سفرهای ریلی

تماشایی‌ترین سفرهای ریلی که می‌توان در اروپا تجربه کرد

سفر با قطار جاذبه‌ها و لذت‌های مخصوص به خود را دارد؛ شما در کنار پنجره قطار نشسته و در حین حرکت از آن به جهان بیرون نگاه می‌کنید. در این میان قاره اروپا چشم‌اندازهای بسیار زیبایی داشته و همین امر سفر با قطار در این قاره را جذاب‌تر کرده است. عبور از کنار آبدره‌های یخ‌زده و تپه‌های سرسبز این قاره، تجربه‌ای حیرت‌انگیز برای مسافرانی است که از پشت پنجره قطار شاهد زیبایی‌های اروپا هستند.

برای رزرو هتل خارجی با کارت شتاب به فلایتیو مراجعه کنید.

قطار The Orient Express

نام مشهورترین قطار اروپا با صفاتی چون اشرافیت، ظرافت و البته کمی هم رمز و راز گره خورده است. بهترین لباس‌های خود را به تن کرده و آماده سفری لوکس شوید. این مسیر در ابتدا شهر لندن را به استانبول متصل می‌کرد و کل اروپا را پوشش می‌داد، اما امروزه کوتاه‌تر شده و مسافران می‌توانند چندین مسیر مختلف نظیر لندن تا ونیز یا لندن تا پاریس را برای سفر انتخاب کنند. کابین‌های قطار متعلق به دهه ۱۹۲۰ بوده و به زیبایی برای ارائه خدمات باکیفیت بازسازی شده‌اند.

مسیر ریلی Trans-Siberian

مسیر ریلی Trans-Siberian یکی از طولانی‌ترین خطوط ریلی اروپا با طول ۹۲۰۰ کیلومتر از مسکو تا ولادیوُستوک در نزدیکی مرزهای چین و کره شمالی است. این مسیر طولانی مناسب افرادی است که اهل ماجراجویی بوده و جایزه آن‌ها برای پذیرفتن ریسک سفر، تماشای چشم‌اندازهای زیبای روسیه، از دشت‌های سرسبز وسیع گرفته تا جنگل‌های کاج و دریاچه‌های درخشان است.

مسیر ریلی The West Highland Line

خط ریلی The West Highland Line که از گلاسکو در شمال اسکاتلند آغاز شده و تا بندر مالیگ در ارتفاعات این کشور ادامه دارد، مسافران را با طبیعت سرسبز و کوه‌های ناهموار ساحل غربی آشنا می‌کند. این مسیر اغلب به‌عنوان یکی از زیباترین مسیرهای ریلی دنیا انتخاب شده و بخشی از آن برای علاقه‌مندان به داستان‌های هری پاتر شگفت‌انگیز است؛ پل دره‌ای گلنفینان (Glenfinnan) محل فیلم‌برداری یکی صحنه‌های سری داستان‌های هری پاتر بوده است.

مسیر برگن (Bergen)

مسیر برگن در حدفاصل پایتخت نروژ یعنی شهر اسلو و برگن، دومین شهر بزرگ این کشور، قرار داشته و دارای برخی از خارق‌العاده‌ترین چشم‌اندازهای قاره اروپا است. این مسیر ۵۰۰ کیلومتری، مرتفع‌ترین در اروپا بوده و از دشت هاردانگرویدا در ارتفاع ۱۲۲۰ متری عبور می‌کند. یکی از بخش‌های زیبای این مسیر، خط Flåm است. قطار در این بخش از مسیر، از شیبی تند به ارتفاع ۷۲۵ متر به‌طرف پایین حرکت کرده و یکی از پرشیب‌ترین خطوط ریلی در اروپا را رقم میزند. مسیر برگن دارای ۲۰ تونل بوده و به مسافران امکان تماشای کوه‌ها، دره‌ها و رودخانه‌ها را می‌دهد.

مسیر ریلی French Riviera

قطار TER (Transport Express Régional) مسیر پرپیچ‌وخم در امتداد ساحل French Riviera را طی کرده و در برخی از زیباترین و مشهورترین شهرهای این منطقه ساحلی توقف می‌کند. قطار از شهرهای کن، آنتیب و شهرهای ساحلی نظیر ویلفرانش سور مر، اِز سور مر و مِنتون عبور می‌کند. این قطار همچنین در موناکو نیز توقف کرده و درنهایت به شهر ایتالیایی وِنتیمیگلیا می‌رسد.

راین

اگر قطارها را به قایق ترجیح می‌دهید، به سراغ گزینه‌ای بروید که در امتداد رود راین حرکت کرده و از دره راین در آلمان غربی عبور می‌کند. در طول این مسیر از قلعه‌ها، تاکستان‌های انگور و تپه‌های شیب‌دار در هر دو طرف رودخانه غافل نشوید و به تماشای روستاهای کوچک بنشینید. می‌توان در برخی از شهرهای آلمان نظیر نایدروالد توقف کرده و با سوار شدن بر تله‌کابین، از مناظر اطراف در ارتفاع لذت برد.

Bernina Express

مسیر ریلی Bernina Express در سوئیس، یکی از مشهورترین خط آهن‌های اروپا بوده و در سال ۲۰۰۸ به‌عنوان یک محوطه ثبت‌شده در فهرست جهانی یونسکو معرفی شده است. قطار در این مسیر از شهر سنت موریتز شروع به حرکت کرده و به گذرگاه کوهستانی برنینا می‌رسد. مسافران می‌توانند در این منطقه از یخچال‌های طبیعی و قله کوه برنینا دیدن کنند. سفر با قطار در این مسیر حدود ۴ ساعت به طول انجامیده و مسافران ۱۹۶ پل و ۵۵ تونل را پشت سر می‌گذارند.

Balkan Express

این مسیر ۱۰ ساعته ریلی از بندر بار در سواحل دریای آدریاتیک در مونته‌نگرو آغاز شده و تا پایتخت صربستان، بلگراد، ادامه دارد. مسافران در طول مسیر با چشم‌اندازهای حیرت‌انگیز منطقه بالکان روبرو می‌شوند. قطار در این مسیر یکی از مرتفع‌ترین پل‌های دره‌ای دنیا، مالا رایکا، را پشت سر گذاشته و در پایتخت مونته‌نگرو توقف می‌کند. بیشتر این مسیر با چشم‌اندازهای کوهستانی پوشیده شده است.

خط ریلی The Douro

این سفر تماشایی از پورتو، پایتخت پرتغال، آغاز شده و در امتداد رودخانه دورو ادامه دارد. مسافران در طول مسیر با منظره‌هایی زیبا از دره‌های رودخانه‌ای روبرو می‌شوند. تاکستان‌های پلکانی، تپه‌های سرسبز و روستاهای کوچک زیبا، چندین بار شما را برای پیاده شدن از قطار وسوسه می‌کنند. تمام مسیر، از پورتو تا روستای شمالی پوچینیو، حدود سه ساعت و نیم به طول می‌انجامد.

خط ریلی Semmering

خط ریلی Semmering که از گلوگنیتز در اتریش شروع شده و تا مورزوشلاگ ادامه دارد، یکی از خارق‌العاده‌ترین دستاوردهای مهندسی در اروپا محسوب می‌شود. این مسیر ریلی که بین سال‌های ۱۸۴۸ تا ۱۸۵۴ در کوهستان‌های مرتفع ساخته شده، دارای ۱۵ تونل و ۱۶ پل دره‌ای است و اولین خط آهن یک‌طرفه کوهستانی در اروپا محسوب می‌شود.

خط آهن یونگفراو

کافی است تا برای تماشای مناظر کوهستانی، در مسیر ریلی یونگفراو به طول ۹ کیلومتر در سوئیس سفر کرده و در انتها به مرتفع‌ترین ایستگاه راه‌آهن اروپا برسید. قطار موجود در این مسیر نیز یونگفراو نام داشته و اسم آن از مرتفع‌ترین قله این منطقه با ارتفاع ۴۰۸۹ متر گرفته شده است. خط آهن مسیر خود را به‌طرف کوه‌ها ادامه داده و مسافران می‌توانند در یکی از ایستگاه‌های زیرزمینی توقف کرده و از درون ایستگاه نگاهی به مناظر حیرت‌انگیز کوه‌های اطراف بیندازند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط