7 دلیل برای سفر به سریلانکا

travel-to-srilanka

نام قدیمی سریلانکا سیلان بوده است و پایتخت سیاسی آن سری جایاواردنپورا کوته و پایتخت تجاری‌اش شهرکلمبواست. این کشور که پیش از سال ۱۹۷۲ به آن سیلان می‌گفتند، از مستعمرات بریتانیا بوده و در سال ۱۹۴۸ از آن اعلام استقلال نمود.

1- دیدن حیات وحش بکر

آمارها نشان می‌دهد در سریلانکا بیش از 5800 فیل وحشی، دلفین و وال زندگی می‌کنند؛ همچنین این کشور بیشترین نرخ پلنگ را نسبت به مساحت خود در جهان داراست.

2- دیدن از بناهای تاریخی و تفریحی

زیباترین بناهای تاریخی مربوط به دوران استعمار انگلیس در کلمبو واقع است، که آن را به یکی از 50 شهر دیدنی در دنیا تبدیل کرده است.

3- معبد دندان مقدس بودا

معبد دندان یکی از عجایب دیدنی شهر سیلان است. این معبد در مرکز شهر «کاندی» قرار دارد، کاندی در۱۲۰کیلومتری شهر کلمبو، پایتخت سیلان (سریلانکا) واقع شده و دومین شهر بزرگ سیلان بعد از پایتخت است.

4- دیدن فیل‌ها!

اگر از طرفداران حیات وحش باشید حتما دوست دارید فیل‌ها که به عنوان یکی از نمادهای گردشگری سریلانکا است را از نزدیک ببینید.

5- غذاهای خوشمزه

اگر خیلی اهل شکم هستید، سفر به سریلانکا را از دست ندهید، شیر نارگیل، اسنک‌ها و همچنین خرچنگ از غذاهایی است که توریست‌های زیادی را از سراسر دنیا به این کشور سرسبز می‌کشاند.

6- آبشار راوانا

اگر طبیعت گردید باید به شما بگوییم که آبشار راوانا که در قلب شهر گاله قرار گرفته و ارتفاع آن بیش از 25 متر است و اطراف آن را جنگل های انبوه استوایی احاطه کرده است. که از بهترین مناظر طبیعی این کشور است.

7- موج سواری و جت اسکی

هر ساله بسیاری از هواداران بازی‌های آبی به شهرهای بنتوتا و کلمبو سفر می‌کنند تا در جنوبی‌ترین نقطه این شهرها به اسکی در کنار ساحل رویایی بپردازند.

خلاصه اگر به دنبال هیجان و ماجراجویی هستید، تور سریلانکا را از دست ندهید.