تفریحات رایگان آخر هفته‌ای در بارسلونا

بهترین تفریحات رایگان آخر هفته‌ای در بارسلونا

اگر راه‌های زیادی برای خرج کردن پول در بارسلونا وجود داشته باشد، تفریحات جذاب فراوانی هم وجود دارد که کیف پول را شما را در مرکز ایالت کاتالان خالی نمی‌کنند. از اجراهای زنده موسیقی گرفته تا بازدید از موزه‌ها و تورهای داخل شهری، بارسلونا مقصد جذابی برای مسافرانی با بودجه‌های محدود در یک آخر هفته محسوب می‌شود. فلایتیو نگاهی به برخی از بهترین تفریحات رایگان در بارسلونا برای یک آخر هفته انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

دیدار رایگان از موزه‌ها در یکشنبه

شماری از بهترین موزه‌های بارسلونا در برنامه «یکشنبه‌های رایگان» به شما اجازه می‌دهند تا از ساعت ۳ بعدازظهر به بعد به‌طور رایگان از موزه‌های شهر دیدن کنید. موزه‌های شرکت‌کننده در این طرح شامل مرکز فرهنگ معاصر بارسلونا، موزه ملی هنر کاتالان، موزه پیکاسو، موزه دریانوردی و موزه تاریخ بارسلونا می‌شوند.

تور پیاده‌روی رایگان

آیا همیشه آرزو داشته‌اید که از تاریخ این شهر در قالب یک تور پیاده‌روی همراه با راهنما دیدن کنید؟ بسیاری از شرکت‌های محلی در بارسلونا اقدام به برگزاری تورهای رایگان در نقاط مشهور شهر مانند منطقه گوتیک و خیابان پسج د گراسیا (Passeig de Gràcia) می‌کنند. درحالی‌که این تورها رایگان هستند، رسم است تا به راهنمای تور مبلغی را به عنوان انعام در انتها پرداخت کرد. البته این کار کاملا اختیاری است.

دیدار از پارک گوئل

اگرچه حقیقت دارد که گردشگران باید برای ورود به بخش اصلی پارک گوئل (Güell) مبلغی را پرداخت کنند، اما بیشتر نقاط این پارک برای بازدید رایگان است. درحالی‌که نمی‌توان به سمندرهای موزائیکی موجود در محوطه اصلی پارک نزدیک شد یا در کنار صندلی‌های کاشی‌کاری شده ایستاد و عکس گرفت، اما همچنان می‌توان به تحسین برخی از آثار آنتونی گائودی و مناظر حیرت‌انگیز از شهر پرداخت.

از نمای بیرونی ساگرادا فامیلیا دیدن کنید

درحالی‌که درون کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Família) بدون شک ارزش یک‌بار دیدن در طول زندگی را دارد، اما نمای بیرونی آن نیز شایسته تحسین فراوان بوده و دیدار از آن رایگان است. این کلیسا دارای سه نما بوده و هر کدام از آن‌ها بخش متفاوتی از زندگی مسیح را به تصویر می‌کشند.

به تحسین کلیسای جامع بارسلونا بپردازید

دیگر اثر مشهور پایتخت کاتالان، کلیسای جامع بارسلونا است که با معماری سبک گوتیکِ قرن سیزدهم و نئوگوتیک در مرکز شهر قرار دارد. ورود به این کلیسا برخلاف ساگرادا فامیلیا رایگان است، هرچند احتمالا دلتان بخواهد تا مبلغی را در یکی از صندوق‌های خیریه درون کلیسا بیندازید. مطمئن شوید که حتما از کلیسای سئو، به عنوان خانه یک فواره آب زیبا به همراه چند غاز، دیدن می‌کنید.

به کاوش در منطقه گوتیک بپردازید

منطقه گوتیک در بارسلونا تاریخی‌ترین محله شهر محسوب شده و از دوران رومیان باستان تا به امروز محل سکونت مردم بوده است. خیابان‌های پیچ در پیچ و کوچه‌های باریک این محله میزبان برخی از زیباترین معماری‌ها بوده و پر رمز و راز هستند. مجسمه‌های نفرین‌شده، طراحی‌های مخفی و نمادگرایی‌های مبهم تنها بخشی از عجایب گشت و گذار در این محله به شمار می‌آیند.

از یک کنسرت رایگان دیدن کنید

باور داشته باشید یا نه، در تمام آخر هفته‌های بارسلونا ده‌ها کنسرت رایگان موسیقی و رقص برگزار می‌شود. می‌توان برای مشاهده زمان برگزاری این کنسرت‌ها به وب‌سایت forfree.barcelona/en مراجعه کرد و در مورد نوع کنسرت، محل برگزاری و دیگر تفریحات برگزارشده در فضای باز اطلاعات به دست آورد.

به سراغ بازارهای خوراکی بروید

روزهای شنبه بهترین زمان برای گشت زدن در بازارهای شلوغ خوراکی بارسلونا است، زیرا مردم محلی خریدهای خود را در این روز همراه با خانواده و دوستان انجام می‌دهند. بازار لا بوکریا (La Boquería) معروف‌ترین و شلوغ‌ترین بازار شهر است. بازارهای سنت آنتونی یا سانتا کاترینا نیز تجربه‌ای آرامش‌بخش‌تر برای گردشگران هستند.

از فواره‌ای جادویی دیدن کنید

هیچ محدودیت سنی برای لذت بردن از اجراهای شگفت‌انگیز فواره جادویی بارسلونا وجود ندارد. ترکیبی از نور، موسیقی و سه هزار فواره آب، رقصی موزون بر اساس آهنگ‌های کلاسیک را پدیده می‌آورند. فواره جادویی در بیرون از کاخ ملی کاتالونیا واقع شده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط