travel-to-srilanka

7 دلیل برای سفر به سریلانکا

نام قدیمی سریلانکا سیلان بوده است و پایتخت سیاسی آن سری جایاواردنپورا کوته و پایتخت تجاری‌اش شهرکلمبواست. این کشور که پیش از سال ۱۹۷۲ به آن سیلان می‌گفتند، از مستعمرات بریتانیا بوده و در سال ۱۹۴۸ از آن اعلام استقلال نمود.

1- دیدن حیات وحش بکر

آمارها نشان می‌دهد در سریلانکا بیش از 5800 فیل وحشی، دلفین و وال زندگی می‌کنند؛ همچنین این کشور بیشترین نرخ پلنگ را نسبت به مساحت خود در جهان داراست.

2- دیدن از بناهای تاریخی و تفریحی

زیباترین بناهای تاریخی مربوط به دوران استعمار انگلیس در کلمبو واقع است، که آن را به یکی از 50 شهر دیدنی در دنیا تبدیل کرده است.

3- معبد دندان مقدس بودا

معبد دندان یکی از عجایب دیدنی شهر سیلان است. این معبد در مرکز شهر «کاندی» قرار دارد، کاندی در۱۲۰کیلومتری شهر کلمبو، پایتخت سیلان (سریلانکا) واقع شده و دومین شهر بزرگ سیلان بعد از پایتخت است.

4- دیدن فیل‌ها!

اگر از طرفداران حیات وحش باشید حتما دوست دارید فیل‌ها که به عنوان یکی از نمادهای گردشگری سریلانکا است را از نزدیک ببینید.

5- غذاهای خوشمزه

اگر خیلی اهل شکم هستید، سفر به سریلانکا را از دست ندهید، شیر نارگیل، اسنک‌ها و همچنین خرچنگ از غذاهایی است که توریست‌های زیادی را از سراسر دنیا به این کشور سرسبز می‌کشاند.

6- آبشار راوانا

اگر طبیعت گردید باید به شما بگوییم که آبشار راوانا که در قلب شهر گاله قرار گرفته و ارتفاع آن بیش از 25 متر است و اطراف آن را جنگل های انبوه استوایی احاطه کرده است. که از بهترین مناظر طبیعی این کشور است.

7- موج سواری و جت اسکی

هر ساله بسیاری از هواداران بازی‌های آبی به شهرهای بنتوتا و کلمبو سفر می‌کنند تا در جنوبی‌ترین نقطه این شهرها به اسکی در کنار ساحل رویایی بپردازند.

خلاصه اگر به دنبال هیجان و ماجراجویی هستید، تور سریلانکا را از دست ندهید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط