کارهایی که می‌توان در بالی اندونزی

بهترین کارهایی که می‌توان در بالی اندونزی انجام داد

امواج سهمگین، جنگل‌های بارانی فریبنده، قله‌های آتش‌فشانی مقدس، شالیزارهای پلکانی و سنت‌های قدیمی و معنویت؛ این تعاریف کمی حماسی به نظر می‌رسند؛ اما می‌توان همه آن‌ها را در جزیره جادویی بالی تجربه کرد. فلایتیو به بررسی این جزیره در اندونزی پرداخته و شما را با برخی از جاذبه‌های آن آشنا می‌کند.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

از یک کوه آتش‌فشانی بالا بروید

بالی خانه کوه‌های آتش‌فشانی خارق‌العاده است که ارتفاع آن‌ها به سه هزار متر از سطح دریا می‌رسد. چه کاری جذاب‌تر از کوه‌پیمایی در شب برای رسیدن به قله و تماشای طلوع آفتاب در صبح زود وجود دارد؟ انجام این کار روح و جسم شما را سرشار از انرژی می‌کند.

کلوپ ساحلی پوتیتو هِد

تصور کنید که وارد یک سالن مدرن از طریق راهرویی بیضی‌شکل شده‌اید. سپس، درست در مقابل شما، یک آمفی‌تئاتر سبزرنگ مشرف به استخری ابدی در اقیانوسی آبی ظاهر می‌شود. آنجا دقیقا کلوپ ساحلی پوتیتو هِد (Potato Head Beach Club) است که تقریبا دو دهه از افتتاح آن می‌گذرد. این کلوپ دیگر مکان ایده‌آل در بالی برای تماشای غروب آفتاب و امتحان تاپاس‌های لذیذ است.

به دنبال آبشارها بروید

چه کسی دوست ندارد تا به دنبال آبشارها رفته و درون حوضچه‌های جنگلی زیر آن‌ها نپرد؟ جنگل‌های گرمسیری بالی در شمال میزبان چنین آبشارهای شگفت‌انگیزی بوده و انتظار شما برای کشف شدن را می‌کشند. برای تجربه حس فراموش‌نشدنی از طبیعت بالی راهی گیت گیت (Git-git)، سکومپول (Sekumpul) و توکاد سپونگ (Tukad Cepung) شوید. آب خنک و تازه این آبشارها ذهنیت شما در مورد یک جنگل وحشی را تغییر می‌دهد.

معبد تیرتا امپول

مردم محلی باور دارند که آب‌های روان و مقدس در معبد تیرتا امپول (Tirta Empul) قدرت شفابخش داشته و روح و جسم ما را پاک می‌کنند. گردشگران ممکن است چنین عقیده‌ای نداشته باشند، اما غوطه‌ور شدن در چشمه این معبد بکر و زیبا تجربه‌ای است که نباید آن را از دست داد.

به دل جنگل‌ها بروید

دشت‌ها و ارتفاعات اطراف شهر اُبود (Ubud) میزبان مسیرهای جنگی فراوان برای ماجراجویی هستند. راهی شمال شهر شده و در منطقه موندوک (Munduk) به کاوش بپردازید. دو دریاچه تامبلینگان (Tamblingan) و بویان (Buyan) شما را با مسیرهایی که به دل جنگلی باستانی ختم می‌شوند، مسحور می‌کنند. این جنگل خانه پرندگان و درختان غول‌آسا است. نگران نباشید، شما در این جنگل‌ها گم نمی‌شوید. یک راهنمای محلی راه را به شما نشان خواهد داد.

سینگل فین

یکشنبه‌ها در کافه سینگل فین (Single Fin) در تمام دنیا مشهور است. تصور کنید که در این کافه نشسته‌اید و به تماشای امواج دریا و موج‌سواران می‌پردازید، صدای شادی مردم در اطراف را می‌شنوید و در حال استراحت هستید. همیشه قبل از مراجعه به اینجا، برنامه‌های کافه را بررسی کنید، زیرا گاهی اوقات برخی از بهترین گروه‌های موسیقی در سینگل فین به اجرا کارهای خود می‌پردازند.

شالیزار پلکانی تگالالانگ

این صحنه کارت پستانی از شالیزارهای پلکانی در جزیره بالی با درختان سرسبز نخل و طبیعت گرمسیری بکر، تگالالانگ (Tegalalang) را شکل داده است؛ اما این زیبایی خارق‌العاده تنها بخشی از جاذبه‌های این منطقه محسوب می‌شود. شالیزارهای پلکانی اُبود عمدا به منظور تسهیل جریان آب و سازمان‌دهی زمین‌های محلی ساخته شده‌اند؛ به عبارت دیگر، این شالیزارهای پلکانی صرفا جنبه توریستی ندارند؛ آن‌ها درواقع مردم منطقه را به دورهم جمع کرده و بازتابی از ارزش‌ها و فلسفه فرهنگی بالی هستند. توریست‌ها نیز می‌توانند از روستاهای اطراف به منظور شنیدن داستان‌های محلی شگفت‌انگیز و آشنایی با رسم‌ها و سبک زندگی مردم دیدن کنند.

تماشای رقص سنتی در ابود

رقص سنتی منطقه بالی بیش از یک قرن قدمت داشته و هسته مرکزی فرهنگ محلی، باورهای مذهبی و زندگی روزانه را شکل می‌دهد. بر اساس سنت‌ها، چندین نوع رقص وجود دارد که جنبه‌های مختلفی را در برمی‌گیرد. اگر به دنبال تماشای یکی از مشهورترین رقص‌های منطقه هستید، راهی شهر ابود شده و با رفتن به کاخ آن از رقص باله رامایانا (Ramayana) دیدن کنید.

یوگا بارن

یوگا بارن (Yoga Barn)، محور صلح در قلب جزیره بوده و چیزی فراتر از یک استودیوی ساده است؛ این مرکز یک تجربه عالی از معالجه، سلامتی و جامعه است. یوگا بارن که در ابود مرکزی و یک کوچه باریک واقع شده، دارای هفت اتاق یوگا و ۱۰۰ کلاس یوگا، مراقبه و رقص در طول هفته است. علاوه بر این موارد، در این مرکز خدمات درمانی نیز ارائه می‌شود. این همه داستان نیست. جلسات طالع بینی، رقص‌های مختلف، کنسرت‌های گوناگون، نمایش فیلم در روزهای دوشنبه و سرو انواع خوراکی‌های گیاهی و خام از دیگر برنامه‌های برگزارشده در این مرکز هستند. یوگا بارن را می‌توان بهشتی بر روی زمین نامید.

موج‌سواری در یکی از سواحل بالی

حتی اگر یک موج‌سوار حرفه‌ای هم نیستید، نمی‌توانید بدون امتحان یک‌بار موج‌سواری این جزیره را ترک کنید. برای این کار راهی ساحل کانگو (Canggu) شوید. یک تخته اجاره کرده و از مربیان موجود در ساحل کمک بخواهید. انجام این تفریح حسی خارق‌العاده به شما خواهد داد. اگر در این زمینه حرفه‌ای هستید، ساحل اولواتا (Uluwatu) بهترین گزینه برای شما بوده و در اطراف آن کافه‌های فراوانی برای استراحت به چشم می‌خورد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط