مقاصد محبوب تابستانی در ترکیه، به‌خصوص برای جوانان، است و کافه‌ها و رستوران‌های آن در نزدیکی سواحل بین ماه‌های ژوئن تا اوت جای سوزن انداختن ندارند. می‌توان در این منطقه خانه‌های تابستانی زیبایی را اجاره کرد و هر روز به تفرجگاه‌های ساحلی رفت. اگر به دنبال آرامش بیشتر هستید، به منطقه مجاور، آلاچاتی، رفته و از دیدن خانه‌های سنگی با خیابان‌های باریک و همچنین کایت‌سواری لذت ببرید.

اورلا

اورلا یک شهر کوچک در استان ازمیر است که به خاطر خوراکی‌های خود مشهور بوده و یک سفر روزانه به مزارع و تاکستان‌های آن می‌تواند برای گردشگران جذاب باشد. این شهر شیرینی‌های محبوبی به نام کاتمر نیز دارد.

شیرینجه (Şirince)

یکی از زیباترین روستاهای پنهان ترکیه با خانه‌های تاریخی یونانی، خیابان‌های سنگ‌فرش باریک و مردمانی میهمان‌نواز، شیرینجه است. به هنگام بازدید از شیرینجه حتما به هتل نیشانیان نیز مراجعه کنید. صاحب این هتل موفق به بازسازی خانه‌های روستایی و باستانی شده است. به‌علاوه، خوراکی‌ها در این هتل نیز با مواد اولیه محلی (از جمله محصولات باغ هتل) تهیه می‌شوند. غذاهای این هتل یکی از بهترین تجربه‌های خوراکی به هنگام دیدار از ازمیر است.

اِفِسوس (Ephesus)

احتمالا دیدار از شهر تاریخی افسوس یکی از محبوب‌ترین سفرهای روزانه از ازمیر باشد. این شهر پیشینه‌ای بسیار کهن دارد. افسوس که در قرن دهم پیش از میلاد ساخته شده است، یک شهر یونانی دوران باستان محسوب شده و به خاطر معبد آرتمیس، یکی از عجایب هفتگانه دنیا، شهرت دارد. از دیگر جاذبه‌های این شهر می‌توان به کتابخانه سلسوس اشاره کرد که به‌خوبی حفظ شده است. می‌توان به‌راحتی و با سوار شدن بر یک اتوبوس، مستقیما از میدان باسمانه ازمیر به دیدار این مکان محبوب رفت.

پرگامون (Pergamon)

دیگر منطقه تاریخی در استان ازمیر، پرگامون نام دارد که یک شهر باستانی یونانی بوده و بقایای آن همچنان گردشگران از سراسر دنیا را حیرت‌زده می‌کند. آمفی‌تئاتر پرگامون شگفت‌انگیزترین بخش این گردش تاریخی بوده و از بالای تپه به منظره‌ای زیبا مشرف است. محراب بزرگ پرگامون دیگر اثر شگفت‌انگیز کشف‌شده از دوران کهن محسوب می‌شود، اما اگر بخواهید تا با این اثر تاریخی آشنا شوید باید به موزه پرگامون در برلین مراجعه کنید.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط