تجربه‌های شگفت‌انگیز در کنیا

تجربه‌های شگفت‌انگیز در کنیا

کنیا همچنان یکی از بهترین کشورها برای دیدار به خاطر جاذبه‌های تماشایی فراوان، پارک‌های ملی، مسیرهای کوه‌پیمایی و دوچرخه‌سواری، غذاهای لذیذ، فرهنگ، سواحل زیبا، قهوه باکیفیت و تفریحات متعدد دیگر است. فلایتیو نگاهی به برخی از خاص‌ترین تجربه‌های سفر به کنیا انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیمای کنیا به فلایتیو مراجعه کنید

بالون‌های هوای گرم و تماشای یک دنیا شگفتی

بالون‌های هوای گرم که در شهر مارا (Mara) مستقر هستند، باعث شگفتی شما می‌شوند. می‌توان با سوار شدن بر یک بالون بر فراز دشت‌های کنیا (ساوانا) پرواز کرد و به تماشای حیوانات پرداخت. یکی از شگفتی‌های دیدنی دشت‌های آفریقا، مشاهده مهاجرت حیوانات وحشی است. ۲ میلیون حیوان وحشی هرساله برای یافتن آب و غذا در سراسر دشت‌های آفریقا مهاجرت می‌کنند. تماشای این حیوانات از درون بالون می‌تواند رویای محقق‌شده شما باشد.

تجربه شگفت‌انگیز چتربازی بر فراز دیانی

ساحل دیانی در کنیا بسیار تماشایی است و محل مناسبی برای چتربازی محسوب می‌شود. تماشای مرجان‌ها و آب‌های فیروزه‌ای‌رنگ از آسمان تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است. می‌توان در یک روز آفتابی و با چتر نگاهی از آسمان به تپه‌های حفاظت‌شده شیمبا انداخت. مربیان آموزش‌دیده‌ای در این ساحل برای راهنمایی به‌منظور چتربازی حضور داشته و نکات ایمنی را به شما گوشزد می‌کنند.

رستوران علی باربور را امتحان کنید

این گزینه یکی از تجربه‌های منحصربه‌فرد خوراکی در کنیا است. رستوران علی باربور درون یک غار واقع شده و نور آن با شمع و دریچه‌ای در سقف غار تامین می‌شود، درنتیجه گردشگران می‌توانند به هنگام صرف شام به آسمان پرستاره نیز نگاه بیندازند.

تماشای نهنگ‌ها در واتامو

تماشای نهنگ‌های کوهان‌دار در منطقه حفاظت‌شده واتامو (Watamu) در ساحل کنیا یکی دیگر از تجربه‌های شگفت‌انگیز است. می‌توان در این ساحل گونه‌های دیگر از نهنگ‌ها و دلفین‌ها را نیز تماشا کرد. گردشگران برای دیدن وال‌ها به همراه بچه‌هایشان و خروج آن‌ها از آب به اینجا می‌آیند.

دیدار از تپه کیتولونی و تماشای جریان معکوس آب به‌طرف بالای تپه

تپه کیتولونی (Kituluni) در ماچاکوس واقع شده و قانون جاذبه نیوتون را نقض می‌کند. اینجا مکانی است که آب به‌طرف بالا جریان داشته و برخی از افراد دلیل آن را وجود نیروهای مرموز دانسته و برخی دیگر در تلاش برای یافتن دلیل علمی آن هستند. خودروها نیز در صورت پارک بودن با وضعیت دنده خلاص، به‌طرف بالا حرکت می‌کنند. صرف‌نظر از اینکه شما تصور می‌کنید این اتفاق به دلیل نیروهای مغناطیسی زمین یا نیروهای مرموز رخ می‌دهد، باید گفت که تپه کیتولونی مکانی شگفت‌انگیز برای تماشا است.

در وسط نیمکره شمالی و جنوبی بایستید

به دیدار خط استوا، طولانی‌ترین خط در عرض جغرافیایی، بروید. در کنیا، خط استوا از ۶ کیلومتری شمال کیسومو عبور می‌کند. می‌توان در اینجا شاهد اثر کوریولیس بود که به سبب آن سقوط اجسام یا جریان‌های مایع در جهت خلاف یکدیگر در نیم‌کره‌های شمالی و جنوبی رخ می‌دهد. انحراف و شکست مسیرها متفاوت است، اما هیچ انحرافی در استوا وجود ندارد. محلی‌ها این پدیده را با استفاده از آب و یک کوزه نشان می‌دهند. این اثر بیان می‌کند که چرا اکثر گردبادها در نیم‌کره شمالی در جهت عقربه‌های ساعت گردش کرده، درحالی‌که همین گردبادها در نیم‌کره جنوبی خلاف عقربه‌های ساعت می‌چرخند.

هزاران فلامینگوی صورتی را در دریاچه ناکورو تماشا کنید

اگرچه شمار فلامینگوها در حال کم شدن است، اما همچنان می‌توان از دیدن این موجودات صورتی‌رنگ در کنیا لذت برد. بهترین فصل برای تماشا، فصل گرما در ژانویه و فوریه است، زیرا آن‌ها در این موقع از سال برای یافتن غذا و جلبک به دریاچه ناکورو می‌آیند. در دریاچه پارک ملی ناکورو می‌توان موجودات دیگری را نیز مشاهده کرد.

از آبفشان‌ها و چشمه‌های آب گرم دریاچه بوگوریا دیدن کنید

دریاچه بوگوریا یکی از بهترین مکان‌ها برای تماشای آبفشان‌ها و مرتفع‌ترین آبفشان تمام قاره است. آبفشان‌ها حاوی مقدار زیادی دی‌اکسید کربن بوده و مرتبا در حال فوران و حباب تولید کردن هستند. این دریاچه تقریبا دارای ۲۰۰ چشمه بوده و این چشمه‌ها با پیوستن به یکدیگر آبفشان‌ها را تشکیل می‌دهند. مردم محلی معتقد به خواص درمانی این آبفشان‌ها هستند. علاوه بر این پدیده‌های طبیعی، فلامینگوهای زیبایی نیز در دریاچه بوگوریا حضور دارند.

به دیدار مهد بشریت بروید

اگرچه همچنان بحث‌هایی پیرامون خاستگاه پیدایش انسان وجود دارد، اما کنیا محل مناسبی برای شروع جست‌وجو در مورد ریشه‌های انسانی است. لوئیس و مری لیکی موفق به کشف یافته‌های باستان‌شناسی در کنیا شده‌اند. برخی از محوطه‌ها برای بازدید شامل تپه هیراکس در ناکورو، کوبی فورا، کاریاندوسی، جزیره جمجمه انسان و اولورگسایلی می‌شوند.

از سنگ گریان دیدن کنید

این جاذبه به‌عنوان «سنگ گریان» شناخته می‌شود، زیرا شبیه به انسانی در حال گریه کردن است. مردم محلی نیز با افسانه‌ها، داستان‌ها و نقل‌قول‌های مختلف به این پدیده دامن زده‌اند. حقیقت این است که یک سنگ بزرگ در تراز با یک سنگ کوچک‌تر قرار دارد که آب از میان صخره جاری است. مردم محلی میگویند، زمانی که سنگ گریه می‌کند، نشانه خوش‌یمنی است و آن‌ها به همین خاطر دولت و شرکت‌ها را از ساختن هتل در اطراف سنگ منع کرده‌اند.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط