با بهترین بازارهای بلگراد آشنا شوید

با بهترین بازارهای بلگراد آشنا شوید

بازارهای بلگراد یکی از عجیب‌ترین بازارها هستند. صربستان به بهشتی برای عاشقان میوه‌ها و سبزیجات تازه مشهور است و بسیاری از راهنماها به گردشگران در مورد بازارهای محصولات کشاورزی شهر سفید (لقب بلگراد) می‌گویند. بازارهای بلگراد خیلی خوب هستند؛ اما حسی به شما می‌گوید آن‌ها باید بهتر باشند. به همین خاطر ما به شما همه‌چیز در مورد بازارهای بلگراد را خواهیم گفت. با فلایتیو همراه شوید.

برای خرید بلیط هواپیما صربستان و رزرو هتل صربستان به وب سایت فلایتیو مراجعه کنید.

کالِنیچ

بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین بازار محصولات کشاورزی این شهر کالنیچ نام دارد که در منطقه وِراچار قرار گرفته است. این بازار فاصله چندانی تا کلیسای سنت ساوا ندارد. در بازار کالنیچ فروشندگان فراوانی با میوه‌ها و سبزیجات رنگارنگ دیده می‌شوند. کالنیچ را می‌توان دنیایی کوچک درون این شهر دانست. در این بازار فقط محصولات خوراکی یافت نمی‌شود، بلکه فروشندگان اقلام دیگری از چوب‌لباسی گرفته تا چای و کفش هم می‌فروشند. همه این موارد بستگی به صبر و حوصله شما برای گشت‌وگذار در بازار دارد.

بازارها باید این‌گونه باشند. در ابتدا این موضوع کمی موجب سردرگمی شده و ماهیت آشفته بازارها شما را ناامید می‌کند؛ اما این شیوه زندگی در بلگراد است. در کالنیچ هیچ هیجان خاصی وجود ندارد، اما تا دلتان بخواهد فلفل، آلو، گوجه و هلو یافت می‌شود.

بایلونی

در انتهای خیابان اسکادارلیا بازار بایلونی قرار دارد و مایحتاج نواحی اطراف را تامین می‌کند. در این بازار انواع مختلفی از خوراکی‌ها یافت می‌شود و خریداران می‌توانند در کنار تهیه سیب و گلابی، کلاه نیز بخرند. بایلونی به چند بخش تقسیم شده است اما بازدیدکنندگان نباید اهمیتی به این موضوع بدهند. فقط در بازار راه رفته و در اطراف آن گشت‌وگذار کنید.

محوطه اطراف بایلونی بسیار جالب است و عده‌ای از فروشندگان در داخل خانه‌های خود و پشت فروشندگان داخل بازار به فروش اجناس خود مشغول هستند.

زِلِنی وِناتس

زلنی وناتس به معنی «تاج گل سبز» به دلیل قرار داشتن در مرکز اصل حمل‌ونقل پرجمعیت‌تر است؛ زیرا بسیاری از اتوبوس‌ها مسیر حرکت خود را از اینجا آغاز کرده و در همین‌جا به پایان می‌رسانند. به همین منظور این منطقه را می‌توان قطب فعالیت‌های روزانه و شبانه نامید؛ اما تجارت واقعی هر روز صبح در اینجا اتفاق می‌افتد. محوطه استاری‌گراد در ابتدا به‌منظور میزبانی از سالن تئاتر ملی در نظر گرفته شده بود، اما این زمین برای ساخت این بنا کاملا گلی و باتلاقی بود.

زلنی وناتس را می‌توان قدیمی‌ترین بازار محصولات کشاورزی شهر بلگراد نامید که در سال ۲۰۱۷ تولد ۱۷۰ سالگی خود را جشن گرفت. سر زدن به این بازار برای تماشای تاریخ آن به‌اندازه خرید اقلام مختلف ارزش دارد، زیرا زلنی وناتس به شیوه‌های مختلف داستان صربستان مدرن را نقل می‌کند. نام این بازار در ابتدا کفانا بود (یک کافه بزرگ در همین حوالی که انواع خوراکی‌ها را سرو می‌کرد)، هرچند امروزه در این مکان یک شعبه از مک‌دونالد جای آن را گرفته است.

زِمون

زمون یک محله معمولی در بلگراد نیست، زیرا به عقیده بسیاری از افرادی که در این محله زندگی می‌کنند، اینجا اصلا بخشی از بلگراد نیست. زمون در گذشته به‌طور کامل شهری مجزا در یک امپراتوری دیگر بود؛ اما این منطقه در دهه ۱۹۵۰ به بخشی از پایتخت صربستان در قالب پروژه بلگراد جدید تبدیل شد.

با این ذهنیت، سفر به زمون به‌مانند رفتن به شهری کاملا متفاوت است. بازار موجود در این منطقه به شهر خدمات ارائه کرده و هرکسی که به دنبال خرید ماهی‌های تازه است باید به اینجا بیاید. بازار زمون در نزدیکی رود دانوب واقع شده و بسیاری از ماهی‌های آن از دومین رود بزرگ اروپا صید می‌شوند.

باید به این موضوع اشاره کنیم که بازار زمون یک بازار فروش اجناس قدیمی و عتیقه است. بازارهای اجناس عتیقه در منطقه بالکان افسانه‌ای هستند و بیدار شدن در صبح زود یکشنبه برای بازدید از آن‌ها ارزشمند است. مراحل آماده‌سازی بازار از ساعت ۶ صبح آغاز شده و ما به شما توصیه می‌کنیم که اول صبح به اینجا مراجعه کنید. در بازار زمون می‌توان حیوانات تاکسیدرمی شده و صفحه‌های قدیمی گرامافون متعلق به دوران یوگسلاوی سابق را پیدا کرد. پس عجله کرده و فرصت را از دست ندهید.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط