زیباترین شهرهای ایتالیا برای ماه‌عسل

زیباترین شهرهای ایتالیا برای ماه‌عسل

ایتالیا احتمالا ملکه شهرهای ماه‌عسل برای زوج‌های جوان در دنیا باشد. می‌توان در این کشور شهرهای رمانتیک و مناطق زیبا را در مهم‌ترین سفر زندگی خود کشف کرد. نام بردن از همگی آن‌ها غیرممکن است، اما اگر قصد شما سفر به یکی از شهرهای ایتالیا برای ماه‌عسل است، فلایتیو فهرستی از بهترین‌ها را آماده کرده است.

برای رزرو هتل خارجی با کارت شتاب به فلایتیو مراجعه کنید.

ونیز

اگر بخواهیم از یک مقصد جذاب در ایتالیا نام ببریم که از همه رمانتیک‌تر باشد، آن مقصد ونیز است. ونیز با میدان‌ها، کانال‌ها، کاخ‌های قدیمی و حال و هوای منحصربه‌فرد خود، احتمالا بهترین مکان برای گذراندن سفر ماه‌عسل، حتی در ایام شلوغ سال، باشد.

ساردینیا

وقتی‌که تابستان فرا می‌رسد، هیچ کجا بهتر از ساردینیا برای سپری کردن ایام ماه‌عسل وجود ندارد. این جزیره در دریای تیرنی واقع شده و مقصد جذابی برای سفر ماه‌عسل است. می‌توان با سفر به ساردینیا، سواحل زیبا، غذاهای عالی و فرهنگ منطقه را تجربه کرد. در بخش شمالی جزیره توریست‌های بیشتری به چشم می‌خورد، اما اگر به دنبال مکانی ساکت و آرام هستید، باید به‌طرف جنوب ساردینیا و استان کالیاری بروید. کالیاری به خاطر خلیج‌های زیبا و سواحل ماسه‌ای خود شهرت فراوانی دارد.

رم

رم، پایتخت ایتالیا، جذاب‌ترین مقصد گردشگری برای هر زوجی محسوب می‌شود. چه دلیلی بهتر از سفر ماه‌عسل برای دیدار از رم وجود دارد؟ رم با داشتن جاذبه‌های فراوان، از کلوسئوم و پله‌های اسپانیایی گرفته تا شهر واتیکان و قلعه سنت آنجلو، مقصد بی‌نظیری برای سفر است. رمانتیک‌ترین محله این شهر، بدون شک تراستِوِر است که خانه‌هایی رنگارنگ، میدان‌هایی کوچک و حال و هوایی دل‌انگیز دارد.

اومبریا

اومبریا که اغلب در زیر سایه منطقه مجاور توسکانی مهجور واقع می‌شود، یکی از زیباترین مقاصد گردشگری ایتالیا بوده و برای یک سفر رویایی ماه‌عسل عالی است. در این شهر به‌مانند دیگر مناطق ایتالیا موج شدید گردشگر مشاهده نمی‌شود. بهترین کار در اومبریا اجاره یک خودرو و سفر به گوشه و کنار آن، نظیر روستاهای زیبا، است.

فلورانس

دیگر مقصد جذاب برای زوج‌های تازه ازدواج‌کرده، شهر فلورانس است. مرکز منطقه توسکانی به خاطر بناهای حیرت‌انگیز، میدان‌های رمانتیک و مناظر تماشایی به خود می‌بالد. فلورانس حتی در ایام شلوغ سال نیز جذابیت خود را داشته و هیچ کجا در این شهر بهتر از میدان میکل‌آنژ و قلعه بلورده برای تحسین مناظر شگفت‌انگیز بر فراز شهر قدیمی وجود ندارد.

ساحل آمالفی

هیچ سفری به ایتالیا بدون دیدار از ساحل آمالفی (Amalfi) کامل نمی‌شود. اینجا یکی از رمانتیک‌ترین مکان‌ها برای دیدار در ایتالیا، به‌خصوص در ایام ماه‌عسل، است. یک خودرو اجاره کرده و با شریک زندگی خود آماده گشت‌وگذار در ساحل آمالفی شوید.

سیسیلی

اگر یک مقصد گردشگری وجود داشته باشد که بدون شک باعث شگفتی مسافران می‌شود، آن مقصد سیسیلی است. این جزیره دل‌انگیز، به‌عنوان بزرگ‌ترین جزیره دریای مدیترانه، انتخاب خوبی برای سفر ماه‌عسل است. هرکسی باید از سیسیلی، نه‌تنها به خاطر زیبایی بلکه به خاطر خلوت بودن آن، دیدن کنند. محوطه‌های باستانی و سواحل زیبا قسمت دیگری از جاذبه‌های این جزیره هستند.

سینک تره

وقتی‌که به ایتالیا فکر می‌کنید، به این روستای دوست‌داشتنی با خانه‌های رنگارنگ و خیابان‌های باریک نیز بیندیشید. سینک تره (Cinque Terre) که در منطقه لیگوریا واقع شده، به خاطر ۵ دهکده زیبای خود با نام‌های مونتروسو آل ماره، ورناتزا، کورنیلیا، مانارولا و ریوماجوره، شهرت فراوان دارد. می‌توان در این منطقه پیاده‌روی کرد یا با اجاره خودرو به کشف گوشه و کنار آن رفت.

پوگلیا

اگر عاشق روستاهای سفید، آب‌های فیروزه‌ای‌رنگ، غذاهای عالی و معماری سبک باروک هستید، برای ماه‌عسل خود به شهر پوگلیا (Puglia) سفر کنید. این منطقه در جنوب ایتالیا واقع شده و جواهری پنهان است. می‌توان به‌سادگی از شهرهای مشهور آلبروبلو و گالیپولی دیدن کرد، اما اگر زمان بیشتری دارید، دیدار از اوستانی و لوکوروتوندو را نیز فراموش نکنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط