رستوران های پاریس

ده رستوران برتر پاریس را بشناسید

پاریس شهر زیبایی است و تاریخ غنی دارد. ساختمان‌ها و خیابان‌هایش بسیار زیبا هستند و هنری فوق‌العاده در پس تاریخ این شهر نهفته است. زبان و ادبیات هم از دیگر عناصر مهم این شهر است، اما غذای این شهر چیزی است که نمی‌توان به سادگی از آن گذشت. در فلایتیو قصد داریم تا ده رستوران برتر در پاریس را به شما معرفی کنیم.

(رزرو بلیط هواپیما پاریس)

رستوران لو موریس

هر کس که تمایل داشته باشد غذای اصیل و باشکوه فرانسوی را تجربه کند انتخاب بهتری جز صرف یک وعده در رستوران هتل موریس در قلب شهر پاریس نخواهد داشت. این رستوران چند سال پیش توسط فیلیپ استارک بازطراحی شد و با اینکه استارک دیدی معاصر دارد اما همچنان رستوران اصالت فرانسوی خود را حفظ کرده است.

کف موزائیک، لوسترهای کریستال و پرده‌های گلدار سنگین همگی در کنار یک دید زیبا به باغ تولری رستورانی فوق‌العاده را ساخته‌اند. سرویس رستوران نیز ظاهری کاملا قدیمی دارد و با فضا همخوانی بسیاری دارد. سرآشپز رستوران یانیک آلنو که در سال ۲۰۰۷ جایزه میشلین را از آن خود کرد، به شدت خوش ذوق است و بسیاری از تکنیک‌های سرآشپز معروف فرانسوی یعنی اسکوفیر را به کار می‌گیرد.

بسیاری غذاهای جذاب از آشپزخانه این رستوران بیرون خواهد آمد، غذاهایی از راویولی ترد و خوشمزه با حلزون گرفته تا انواع و اقسام گوشت و سبزیجات همگی لذیذ و جذاب هستند. آلنو به خاطر استفاده از سبزیجات و مواد خوراکی محلی هم معروف شده و در منوی رستوران که همیشه در حال گسترش است، محصولات سبز فراوانی خواهید یافت.

این رستوران از دوشنبه تا جمعه در خیابان د ریوولی مشغول به کار است و میانگین قیمت غذا حدود ۲۰۰ یورو خواهد بود.

 

رستوران له‌سترانس

قیمت غذا در پاریس بالا و پایین دارد. می‌توان جاهایی پیدا کرد که قیمت مناسبی خواهند داشت اما رستوران‌های رده بالا طبیعتا قیمت بالایی خواهند داشت. رزرو یک میز در رستوران سه ستاره پاسکال باربو مطمئنا اتفاق خوبی خواهد بود و شما را پشیمان نخواهد کرد. رستوران له‌سترانس رستورانی کوچک با سقفی بلند، دیوارهای آینه‌کاری شده، میزهای با فاصله از هم و یک سرویس دوستانه، سبک جدید غذا خوردن در پاریس قرن ۲۱ را به نمایش می‌گذارد.

باربوت سرآشپز این رستوران شاگرد آلن پاسارد بوده و عاشق میوه‌ و سبزیجات تازه است. استایل او بسیار ظریف است و این را می‌توان از غذاهای مخصوصش متوجه شد. غذاهایی مانند ترکیب قارچ و جگر چرپ با روغن فندق نمایانگر ظرافت و سلیقه کار اوست.

این رستوران از سه شنبه تا جمعه در خیابان بتهوون مشغول به کار است و میانگین یک وعده ناهار ۸۰ یورو و یک وعده شام ۲۰۰ یورو خواهد بود.

 

رستوران ویتروری رجیس

این رستوران کمی حالت یک فروشگاه کوچک را نیز دارد و در قلب محله سنت جرمن قرار گرفته است. یک رستوران کوچک با چند میز داخل و چند میز جلوی نمای سفید که عموما غذای دریایی و مخصوصا صدف تازه که سفارشی از منطق مرینه اولرون صید می‌شوند را عرضه می‌کند.

بر اساس موجودیت فصل انواع و اقسام غذاهای دریای در این رستوران یافت می‌شود و می‌توان یک سری ظرف‌های پر غذا با نان و کره سفارش داده و کنار آن سلکشنی از بهترین نوشیدنی‌های لوآر ولی نیز موجود خواهد بود. اتمسفر این رستوران بسیار دوستانه است و محلی‌های پاریس اکثرا به این مکان سر می‌زنند.

این رستوران از سه شنبه تا یکشنبه در خیابان دو مونفوکن مشغول به کار است و میانگین یک وعده غذایی در آن ۳۵ یورو خواهد بود، همچنین رستوران رزرو میز قبول نمی‌کند.

 

رستوران مسیو

این رستوران توسط مارک ویلیامسون انگلیسی مدیریت می‌شود که کمی آن‌سوتر از این رستوران کافه ویلی واین را مدیریت می‌کند. دیوارهای رستوران زرشکی رنگ است و کفپوش‌های پارکت همانند قصرهای پاریسی تزئین شده است.

آشپز رستوران تیری بوربونا در منوی خود غذاهای فراوانی با سبزیجات می‌پزد که این رستوران را به مکانی خوب برای گیاهخواران تبدیل کرده و همچنین گاهی اوقات تم منو بر پایه یک نوع سبزی پیش خواهد رفت و بسیاری از انتخاب‌ها شامل سبزیجاتی همچون گوجه خواهند بود. همچنین ترکیب مواد مختلف در غذاها فوق‌العاده است و همه جور غذایی در بشقاب‌هایی که به زیبایی تزئین شده‌اند سرو خواهد شد. لیست نوشیدنی‌ها هم عالی است و به خوبی انتخاب شده است.

این رستوران از دوشنبه تا شنبه در خیابان دو پتی شامپ مشغول به کار است و میانگین یک وعده غذایی در آن بین ۳۳ تا ۴۸ یورو خواهد بود.

 

رستوران اسپرینگ

در سال ۲۰۱۰ آشپز اهل شیکاگو، دنیل رز به ساختمان قرن ۱۷ رستوران اسپرینگ در لو هال نقل مکان کرد و از آن زمان تا به حال موفقیت‌های فراوانی را در این رستوران کسب کرده است و منوی تازه‌اش که بر پایه پخت و پز با مواد تازه و مستقیم از بازار است مشتریان زیادی را جذب کرده و رستوران را غلغله کرده است.

این آمریکایی بااستعداد نشان می‌دهد که چقد صنعت غذا و رستوران‌های پاریس پیشرفت کرده و بین‌المللی شده و پاریسی‌ها هر روز بیشتر از دیروز عاشق غذاهای این رستوران می‌شوند. در زیرزمین رستوران یک کافه قرار گرفته که می‌توان یک نوشیدنی به همراه کمی پنیر یا بشقاب روز که گاهی اوقات شامل ماهی، نخود و سیب‌زمینی می‌شود سفارش داد و کمی از گذران زمان و خوشمزگی خوردنی‌ها لذت برد.

رزرو یک میز در این رستوران بسیار سخت است و باید تلاش فراوانی کنید تا بتوانید دست‌پخت دنیل رز را بچشید. این رستوران از سه شنبه تا شنبه در خیابان بیلول مشغول به کار است و میانگین هزینه غذا ۱۵۰ یورو و میانگین هزینه کافه ۵۰ یورو خواهد بود.

 

رستوران له تبلت

طی سال‌های اخیر سرآشپزها با ایده‌های نو برای رستوران‌هایشان و طراحی‌های مدرن تلاش در خلق اماکنی جدید داشته‌اند اما همگی تبدیل به یک رستوران ساده یا یک بیسترو معمولی شده‌ و همگی روی هم خراب شده‌اند.

سرآشپز ژان لوئی نومیکو اما توانسته با برپا کردن رستورانی مدرن و با کمک طراح داخلی، آن سسیل کومار مکانی تازه و جذاب برای صرف یک وعده غذایی خلق کند. نومیکو که پیش از این در رستوران لاسر فعالیت داشت آموزش خود را پیش آلن دوکاس دیده و روشی نوین و معاصر نسبت به آشپزی دارد. او مواد مختلفی را برای ساخت یک پیش‌غذا با هم تلفیق می‌کند. به عنوان مثال با ماهی مرکب و کنگر فرنگی یک دستاورد تازه خلق می‌کند.

این رستوران هر روزه در خیابان بیجو (بوگو) مشغول به کار است و میانگین منوها حدود ۵۸، ۸۰، ۱۲۰ و ۱۵۰ یورو است که هر منو در ساعات مختلف روز قیمت متفاوتی دارد.

 

رستوران لو استلا

بسیاری از رستوران‌ها و غذاخوری‌های دنیا و نه تنها پاریس تبدیل به یک سری تکه از زنجیره‌های بزرگ‌تر شده‌اند و همگی توسط یک شرکت بزرگ مدیریت می‌شوند. رستوران‌هایی مستقل و خانوادگی کمتر پیدا می‌شود، رستوران‌هایی که با عشق و علاقه و کیفیت پابرجا مانده‌اند، لو استلا یکی ازین رستوران‌هاست.

به منطقه ۱۶ پاریس بروید و یک سری از بهترین کلاسیک‌های پاریسی مانند سوپ پیاز، اسکارگو، استیک تاتار و بره کبابی اصیل را مزه کنید و لذت ببرید. بعضی ممکن است این مکان را نشانی خاموش از طبقه بورژوا بدانند اما اینگونه نیست، سرویس رستوران فوق‌العاده است و این رستورانی مکانی است که به قولی پاریسی‌ها دو گوله یا همان کاراکتر خاصی دارد.

این رستوران هر روزه در خیابان ویکتور هوگو مشغول به کار است و میانگین یک وعده ناهار یا شام حدود ۴۵ یورو خواهد بود.

 

رستوران تومیو

ژان فرانسیس پیه‌ژ دو سال پیش دست از کار در لو امبسدورز در هتل دو کریلون کشید و دو سال تمام وقت خود را صرف بازسازی و دوباره زنده کردن رستوران قدیمی تومیو کرد که پیش ازین به سرو کسوله‌های خوشمزه و داشتن سالنی بزرگ معروف بود. منو و دکور رستوران شبیه یک کلاب رستوران منهتنی است و همین باعث شده تا این رستوران مشتریان زیادی جذب کند اما غذا و دست پخت پیه‌ژ تا چندی پیش خیلی در چشم نبود.

حتی زمانی که او در بسیاری از رستوران‌های آلن دوکاس فعالیت داشت نیز آن تعریف و دیده شدنی که لایقش بود را تجربه نکرد. چندی پیش او تصمیم گرفت تا طبقه همکف این رستوران را با تغییر دکوراسیون و به کمک طراح داخلی پاریسی، ایندیا مهدوی تبدیل به مکانی گرم و صمیمی برای میل کردن غذا کند. همچنین ایده‌ی دیگری در ذهن پیه‌ژ بود.

تجربه رستوران رفتن در پاریس نسبتا مشخص است. شما به یک رستوران سر می‌زنید و یک وعده سه قسمته شامل پیش‌غذا، غذای اصلی و دسر میل می‌کنید. اما خواسته مردم بیش ازین است و مردم نیازمند یک تجربه تازه هستند تا اینکه در همان شکل و قالب قدیمی غذاها را امتحان کنند، مردم به رستوران‌ها می‌روند تا اوقات خوشی برای خود بسازند و او نیز این را درک کرد.

شما می‌توانید به این رستوران سر بزنید و هر سفارشی که دارید اعمال کنید، می‌تواند یک کورس غذا باشد، می‌توانید دسر و پیش‌غذا هم سفارش دهید در هر صورت تجربه جالبی با سر زدن به این رستوران برای شما رقم خواهد خورد. جای تعجب ندارد که این رستوران از سوی راهنمای مشلین دو ستاره اختصاصی دریافت کرد.

این رستوران هر روز برای وعده شام در خیابان سنت دومنیک مشغول به کار است و میانگین هزینه یک وعده غذا در این رستوران حدود ۷۵ یورو خواهد بود.

 

رستوران یام‌تچا

رستوران‌های فرانسوی و اروپایی مطمئنا در پاریس فراوان هستند اما رستوران‌های آسیایی با کیفیت کمیاب هستند و یام‌تچا یکی از این رستوران‌هاست. ادلین گراتارد یکی از معدود زنان آشپز پاریس است و ابتدا چند سالی کنار پاسکال باربو در له‌سترانس آموزش دید و پس از آن سفری به هنگ‌کنگ داشت و آنجا عاشق محصولات و غذاهای آسیایی شد.

همسر او چیوا نیز در رستوران مشغول به کار است و مسئول قسمت چای است. در این رستوران می‌توانید به جای یک نوشیدنی برای هر وعده غذایی، انواع چای را سفارش دهید و لذت ببرید. رستوران یام‌تچا بسیار کوچک است و سقفی کوتاه با سنگ‌هایی قدیمی آن را تزئین کرده است. منوی رستوران نسبت به خرید هر روزه گراتارد تغییر می‌کند و هر روز بسته به ذائقه و موجودیت بازار یک چیز متفاوت سرو خواهد شد.

برخی سفارشات مانند گوش‌ماهی گریل شده با لوبیا و سس سیر یا دسر بستنی زنجبیلی با تکه‌های آووکادو و میوه‌های گرم‌سیری همیشه موجود است و مزه آن نمایانگر استعداد و خوش‌ذوقی سرآشپز رستوران است. گراتارد بابت همین رستوران یک ستاره میشلین برده است.

این رستوران از چهارشنبه تا یکشنبه در خیابان سووآل مشغول به کار است و هزینه یک وعده غذایی با منوی مشخص بین ۵۰ تا ۸۵ یورو خواهد بود.

 

رستوران زه کیچن گالری

این رستوران همانند یک گالری محلی ساخته شده و فضای بزرگ سفیدی دارد که با کفپوش پارکت مزین شده است. میزها و صندلی‌ها استیل در کنار هنرهای معاصر روی دیوارها صحنه‌ای زیبا خلق کرده است. سرآشپز رستوران ویلیام لودیل رستورانی محبوب خلق کرده و تلاشی برای سیر در هنر آشپزی معاصر فرانسوی دارد.

او علاقه خاصی به آسیا و استفاده از مواد خام ارجینال و ناب دارد. پاستا پستو با خامه پارمزان و کمی زیتون یا غازماهی گریل شده با مارمالاد بادمجان از بهترین دستاوردهای این سرآشپز بااستعداد است. این رستوران از دوشنبه تا شنبه در خیابان دو گرند آگوستین مشغول به کار است و میانگین هزینه یک وعده غذایی حدود ۵۵ یورو خواهد بود.

شما چه رستوران هایی را در پاریس تجربه کرده اید؟ نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید. همچنین فراموش نکنید که همواره می‌توانید بلیط پرواز یا هتل خودتان را توسط فلایتیو به رایگان رزرو کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط