عکس‌های اینستاگرامی

بهترین مکان‌های تفلیس برای گرفتن عکس‌های اینستاگرامی

تفلیس، پایتخت گرجستان، پر از مکان‌های دیدنی برای گشت و گذار است. بازدیدکنندگان بناهای مدرن و تاریخی مختلفی را می‌بینند که همین‌ها پایتخت را منحصر به فرد کرده‌اند. اگر به دنبال مکان‌هایی هستید که برای پر کردن اکانت اینستاگرام خود از آن‌ها عکاسی کنید، این‌ها چند مورد از خوش عکس‌ترین مکان‌های تفلیس هستند.

برای خرید بلیط هواپیما نجف به فلایتیو مراجعه کنید.

پل صلح

در میان اولین سازه‌های مدرن در پایتخت، پل صلح یک پل عابر پیاده‌ی شیشه‌ای و فولادی است که خیابان ارکل دوم و پارک رایک را از طریق رودخانه‌ی متکواری به هم متصل می‌کند. این سازه‌ی کمانی شکل 150 متر (492 فوت) طول دارد و روشنایی آن از طریق هزاران لامپ LED که حدود 90 دقیقه پیش از غروب خورشید روشن می‌شوند، تأمین می‌شود.

آبانوتوبانی

آبانوتوبانی یک واژه‌ی گرجی مربوط به منطقه‌ی حمام گوگرد در شهر قدیمی است. حمام‌ها که با سقف‌های گنبدی شکل خود به‌سادگی جلب توجه می‌کنند، چشمه‌ی آب گرم طبیعی دارند و اعتقاد بر این است که فوایدی برای سلامتی و پوست دارند.

گرمابه‌ی اوربلیانی

گرمابه‌ی اوربلیانی که غالباً آن را با نام Tchreli Abano – حمام‌های رنگارنگ – می‌شناسند، با موزاییک‌های رنگارنگی که به نمای بیرونی آن زینت‌بخشیده‌اند، یکی از زیباترین بناهای معماری شهر به حساب می‌آید. قدمت بیشتر گرمابه‌های این منطقه به قرن هفدهم برمی‌گردد و همچنان رگه‌هایی از معماری ایرانی در آن‌ها دیده می‌شود. گرچه این گرمابه‌ی خاص در قرن نوزدهم به سبک آسیایی بازسازی شد.

قلعه‌ی ناریکالا

قلعه‌ی ناریکالا که به آبانوتوبانی اشراف دارد، تنها قلعه‌ی نظامی باقیمانده در شهر است. این قلعه‌ی آجری در قرن چهارم در زمان حکمرانی ایرانی‌ها ساخته شد. می‌توانید از طریق تپه‌ی شیب‌دار آن یا با تراموا از پارک رایک به بالای قلعه بروید تا بتوانید چشم‌اندازهای خیره‌کننده‌ای از رودخانه‌ی متکواری، پارک رایک و بخش‌هایی از شهر قدیم را تماشا کنید.

خانه‌ی کالیدوسکوپ

قدمت خانه‌ی کالیدوسکوپ، آن طور که مردم محلی می‌پندارند، به قرن نوزدهم برمی‌گردد. این خانه که در خیابان بتلمی قرار دارد، غالباً توسط توریست‌ها و محلی‌هایی بازدید می‌شود که می‌خواهند از دکور شیشه‌ای رنگارنگ آن، که به خوبی حفظ شده است، لذت ببرند.

برج ساعت

برج ساعت که زینت‌بخش خیابان شاوتلی است، یکی از چشم‌اندازهای نمادین تفلیس به حساب می‌آید. هر یک ساعت، یک فرشته‌ی کوچک از ساعت بیرون می‌آید و با یک چکش زنگ را به صدا درمی‌آورد، اما حتماً سعی کنید هنگام ظهر یا 7 بعدازظهر به آن سر بزنید تا بتوانید خیمه‌شب‌بازی چرخه‌ی زندگی (The Circle of Life) را تماشا کنید.

پارک رایک

پارک رایک به آبانوتوبانی نزدیک است و داخل آن حوضچه‌های کوچک، فواره‌ها، یک صفحه شطرنج بزرگ و ده‌ها صندلی برای نشستن و استراحت کردن بعد از یک پیاده‌روی طولانی در شهر قدیم وجود دارد.

فابریکا

ساختمانی که پیش از این یک کارخانه‌ی خیاطی شوروی بود، امروزه به یک مکان محبوب برای بسیاری از ساکنین و بازدیدکنندگان تفلیس تبدیل شده است. فابریکا یک فضای چند کاربری است که از یک مهمانسرا، کافه‌ها، فضای کار مشارکتی، مغازه‌ها و غیره تشکیل شده است. این ساختمان یک محل عالی برای دیدن هنر خیابانی و عرصه‌ی هنری پایتخت است.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما





مطالب مرتبط