کتاب دست‌دوم در استانبول

بهترین مکان‌ها برای خرید کتاب دست‌دوم در استانبول

وقتی‌که صحبت از خرید کتاب‌های دست‌دوم در استانبول می‌شود، کتاب‌فروشی‌های متخصص در این امر بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. بازارهای کتاب دست‌دوم فرصت مناسبی برای مردم به‌منظور گشت زدن در شهر در حین انتخاب کتاب موردعلاقه‌شان هستند. می‌توان در این بازارها انواع کتاب‌های دست‌دوم، رمان‌ها به زبان‌های مختلف و حتی کتاب‌های قدیمی را پیدا کرد. کافی است تا بدانید محل فروش این کتاب‌ها کجاست.

برای خرید بلیط هواپیما استانبول به فلایتیو مراجعه کنید.

40 Ambar

کتاب‌فروشی 40 Ambar مکانی برای عاشقان کتاب‌های تصویری بوده و تمام فضای آن با کتاب‌هایی از قهرمانان افسانه‌ای پر شده است. از سوپرمن و بتمن گرفته تا کاپیتان آمریکا و دیلن داگ، کتاب‌فروشی 40 Ambar تمامی کتاب‌های مشهور از شخصیت‌های افسانه‌ای برای عاشقان کمیک استریپ را در خود جای داده است. کتاب‌های کمیک قدیمی، رمان‌های تصویری و پوسترهایی از فیلم‌های ترکیه‌ای در این کتاب‌فروشی یافت می‌شود، بااین‌حال امکان کشف نسخه‌های انگلیسی نایاب در اینجا نیز زیاد است.

مرکز تجارت آسلیهان

مهم‌ترین بازار کتاب دست‌دوم در منطقه بی‌اوغلو در ساختمانی دوطبقه با شمار زیادی از فروشندگان واقع شده است. کتاب‌فروشی SCS در این بازار بیشتر از همه شهرت داشته و می‌توان در آن آثاری از عزیز نسین تا اسکار وایلد را پیدا کرد. مجموعه‌ای از عکس‌های قدیمی، اسناد مکتوب، نقشه‌ها و مجلات اوایل قرن بیستم، از دیگر آثار یافت شده در این کتاب‌فروشی هستند. کتاب‌فروشی صنعت یکی دیگر از فروشگاه‌های محبوب این بازار با مجموعه شگرفی از کتاب‌های هنری و معماری و همچنین اسناد و نسخه‌های قدیمی است.

بازار کتاب دست‌دوم بایزید

اگرچه این بازار تاریخی کتاب‌های دست‌دوم دیگر فروش بالای گذشته را ندارد، اما معدود فروشندگان آن همچنان سعی در حفظ شکوه و عظمت بازار کتاب بایزید دارند. فروشگاه Orient Shop به‌عنوان مرکز اصلی فروش و انتشار کتب عثمانی و دست‌نوشته‌های امپراتوران این سلسله شناخته می‌شود. دیگر کتاب‌فروشی مشهور این بازار Yeni Çığır نام دارد که به مدت دو نسل توسط یک خانواده اداره می‌شود. می‌توان در این کتاب‌فروشی اسناد بسیار خوبی از دوران عثمانی با قیمت‌های مناسب را پیدا کرد.

İmge Sahaf

اگر فرصت دیدار از بخش آسیایی استانبول را پیدا کردید، İmge Sahaf بهترین مکان برای یافتن کتاب‌های دست‌دوم است. می‌توان در این فروشگاه در میان روزنامه‌ها و کتاب‌های دوران عثمانی گشت زد و آثار دست‌دوم به زبان ترکی و مجموعه گسترده‌ای از عکس‌های قدیمی را پیدا کرد. این کتاب‌فروشی در وب‌سایت خود نیز تمامی محصولات را به نمایش گذاشته و کتاب‌هایی به زبان‌های آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و انگلیسی را در کنار آثاری از حوزه فراروان‌شناسی عرضه می‌کند.

Sahaf

این کتاب‌فروشی به‌واقع یک جواهر پنهان برای عاشقان کتاب بوده و علاقه‌مندان می‌توانند در آن به کشف تاریخ ترکیه از طریق مجموعه ارزشمندی از آثار نویسندگان اروپایی در طول قرن‌های مختلف بپردازند. علاوه بر کتاب‌های فراوان، می‌توان نگاهی به بازی‌های تخته‌ای و کارت‌پستال‌های قدیمی این فروشگاه نیز انداخت.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط