پیتزا رم

در کجای رم می‌توان بهترین پیتزاها را خورد

ناپل شاید خاستگاه پیتزا در جهان باشد، اما نسخه رمی این خوراکی به ‌مراتب لذیذتر است. خمیر نازک‌تر نسبت به پیتزای خمیری مانند ناپلی و افزودن مقداری روغن ‌زیتون به خمیر، پیتزای رمی را تردتر می‌کند.

شهر رم دارای چند پیتزا فروشی تاریخی است که به قبله آمال پیتزا دوستان تبدیل شده است، اما نباید از رقبای جدید نیز غافل شد که پیتزاهای خود را با خمیری از چند آرد ترکیب‌ شده و تزئینات عجیب ‌و غریب به دست مشتریان می‌رسانند. اگر با این جملات گرسنه شدید، با فلایتیو همراه شوید تا به سراغ کشف بهترین پیتزاهای شهر رم برویم.

۱. دا رِمو: بهترین تجربه رمی

اگر به دنبال فضایی کاملا رمی برای میل یک پیتزای عالی هستید، دا رمو گزینه محبوبی است. کار پخت هر پیتزا قبل از رفتن به مرحله اصلی با گلوله‌های برنجی به نام ریساتو و گل‌های کدوی سبز آغاز می‌شود.

پیتزای دا رمو دارای خمیری کاملا نازک و ترد در لبه‌های خود است. طعم این پیتزا همراه با کلم بروکلی و سوسیس گوشت عالی می‌شود.

سرویس‌دهی در این پیتزا فروشی دقیق و آرام است. دا رمو با میزهای به هم چسبیده خود در فضایی نامرتب، محل مناسبی برای یک شام لذیذ نیست، اما پیتزای آن ارزش این‌همه سختی را دارد. نمی‌توان از قبل جا رزرو کرد، بنابراین باید برای ایستادن در صف آماده شد.

۲. اِما: بهترین از منظر تجربه رستورانی تمیز

در شهر رم، روسیولی به معنای غذای خوب است و رستوران خاندان روسیولی نیز شما را نا امید نمی‌کند. پیرلویجی روسیولی چهارمین نسل از نانواهای خاندان روسیولی است که وظیفه پخت نان پیتزا را به عهده دارد. سالومریا روسیولی نیز وظیفه تامین مخلفات روی پیتزا برای عاشقان این غذای ایتالیایی را به دوش می‌کشد.

مواد غذایی تنها نقطه قوت این رستوران نیستند؛ فضای شاد و مجلل رستوران، شما را از میان پیتزا فروشان این منطقه به اینجا می‌کشاند. منوی رستوران پر از پیتزاهای مختلف از پیتزای تهیه ‌شده با روغن ‌زیتون منطقه توسکانی ایتالیا گرفته تا پیتزایی با پنیر موزارلا از شیر بوفالو است.

ویژگی بارز این پیتزا ارگانیک بودن تمامی محصولات آن نظیر پنیر موزارلا، گوجه ‌فرنگی‌ها، روغن ‌زیتون و ریحان است. قیمت پیتزاهای این رستوران کمی بالاتر از جاهای دیگر است، اما پرداخت چند یورو اضافی برای یک غذای باکیفیت ارزشش را دارد.

۳. لا پراتولینا: بهترین پیتزا با سبک روم باستان

چه کسی گفته که پیتزا حتما باید گرد باشد؟ پیتزاهای لا پراتولینا بیضی بوده و از نانی با ترکیبی از چهار آرد مختلف تهیه شده که ۴۸ ساعت استراحت کرده است. در نتیجه خمیر این پیتزا کمی ضخیم‌تر بوده و شبیه به نان ایتالیایی فوکاسیا است. این نان در بین مردم روم باستان محبوبیت ویژه‌ای داشته است؛ آن‌ها این نان را به‌عنوان هدیه به خدایان باستان خود تقدیم می‌کردند.

لا پراتولینا همچنین موفق به دریافت جایزه صمیمانه‌ترین پیتزا فروشی رم شده است: خدمه این رستوران همیشه خندان بوده و هرگز در سرو غذا عجله نمی‌کنند، هرچند رستوران آن‌ها هر شب پر از میهمان است.

۴. آی مارمی: پیتزایی بدون تشریفات

آی مارمی به معنای «مرمر» نام خود را از میزهای طویل مرمری‌اش گرفته و محلی افسانه‌ای برای سرو بهترین پیتزاهای شهر است. آی مارمی با لامپ‌های مهتابی و پر از صندلی، یک پیتزا فروشی بدون تجمل بوده و تنها تزئینات آن برچسب‌های تبلیغاتی نظیر روغن ‌زیتون است.

بااین‌حال پیتزاهای رستوران طعمی عالی دارند؛ آن‌ها در فرهای زغالی پخته شده و کاملا نازک و ترد هستند. یکی از پیتزاهای معروف این رستوران سالیسیا فیو دی زوکا نام دارد که با سوسیس و شکوفه‌های کدوی سبز تزئین شده است. صف‌های انتظار از ساعت ۸ شب در بیرون از پیتزا فروشی تشکیل می‌شود.

۵. پیزاریوم: بهترین پیتزا فروشی برای اهل فن

پیزاریوم اقدام به فروش بهترین پیتزاهای تکه‌ای در شهر رم می‌کند و با فاصله ۱۰ دقیقه‌ای (پیاده) تا موزه‌های واتیکان، محلی مناسب برای صرف یک میان وعده به هنگام بازدید از جاذبه‌های شهر است. مالک این پیتزا فروشی پیزایولو گابریله بونجی، مخترع یک آرد مخصوص که موجب سبک شدن و ترد شدن خمیر می‌شود، است.

با وجود یک خمیر با کیفیت، مواد روی پیتزاها هستند که سبب شهرت این پیتزا فروشی شده‌اند. آن‌ها هر روز تغییر می‌کنند، اما طعم‌های عجیب‌ و غریب همیشه در منوی رستوران دیده می‌شوند؛ کلم بروکلی، ماهی کولی با مارسکارپونه، استیک و پنیر آبی از جمله پیتزاهای این رستوران هستند. پیتزای سیب‌زمینی یکی از مشهورترین پیتزاهای این رستوران بوده و یک گزینه سبک برای هر زمان از روز است.

۶. تراپیزینو: بهترین پیتزا از نظر نوآوری

استاد پیتزای رمی، استفانو کالگری، مهارت‌های خود در تهیه خمیر را از طریق کار به‌عنوان یک پیک برای یک نانوایی به دست آورد. او بعدها دو پیتزا فروشی به نام‌های اسفورنو و توندا را تاسیس کرد که هر دوی آن‌ها در بیرون شهر هستند؛ اما نوآوری استفانو در تراپیزینو و ترکیب پیتزا با یک غذای اصلی سبک رمی سبب شهرت او شد.

نان‌های ترد مثلثی شکل پیتزا بیانکا (نام تراپیزینو برگرفته از ترامزینو به معنی یک ساندویچ مثلثی شکل است که با پیتزا ترکیب شده) با موادی از غذای کوچینا رومانا پر شده است.

عاشقان پیتزا می‌توانند طعم‌های مختلفی از این نوآوری را امتحان کنند. پیتزای تهیه شده از دم گاو، پیتزای گوشت‌های قل‌قلی همراه با سس گوجه‌فرنگی و پیتزای سیرابی از جمله طعم‌های این رستوران هستند. این شاخه جدید از غذای خیابانی رمی در رستوران تراپیزینو در کنار دیگر پیتزا فروشی‌ها رونق فراوانی دارد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط