موزه‌های برتر میلان که باید ببینید

موزه‌های برتر میلان که باید ببینید

اگر بازدید از گالری‌ها جذابیت ندارد، میلان گلچین فوق‌العاده‌ای از موزه‌های خاص و جذاب دارد: یاد بگیرید ایتالیا چگونه به یک کشور تبدیل شد، در دنیای علم لئوناردو داوینچی گشت‌وگذار کنید یا نبوغ جورجیو آرمانی، یکی از برجسته‌ترین طراحان مد و لباس ایتالیا را تحسین نمایید. قیمت بلیت موزه‌ها قابل قبول است، به ویژه اگر کارت موزه‌ی توریستی شهر را خریداری کنید: می‌توانید تمام موزه‌های شهری را تنها با 12 یورو در طول سه روز بازدید کنید.

آرمانی / سیلوس

در منطقه‌ی شیک و زیبای زونا تورتونا در جنوب غرب شهر، موزه‌ای وجود دارد که مختص طراح مد و لباس ایتالیایی، جورجیو آرمانی است. آرمانی شرکت خود را در سال 1975 تأسیس کرد و در دهه‌ی 1980 با مجموعه کت و شلوارهای Power Suits خود به شهرت رسید. امروزه این برند یکی از موفق‌ترین برندها در بازار جهانی مد و لباس است. موزه‌ی آرمانی / سیلوس گلچین ویژه‌ای از آثار طراحان را، از دهه‌ی 1980 تا امروز به نمایش می‌گذارد. این نمایشگاه که در چهار طبقه بر اساس موضوع برپا شده است، موارد الهام بخشی را که بر شیوه‌ی خلاقانه‌ی آرمانی در طول دوره‌ی کاری او تأثیر گذاشته‌اند، به تصویر می‌کشد. آثار نمایشگاه در دسته‌بندی‌های ستاره، "لباس روز"، "غیر بومی"، "طرح رنگی" و "روشن" قرار گرفته‌اند. این موزه همچنین میزبان موقتی سخنرانی‌های مربوط به زندگی و کار این طراح بی‌نظیر است. به عنوان مثال، در سال 2017 نمایشگاهی از آثار عکاس آمریکایی، لَری فرینک، با نام "The Beats and The Vanities" برگزار شد. 125 عکس سیاه و سفید فرینک، افراط و سبک و سیاق نسل بیت و گروه‌های هالیوودی را به تصویر کشیده‌اند. راهنمای صوتی به زبان انگلیسی موجود است.

موزه‌ی اتحاد ایتالیا (Museo del Risorgimento)

موضوع اصلی این موزه‌ی تخصصی کوچک که در یک خانه‌ی شهری بزرگ در مرکز تاریخی قلب میلان قرار گرفته است، آغاز ایتالیا به عنوان یک ملت است که با عنوان "اتحاد ایتالیایی "، یا به ایتالیایی risorgiento به آن اشاره می‌شود. مجموعه‌ی دائمی که از مطبوعات، نقاشی‌ها، مجسمه سازی‌ها، سلاح‌ها و یادبودهای مختلف تشکیل شده است، رویدادهای مهم بین اولین کمپین ناپلئون بناپارت در منطقه‌ی ایتالیا (1796) تا دوره‌ی پیوستن رم به پادشاهی ایتالیا (1870) را به تصویر می‌کشد. نه تنها یک نمای عالی از تاریخ سیاسی ایتالیای مدرن را به نمایش می‌گذارد، بلکه یک تصویر دقیق از سرزمین لمباردی و میلان ارائه می‌کند. این موزه به سبک و رسوم، جنگ‌های مهم، چهره‌های کلیدی و هنر آن دوره اشاره می‌کند.

از سه‌شنبه تا یکشنبه در ساعت آخر کار و سه‌شنبه‌ها از ساعت 2 بعد از ظهر ورود رایگان است.

قلعه‌ی اسفورزسکو (Castello Sforzesco)

بعد از دومو، کستلو اسفورزسکو مهم ترین "نماد میلان " و یکی از بهترین مکان‌ها برای یادگیری تاریخچه‌ی شهر در قرون وسطی و دوران مدرن اولیه است – این قلعه شواهدی از حکومت اسپانیا، هاپسبورگ و ناپلئونی ها را در خود دارد. دژ باشکوه آن توسط فرانچسکو اسفورزا (اولین دوک میلان) در قرن پانزدهم ساخته شد، اما در دهه‌های بعد دچار تغییرات مختلفی گردید. ارزش این را دارد که بخش زیادی از وقتتان را برای دیدن قلعه صرف کنید، چون شامل چند موزه و گالری، از جمله موزه‌ی وسایل و مجسمه‌های چوبی، باستان شناسی و آلات موسیقی است. اسفورزسکو پیناکوتکا محل نگهداری نقاشی‌هایی مثل برونزینو، تینتورتو و تایتان است. تنها با یک بلیت می‌توانید از تمام این موزه‌ها بازدید کنید.

ورود رایگان هر سه‌شنبه از ساعت 2 بعد از ظهر؛ چهارشنبه تا یکشنبه از 4:30 عصر؛ یکشنبه‌ی اول هر ماه.

موزه‌ی ملی علم و تکنولوژی لئوناردو داوینچی (Museo Nazionale Scienza e Tecnologia Leonardo da Vinci)

بزرگ‌ترین موزه‌ی علم و تکنولوژی ایتالیا به احترام هنرمند، مهندس و دانشمند بی‌نظیر، لئوناردو داوینچی نام‌گذاری شده است. این موزه در یک صومعه‌ی بزرگ و زیبای قرن شانزدهم در منطقه‌ی سنت آمبورجیو، نزدیک به محل سکونت داوینچی در میلان قدیم و محل نقاشی معروف او، "شام آخر " قرار گرفته است. این موزه پیشرفت‌های کوچک و بزرگ علم و تکنولوژی در ابتدای دوره‌ی رنسانس را به تصویر می‌کشد. بخش‌های اصلی آن عبارت‌اند از: "هنر و علم لئوناردو "، "ارتباطات (از جمله فضا)"، "غذا "، "مواد "، "انرژی " و "حمل و نقل ". معرفی به صورت پویا بوده و در بیش از 13 کارگاه و نمایشگر تعاملی (بازی‌های ویدئویی، محیط‌های سه بعدی و غیره) قابل دسترس است که موزه را به طور خاص برای کودکان و نوجوانان جذاب می‌سازد. تمام نوشته‌های نمایشگر به زبان انگلیسی موجود است.

موزه‌ی تاریخ طبیعی میلان (Museo di Storia Naturale di Milano)

موزه‌ی تاریخ طبیعی میلان که در سال 1838 بنا شد، قدیمی‌ترین موزه‌ی شهری میلان است و به مدت 180 سال کلکسیون و پژوهش‌های ابتدایی خود را کامل کرده است. همچنین در ایتالیا و نیز اروپا دارای شهرت و اعتبار قابل توجهی است. نمایشگر دائمی آن (که 23 اتاق و بیش از 5000 متر مربع را پوشش می دهد) به دو بخش کانی شناسی، جانور شناسی (مهره‌داران، بی‌مهرگان)، دیرینه‌شناسی و تاریخ بشر تقسیم شده است. تصاویر دایناسورها و حیوانات بزرگ این موزه را برای کودکان جذاب می‌کند، اما بیشتر فعالیت‌های آموزشی و اطلاعات نمایشگر به زبان ایتالیایی است. موزه در رمانتیک‌ترین پارک میلان، یعنی Giardini Pubblici Indro Montanelli، قرار دارد و ساختمان آن بسیار زیباست.

ورودی رایگان: هر روز یک ساعت پیش از بسته شدن؛ هر سه‌شنبه از ساعت 2 بعد از ظهر؛ اولین یکشنبه‌ی هر ماه.

* به سایت موزه سر بزنید تا اطلاعات به‌روز شده را در مورد اینکه کدام افراد می‌توانند از ورودی رایگان استفاده کنند، مشاهده نمایید.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط