با تجربه‌های منحصربه‌فرد سفر به دانمارک آشنا شوید

دانمارک دارای جاذبه‌های فراوانی است، اما هیچ‌کدام از آن‌ها به‌اندازه تماشای شهر از آسمان، معلق بودن در یک بالن هوای گرم یا شیرجه زدن در آب‌های سرد لذت‌بخش نیست. این تفریحات توصیه‌شده هرکسی را برای رفتن به این کشور منطقه اسکاندیناوی وسوسه می‌کند. فلایتیو نگاهی به برخی از جذاب‌ترین تفریحات موجود در دانمارک زده است. با ما همراه باشید و برای خرید بلیط هواپیما خارجی مثل پرواز دانمارک از فلایتیو کمک بگیرید.

چتربازی بدون نیاز به پریدن از یک هواپیما را تجربه کنید

آن‌هایی که به دنبال تجربه حس چتربازی هستند، اما از پریدن از یک هواپیما در آسمان می‌ترسند، بهتر است تا به مرکز «تجربه‌های هوایی کوپنهاگن» مراجعه کنند. در این مرکز باد با سرعت تقریبا ۲۲۰ کیلومتر از طریق ۵ پروانه نصب‌شده در زیر یک تونل عمودی به بالا می‌آید. گردشگران می‌توانند لذت معلق بودن در هوا را بدون ترس باز نشدن چتر نجات خود تجربه کنند.

چتربازی واقعی را تجربه کنید

افرادی که ترسی از یک چتربازی واقعی ندارند می‌توانند سری به کلوپ چتربازی اَورسی (Aversi) بزنند. بااین‌حال پریدن انفرادی از هواپیما از ارتفاع هزار متری نیازمند یک دوره آموزشی ۶ ساعته است؛ اما اگر پریدن همراه با یک مربی را انتخاب کنید، می‌توانید این کار را از ارتفاع ۴ هزار متری انجام دهید.

بانجی جامپینگ

برای پریدن با یک طناب‌کشی به بالای سکویی به ارتفاع ۶۹ متر بروید. مربیان خوش‌برخورد بانجی جامپینگ به شما کمک می‌کنند تا پیش از پرش آرامش خود را حفظ کنید و از بودن در این ارتفاع لذت ببرید.

پیشنهاد مجله فلایتیو:

غواصی در اطراف کشتی‌های غرق‌شده

با وجود بیش از ۱۰ هزار کشتی غرق‌شده در زیر آب‌های دریای بالتیک و دریای شمال، غواصی در آب‌های سرد دانمارک امری ضروری است. جست‌وجو در اطراف زیردریایی روسی غرق‌شده در ارتفاع ۲۷ متری هر ماجراجویی را به اینجا می‌کشاند.

شبه‌جزیره فونن جنوبی (Funen) یکی از بهترین نقاط غواصی در این کشور محسوب می‌شود، درحالی‌که منطقه موسوم به «کمربند کوچک» در غرب جزیره فان، یک قطب مهم غواصی در شمال اروپا است.

تماشای طلوع آفتاب از یک بالن هوای گرم

صبح زود از خواب بیدار شوید تا طلوع آفتاب در کوپنهاگن را از داخل یک بالن هوای گرم در آسمان تماشا کنید. این تجربه فراموش‌نشدنی کاملا ایمن بوده و نیازی به هیچ‌گونه توانایی جسمی خاصی ندارد. ازآنجایی‌که هوا در دانمارک غیرقابل‌پیش‌بینی است، پیش از رزرو بالن به پیش‌بینی آب‌وهوا توجه کنید. شرکت VHM Ballonflyvning در زیلند، جزیره‌ای که کوپنهاگن در آن واقع است، اقدام به برگزاری تورهای بالن‌سواری در تمام سال می‌کند. پروازها در جزایر فونن و سیلکبورگ (Silkeborg) از ماه مه تا اواخر پایین ادامه دارند.

جست‌وجوی دانمارک از صندلی یک هلی‌کوپتر

سوار بر یک هلی‌کوپتر شده و به تماشای کاخ فردنزبورگ (Fredensborg) و قلعه فردریکسبورگ (Frederiksborg) از آسمان بپردازید. این تورهای پروازی در سراسر دانمارک قابل رزرو بوده و گردشگران می‌توانند تماشای جاذبه‌های مدنظر خود از آسمان با یک هلی‌کوپتر را انتخاب کنند.

راه رفتن بر روی طناب را تجربه کنید

افرادی که ترسی از ارتفاع ندارند و می‌خواهند تا خود را با روشی جدید به چالش بکشند، باید به «اردوگاه رنجرهای شهر» بروند. برادران فلمینگ (Flemming)، گلن (Glenn) و اوله ینسن (Ole Jensen) دست به ساخت این فضا برای افرادی زدند که به‌مانند آن‌ها نیاز به پمپاژ آدرنالین به رگ‌هایشان هستند. آن‌ها فعالیت‌های چالشی نظیر بالا رفتن از دیوار و حفظ تعادل بر روی طناب را به گردشگران پیشنهاد می‌دهند و در سال ۲۰۱۳ نیز بلندترین مسیر طنابی سرپوشیده دنیا را ساختند. اگر راه رفتن بر روی طناب در ارتفاع ۵۰ متری برای شما کمی سخت است، کار خود را از مسیر طنابی ۷ متری شروع کرده و کم‌کم بالاتر بروید.

تور دوچرخه‌سواری

دانمارک کشوری دوچرخه دوست است و زیرساخت‌های عالی همراه با چشم‌اندازهای مسطح آن، این کشور را به مکانی مناسبی برای تورهای دوچرخه‌سواری کوتاه و حتی بلند تبدیل کرده است. فرقی نمی‌کند که هدف شما یک دوچرخه‌سواری آرام در سواحل دانمارک باشد یا یک دوچرخه‌سواری هیجانی در کوهستان و جنگل‌های اسکاندیناوی، لذت این تفریح برای شما تضمین‌شده است.

به کشف جنگل معلق بروید

جنگل معلق یک مقصد جذاب برای کودکان و بزرگ‌سالان است. هدف از ساخت این جنگل عبور از یک درخت به درختی دیگر با طناب، پل‌های چوبی و دیگر موانع مرتفع است. این جنگل با سه سطح مختلف، محلی خوبی برای گذراندن یک روز کامل در دل طبیعت است.

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*