بازدید از حمام‌های رومی در شهر باث انگلستان

بازدید از حمام‌های رومی در شهر باث انگلستان

در زمان‌های گذشته رومی‌ها به دلیل چشمه‌های آب گرم زیر زمینی و حباب‌های درشت آن بر روی زمین، به این منطقه آمدند. مردم و ساکنین محلی تا پیش از ورود رومی‌ها، فکر می‎کردند که این مکان دارای اهمیت معنوی ویژه‌ای است و چنین احساسی پس از ورود رومی‌ها به شهر، در مردم تقویت شد. آنها این مکان را به مینروا، الهه حکمت نسبت دادند. با وجود اینکه شهر در نقطه مرزی قرار داشت، رشد کرد و تبدیل به یک مرکز دینی و فرهنگی شد. مردم از همه جا به مینروا سفر کردند و از حمام‌های آب گرم آن استفاده کردند؛ حمام‌هایی که معتقد بودند که توانایی‌های ویژه شفابخشی دارند.

برای رزرو هتل در لندن و خرید بلیط هواپیما خارجی به فلایتیو مراجعه کنید. 

بنابراین عجیب نیست که پس از فروپاشی امپراتوری روم، هم‌چنان سنت استفاده از چشمه‌های آب گرم در شهر باث ادامه یابد. به تدریج و در طول قرن‌ها، ساختار رومی شهر فرو ریخت و شهری با معماری دیگری ساخته شد و جای شهر رومی را گرفت. رهبران قرون وسطایی در نهایت حمام‌های خود را ساختند و زائران به چشمه‌های آب گرم آمدند تا از بیماری‌های مختلف شفا یابند. بنابراین در زمان و ساخت و ساز جدید، به تدریج ساختار اصلی رومی پنهان شد و یک آبگرم جدید در نزدیکی آب گرم پیشین ساخته شد و زندگی در شهر باث ادامه پیدا کرد.

اما در اوایل قرن 19، خانه‌هایی که بر بالای آب گرم‌های اولیه رومی ساخته شده بودند، دچار نشتی آب شدند و صاحبان آن خانه‌ها، به قصد پیدا کردن منبع نشتی دست به حفاری زدند و به این ترتیب بخشی از ساختار باستانی رومی دوباره هویدا شد. حفاری بعدی، تمام مجموعه رومی را نشان داد و به زودی حفاری‌های زیادی به منظور کشف این گنجینه تاریخی آغاز شد. امروزه بیشتر ساختار معماری رومی کشف شده است، اگرچه باستان شناسان معتقدند هنوز ساختمان‌های بیشتری در این منطقه وجود دارد که باید کشف شوند.

حمام‌های رومی باستان بسیار دیدنی و جذاب هستند. از آنجا که شهر روی آنها ساخته شده است، زمانی که وارد سطح خیابان وارد می شوید، در جاهایی از خیابان که تراس ساختمان‌ها به شما اجازه دهند، می‌توانید به حمام‌هایی که بیش از شش فوت پایین زمین هستند، نگاه کنید. تکنیک‌هایی که برای محافظت از این مکان‌های دیدنی باستانی به کار می‌رود، بسیار عالی است و این حمام‌ها از جمله آثار باستانی رومی‌ای است که بهترین محافظت از آنها شده است.

تورهای صوتی که توسط سفرنامه نویس مشهور بیل بریسون نقل شده است، سطوح شگفت انگیزی از جزئیات و اطلاعات را ارائه می‌دهند. هم‌چنین راهنمایان به طرز شگفت انگیزی به توضیح تاریخ حمام، اشغال روم، اهمیت تمام مصنوعات و روند حفاری را توصیف می‌کنند.

شما با سفر به شهر باث از مهندسی روم، به ویژه سیستم فاضلاب و آب‌رسانی آن شگفت زده خواهید شد. از دید مردمان امروزی، بسیار شگفت انگیز است که مردمان عصر غیرصنعتی با شیوه‌های به ظاهر ابتدایی به ابداع روش‌های مختلف سیستم‌های لوله کشی، گرمایش و فاضلاب دست زده باشند و چیزی را تولید و ایجاد کنند که بسیار پیچیده است.  

به یاد داشته باشید که جذابیت شهر باث، تنها حمام‌های رومی آن نیست، بلکه در این شهر یک خیابان تاریخی نیز وجود دارد که فیلسوف مشهور توماس مالتوس در آن جا دفن شده است. به علاوه، شهر بسیار زیبا است و بسیاری از ساختمان‌های آن، به آن اندازه قدیمی و تاریخی‌اند که گمان می‌کنید در چند قرن پیش قدم می‌زنید و در واقع نیز چنین است زیرا آنها همان‌طور هستند که چندین قرن پیش به نظر می‌رسیدند. شاید نتوان گفت که آنها دارای چه سبک معماری‌ای هستند، اما اگر مجبور به حدس زدن سبک آنها شدید، بگویید: زیبا.

یکی از نکات برجسته شهر باث رودخانه آن است. پارک‌ها در امتداد رودخانه «آوُن» قرار دارند و مردم در حالی که سبدهای پیک نیک‌شان را در دست دارند، بر روی پل معروف پلوتونی ایستاده، به یک آبشار کوچک در رودخانه نگاه می‌کنند. پل پر از مغازه‌ است و شما را به یاد پل‌های سرپوشیده در فلورانس می‌اندازد. در مجموع می‌توان گفت که شهر باث یک جواهر واقعی زیبا است.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط